0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
графика на дринк
« -: Юни 06, 2007, 09:43:37 am »
здравейте момичета, от половин година с мьжа ми не се пазим с надежда за бебе. преди това 4 год сьм пила диане 35 (от октомври-ноември 06г. ги спрях)за поликистозни яйчници. личната лекарка ми каза да меря БТ, за да видим има ли овулация.

правих изследвания на пролактин и тестостерон-в норма са, сьщо и на 2 хормона на щитовидната, за да се изключи проблем от там-но и те са в норма. все още не сьм много наясно с БТ и моля, ако някои има желание да погледне графиката ми (ако в момента може да се разбере не6то) и да ми кажете имало ли е ову този месец?

бт е мерена от 16-тия ден на мц, тьй като док каза така, но забелязвам, че повечето графики вьв форума са мерени през целия цикьл. смятам и аз да я меря постоянно, но сега се чудя защо док искаше да меря БТ само от 15-тия ден на МЦ до началото на другия,т.е защо да не меря през пьрвите 15 дни?

предварително благодаря за отговорите и сьветите :)

« Последна редакция: Юни 08, 2007, 10:06:05 am от drink »
*
Re: графика на дринк
« Отговор #1 -: Юни 08, 2007, 10:56:21 am »
Забелязах, че отговор не идва  :dog:и предполагам, че няма и да дойде.
 

поздрави и успех ва всички,
извинявайте, че писах. :balk_145:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: графика на дринк
« Отговор #2 -: Юни 08, 2007, 11:03:33 am »
Мери си я от началото на цикъла.  Така човек не може да разбере имало ли е ову или не. Макар че аз си мисля че май не е имало. Другия цикъл мери от начало. Нали знаеш как се мери БТ?

Не се извинявай че си писала.  :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: графика на дринк
« Отговор #3 -: Юни 08, 2007, 11:03:41 am »
Защо така мислиш?
Изчакай ще ти отговорят :lol:


п.с.аз докато се натуткам, и Осианка отговорила :lol:
« Последна редакция: Юни 08, 2007, 11:05:38 am от Nadyn »
*
Re: графика на дринк
« Отговор #4 -: Юни 08, 2007, 11:43:32 am »
благодаря за отговора, радвам се, че дойде  :pipy_longstocking:
ще меря БТ постояно вече, но док ми беше казала да меря от 15 ден на МЦ, та за това сега ми е непълна графиката. А също не мога да изчисля колко време е МЦ, защото досега с диане 35 ми идваше редовно и без болки, като МЦ беше примерно през 2006-от 23 дни до 34. Та сега без хапчетата, е пълен хаус МЦ върви така: 53, 39, 32 и този месец незнам какво да очаквам. :balk_88:

Пожелавам на всички да пишат в тема -бременни графики :balk_16:
Re: графика на дринк
« Отговор #5 -: Юни 08, 2007, 11:46:37 am »
БТ се мери от първия ден на менструацията, за да е достоверна графиката.
Мери се сутрин по едно и също време преди да си ставала от леглото. Най-добре е да я мериш анално по 10 мин. с живачен термометър.
Късното лягане, приема на алкохол, неспокойния сън, ставането до тоалетна през ноща допълнително повишават температурата и трябва да го отбелязваш в бележките.
Иначе и аз като Осиана мисля, че този месец не си имала О.

Доакто ти пишех ти си публикувала нов отговор, който дава яснота, защо така ти е казала лекарката. Просто при теб овулацията е по-късна - предполагам около 28, 35, 39 ден. Но въпреки всичко е добре да се мери през целия цикъл. Сега остава само да чакаме и да видим дали този месец ще имаш О.
« Последна редакция: Юни 08, 2007, 11:53:48 am от nikitali »
*
Re: графика на дринк
« Отговор #6 -: Юни 08, 2007, 13:04:27 pm »
много благодаря за вниманието момичета :balk_81:
меря БТ ректално, по едно и също време сутрин, с живачен термометър по 9 мин.(алармата на тел. ми звъни повторно на 9 мин.и затова),
дори нямам търпение да разбера наред ли е всичко или не,че да взимам по-сериозни мерки. в паузите на диане 35 също не сме се пазили с мъжа, с идеята, че ако е писано ще стане, но вече искаме бебе, че времето си минава неусетно, а и явно бебчо не идва така лесно, както си мислех, дори от 5 месеца сме спрели цигарите, при което хемоглобина ми влезе в норма (беше малко под долната граница, а сега е малко над нея).

Простете за проявеното нетърпение в началото, целувки :thankyousign: :flower:
*
Re: графика на дринк
« Отговор #7 -: Юни 08, 2007, 16:00:30 pm »
drink, може би причината че не си получила бързи коментари за графиката ти е че е непълна и малко трудна за разгадаване...както знаеш ние всички тук сме аматьори и се учим една от друга.. :) Според мен при положение че имаш по-дълъг и непостоянен цикъл възможно е и да си имала по-късна О. преди 2-3 дни (изчакаи да видиш дали БТ ще се задържи висока...но това все пак са само предположения. Вероятно и затова доктора ти е казал за започнеш с меренето след 15-тия ден...Моят съвет е ползвай О. тест и я мери редовно и ще видиш как сама ще се ориентираш в обстановката след 2-3 месеца...Успех. :goodluck:
*
Re: графика на дринк
« Отговор #8 -: Юни 08, 2007, 19:40:00 pm »
При какъв доктор ходиш??Специалист по стерилитет ли е???Не знам защо ти е казал да мериш по късно.Дали е наясно със стерилитет.
*
Re: графика на дринк
« Отговор #9 -: Юни 08, 2007, 22:24:21 pm »
kolean, гинеколожката не е специалист, препоръчаха ми д-р гинеколог и ендокринолог едновременно-май беше Коларов, но още не съм ходила при него, защото се надявам/х, че няма да се наложи, но вече не съм сигурна, а тази гинеколожка е в студентска поликлиника и тя ме насочи към изследванията и меренето на БТ, та ми се струва, че е добра.И тъй като февруари не ми дойде и тя каза че не съм имала О и пих примолут нор5, та може за това да очаква късна О, ако въобще има такава. Дали е необходимо да ида при Коларов или да изчакам още 1-2 месеца, че да имам повече време да меря БТ?

А що се отнася до тестовете за О, и аз мислех да взимам, но нали при поликистозни яйчници не отчитали вярно?
Въобще май не съм особено наясно, даже 2 месеца пих някякви билки уж за ПКЯ, но док от студентски каза че не вредят, но и че ПКЯ не се лекува. 
Давайте съвети, имам нужда да мога да говоря с някой за това, имам нужда от вас :balk_105:

*
Re: графика на дринк
« Отговор #10 -: Юни 08, 2007, 22:47:10 pm »
и аз си помислих, че трябва и то бързо да смениш лекаря.Пробвай с Коларов или Владимиров.Мисля, че Стаменов е най за препоръчване, но при него има часове чак за ноември.Но смени лекаря и продължавай с меренето на БТ, но от началото на цикъла.
*
Re: графика на дринк
« Отговор #11 -: Юни 11, 2007, 08:15:59 am »
Отново май започвам със самовнушенията...

Дали е възможно с тези температури от последните 5-6 дни да е станало чудото  :sucky:?
Не съм сигурна веча дали аз самата не предизвиквам симптоми с желанието си да ги има :ask: Но имам много слаба чувствителност на гърдите, заспивам трудно и по-често ходя до 00. Знам че това нее гаранция за нищо, но  аз вярвам, че няма невъзможни неща. Тка че моля ви кажете възможно ли е, и  ако е - то кога мога да правя тест? според ОВ календар трябва днес да ми дойде, но като се има напредвид, че при мен няма гаранции кой кога, аз го очаквам през тази седмица.
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: графика на дринк
« Отговор #12 -: Юни 11, 2007, 21:55:28 pm »
Стискам палци,дано да е станало беб4ето.Успех!


*
Re: графика на дринк
« Отговор #13 -: Юни 11, 2007, 22:10:24 pm »
Само за това мисля, но ме е страх да направя тест. Не знам до кога ще мога да издържа, каквато съм нетърпелива.
« Последна редакция: Юни 12, 2007, 08:46:19 am от drink »
Re: графика на дринк
« Отговор #14 -: Юни 12, 2007, 18:42:31 pm »
Има вероятност овулацията ти да е била на 26-тия ден, ако преди нея не е имало по-ниски стойности на БТ. Възможно е, особено при жени с по-дълъг цикъл.
И трябва да минат 10-тина дни след това, без да е паднала температурата.
Стискам палци да е станало, но недей да бързаш, за да не се разочароваш! :wink:
*
Re: графика на дринк
« Отговор #15 -: Юни 12, 2007, 22:34:53 pm »
Ох дано, благодаря за хубавата новина, аз се старая да не се навивам много и да съм готова за всичко. Но така се надявам...

Поздрави :flower:
*
Re: графика на дринк
« Отговор #16 -: Юни 15, 2007, 18:54:39 pm »
Все още БТ е висока, кога да направя тест? Дали ще отчете ако го направя на 18.06- понеделник? Според календара трябваше да ми моиде тази седмица (на 12.06), обаче не е изключено да закъснее, незнам какво да мисля, а само да чакам е ужасно. Станала съм  изнервена и много бързо се паля и рева, изпадам в депресии. По принцип съм много спокоен човек, но сега виждам и другата си страна :evil:Мисля че чакането ме побърква.

Пожелавам ви успех момичета и да не ставате нервни като мен. Повече усмивки, любов и бебета.

« Последна редакция: Юни 15, 2007, 19:11:01 pm от drink »
Re: графика на дринк
« Отговор #17 -: Юни 15, 2007, 19:05:35 pm »
Така и не можах да разбера дължината на цикъла ти, хем погледнах календара ти за предишните месеци. Защо такава голяма разлика?

Ако си сигурна, че имаш 3 дни закъснение, може да направиш тест. Но все си мисля, че трябва да минат 14 дни от овулацията, за да може да се хване със сигурност.
Абе има надежда!
Дано. :crossfingers:
*
Re: графика на дринк
« Отговор #18 -: Юни 15, 2007, 19:39:36 pm »
Има голяма разлика, защото през февруари не ми доиде. А може би и защото до октомври-2006 в продължение на 4 години пиех диане 35 за ПКЯ. Сега предполагам че не може да ми се регулира цикъла, но и преди това не е бил особено редовен. Като пиех диането МЦ беше от 23 до 34 дни.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графика на дринк
« Отговор #19 -: Юни 16, 2007, 07:40:45 am »
Според мен О е била на 25 ден от МЦ.
Тест може да направиш след закъснението, а това е след 14 дена/след О./
На 39 ден на МЦ.
На някои момичета отчита и на 12-13 ден след О.
Ти решаваш кога, а аз ти стискам палци всичко да е наред и да е станало чудото  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум