0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #720 -: Декември 19, 2011, 11:56:44 am »
Първото нещо което ще поиска един репродуктивен специалист е спермограма.Където и да съм ходила това е било първото нещо.А при вас е задължително след като е имал и операция от варикоцеле.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #721 -: Декември 20, 2011, 10:24:37 am »
valq, според мен най-важното в момента е да намерите добър репродуктивен специалист, на когото да имате доверие. Той ще ви насочи какви изследвания да правите и къде. Успех!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #722 -: Декември 21, 2011, 09:20:39 am »
Здравейте,
  дано не ви се струва глупав въпроса, но тук в зачатие мернах, че не е невъзможно зачеването при намалена концентрация на сперматозоидите и намалена подвижност. Просто се одължава времето за бебеправене(циклите)
  Въпроса ми е как да подхождам в сексуалните контакти, да се наблегне на тези преди овулацията за да имат преве сперматозоидите да достигнат крайната цел или е безсмислено?
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #723 -: Декември 22, 2011, 09:52:42 am »
Здравейте,
дано не ви се струва глупав въпроса, но тук в зачатие мернах, че не е невъзможно зачеването при намалена концентрация на сперматозоидите и намалена подвижност. Просто се удължава времето за бебеправене(циклите)
Въпросът не е глупав, но отговорът може би няма да е желаният от теб.
Сигурно ли е, че това е единственият ви проблем? Всички други изследвания ли са направени и с добри показатели? На колко години си?
Ние удължихме времето заради лоша подвижност и лоша морфология, но през това време нямахме положителен резултат. Затова пък излязоха наяве други проблеми. Принципно не е невъзможно, но при нас не сработи.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #724 -: Декември 22, 2011, 14:14:47 pm »
Аз съм на 26 мъжа ми на 30. За сега това са проблемите. При мен се наблюдава редовна овулация. Предстои ми цветна снимка. Бебеправим кажи речи от девет месеца, но от шест месеца си следя овулацията. Така и така друго не правим докато чакам януари за снимката и бовата спермограма, та се чудих докато опитваме поне да е с някаква идея.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #725 -: Декември 22, 2011, 14:34:05 pm »
Аз съм на 26 мъжа ми на 30. За сега това са проблемите. При мен се наблюдава редовна овулация. Предстои ми цветна снимка. Бебеправим кажи речи от девет месеца, но от шест месеца си следя овулацията. Така и така друго не правим докато чакам януари за снимката и бовата спермограма, та се чудих докато опитваме поне да е с някаква идея.
Принципно ще трябва да изчакаш снимката: ако няма проблем при тръбите има смисъл да опитвате естествено забременяване, но ако пък има проблем опитите за естествено забременяване може да загубят смисъл.
Конкретно на въпроса ти: щом следиш овулация, значи имаш представа кога горе-долу ще е тя. На сперматозоидите им трябват няколко часа, за да достигнат яйцеклетката - 4-5 или нещо такова беше. Включи се в тема за следене на овулацията тук във форума и момичетата ще те насърчават и подкрепят, ще може да обсъждате евентуалните подходящи дни, пози и други забавни нещица.
Според мен е рано да се обръщаш към репродуктивен специалист, но предполагам че нямаш търпение да се 'случи нещо'. От друга страна колкото по-рано се открие евентуален проблем толкова по-рано ще се разреши. Но на теб ти е рано да търсиш проблем, изкарай си прекрасно празниците, след това следват хубави именни дни, после снимката и след това вече ще го мислите. Не бързай.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #726 -: Декември 22, 2011, 22:25:03 pm »
lili2011не е млада тъкмо им е време да видят дали имат проблем.Аз бях на 27 като започнахме да правим опити за бебе, скоро тръгнахме и по лекари.Е на 30 съм скоро ще направя 31 резултат няма.Не казвам, че при нея ще е така, но нека да се вземат навреме мерки и да се види има ли проблем.

Pufpafka ходили ли сте на уролог, той какво ви каза?Ние сме с намален обем идеални за инсеминация според Кацаров, може да стане и естествено, но не се знае кога ще стане и дали.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #727 -: Декември 23, 2011, 16:58:10 pm »
lili2011не е млада тъкмо им е време да видят дали имат проблем.
Имах предвид, че 8 месеца не е толкова много на тяхната възраст - може да не са улучвали овулация, да е имало настинки, ановулаторен цикъл или други фактори. Все пак ако тръбите са проходими и има нормална овулация то една инсеминация (без стимулация) може да ускори нещата във всяка посока.
Аз лично смятам, че в рамките на 6 месеца могат да се направят (почти) всички необходими изследвания, включително оперативни интервенции и няколко леки лечения. Така че пари, подкрепяща половинка и спокойствие ако има, другото може да се нареди сравнително бързо. За още шест месеца могат да се направят между 6 и 1 опита. Т.е. за една цяла година ще има или положителен резултат или много голяма яснота какво, къде, как. На мен информацията в Зачатие много ми помогна, винаги съм ходила подготвена на лекар и нещата се случват сравнително бързо. Засега.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #728 -: Декември 23, 2011, 17:42:53 pm »
Аз няма да споря за времето на направа на изследвания, но тук фигурира и фактор работа и наличие на пари.Ей това са двата основни проблема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #729 -: Декември 26, 2011, 16:57:49 pm »
Здравейте момичета! Искам първо да ви пожелая Весела Коледа. Бъдете здрави и честити и нека се сбъднат вашите желания!

Относно възрастта, именно защото сме млади това, че не се получава говори, че има проблем някъде, това е според лекарката ми. При все, че имам редовна овулация. Мислех си, че не олучваме момента и за това започнах да следя температура и ову тестове. И да опитваме целенасочено в тези дни. Направихме спермограма, но тя показва намалена концентрация на сперматозоидите и скорост намалена. Сега ще ходим до Варна края на Януари за втора спермограма, консултация и цветна снимка.  :? Нещо не е съвсем наред и по добре да разберем какво си мисля аз. Плюс, че си излезе и този проблем с мъжа ми......но пък прочетох тук зачатие, че не е невъзможно оплождане при такива показатели, просто се учеличават циклите. Всичко май сега зависи как са тръбите при мен и дали ще продължаваме естествено да опитваме или ще прибегнем към арт.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #730 -: Декември 26, 2011, 19:58:56 pm »
Не мога да разбера как може лекар да те настройва, че може да има проблем, при положение, че все още нищо не е открила, а и не е минала и година в целенасочени опити!!! Много често фактор психика ни изиграва лоша шега, а и зачеването много рядко става от раз. Все още сте си напълно в статистически допустимите граници, изобщо не слушай какво ти говорят и товарят някои.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #731 -: Декември 27, 2011, 10:42:22 am »
Не мога да разбера как може лекар да те настройва, че може да има проблем, при положение, че все още нищо не е открила, а и не е минала и година в целенасочени опити!!!
Да, и аз съм чела че при двама здрави партньори една година е напълно нормално време. Аз бих изчакала година и малко. С процедурите идва и стреса.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #732 -: Декември 27, 2011, 17:57:09 pm »
Аз съм с операция киста на яйчнака и перитонит и боледувах от хламидия доста дълго врече,та за товаще проверим тръбите, не е случайно. Ако има пролем с тях плюс кофти спермограмата и пет години да опитваме май шанса ни е малък да не кажа никакъв, а колкото по- рано разберем какво ни е почожението, се долижаваме във времето до мечтата  :) неизвестността напряга повече от колкото няколко теста.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #733 -: Януари 03, 2012, 21:24:11 pm »
Нашата спермограма е лоша.Заключение криптозооспермия и левкоцитоспермия.ако има някои с подобна диагноза моля да пише.има ли шанс за бебе?добър уролог към който да се насочим от Пловдив или Стара Загора.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #734 -: Януари 03, 2012, 21:38:56 pm »

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #735 -: Януари 04, 2012, 11:36:35 am »
Благодаря.Но ми се иска някой който го е прежижял да пише
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #736 -: Януари 04, 2012, 12:24:27 pm »
В заключението на нашата спермограма пишеше Левкоцитоспермия. Доколкото ми обясниха увеличението на левкоцитите беше свързано с наличието на активна инфекция(както и се потвърди от последвалите изследвания). След излекуването й нивото на левкоцитите се нормализира. С криптозооспермията изобщо не съм запозната. Успех!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #737 -: Януари 04, 2012, 16:47:23 pm »
Не мога да разбера как може лекар да те настройва, че може да има проблем, при положение, че все още нищо не е открила, а и не е минала и година в целенасочени опити!!!
Да, и аз съм чела че при двама здрави партньори една година е напълно нормално време. Аз бих изчакала година и малко. С процедурите идва и стреса.

Момичета, не ми се сърдете, но не мога да се съглася. Аз започнах да бия тъпана, че нещо има след 6 месеца опити - е, имаше проблем. Започнахме на 28 години, чак на 31 се сдобихме с дете. В добрите клиники се чака за часове по една година и повече. Ние изчакахме точно 1 година за нашия, през това време минахме през още 2 клиники. За три години не имало нито ден, в който да не работя активно по проблема. Ако не друго, запишете си час в клиника по репродуктивна медицина пък тогава си опитвайте на спокойствие. :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #738 -: Януари 04, 2012, 18:58:43 pm »
Ако не друго, запишете си час в клиника по репродуктивна медицина пък тогава си опитвайте на спокойствие. :D
Мен пък това не ми харесва - предполагам че има доста такива 'кухи' часове записани във водещите клиники, при които хора с настоящи проблеми не могат да се доредят. Не е правилно някакси спрямо тях.
Все пак трябва да кажа, че час можеш да си запишеш в някои водещи клиники почти веднага.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #739 -: Януари 04, 2012, 19:21:08 pm »
ние си записахме час при доц.Дечев в Медикус Алфа.И утре ще видим какво ще правим.