0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #700 -: Октомври 20, 2011, 21:12:05 pm »
Златен дъжд, дори да е достоверна последната спермограма тя няма морфология, което може коренно да променя шансовете за забременяване по естествен път. Разбира се стават и чудеса, но аз не бих разчитала. Ти самата заяви няколко пъти в различни теми, че не е трябвало да чакате толкова дълго да подадете документи и че има доста за чакане на заповедта.
Пък и какво значение има, че детето било заченато ин витро. Все си е вашето дете.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #701 -: Октомври 20, 2011, 21:34:10 pm »
Гери, ще опитам да го убедя.Надявам се да успея.То за тази седмица не остана за кога, но да се надявам за другата, при положение, че успея да го убедя.Просто не мога и аз да си обясня защо така изведнъж си промени мнението.Ще говорим тези дни пак.В Щерев Бъчваров е там във Вторник и Четвъртък.Ще гледам за Вторник да го убедя.
 

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #702 -: Октомври 20, 2011, 21:46:39 pm »
1-2 седмици не са фатални. Важното е да се съгласи :wink:. Поговорете си сериозно. И моят се опъваше за ин витро толкова много, но след няколкодневно(и то целодневно :lol:) убеждаване склони. В началото убеждавах, обяснявах, молех и накрая като ми се изчерпа търпението записах час и само го уведомих кога и къде трябва да бъдем. Важен е крайният резултат, не начинът на зачеване.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #703 -: Октомври 20, 2011, 22:01:08 pm »
Момичета, аз не знам какво да мисля.Преди няколко дни имахме много лоши резултати.Днешната спермограма обаче е коренно различна:

Възраст - 36 години
Период на въздържание: 3 дни
Обем:4.9 мл. (норма 2.0-6.0)
pH:7.8 (норма 7.2-8.0)
цвят: нормален
вискозитет:2 (норма - до 2 см)
време на втечняване: 30 мин.
концентрация на сперматозоиди: 2 млн./мл.
общ брой на сперматозоиди в еякулата: 9.8 млн.
обща подвижност на сперматозоиди: 61%
нормокинеза:50% (норма - > 50%)
хипокинеза:11%
акинеза:39%
брой нормокинетични сперматозоиди: 1 000 000 (норма > 10х10^6 в мл.)
общ брой нормокинетични: 4 900 000 (норма > 20х10^6 в мл.)
аглутенация на сперматозоиди: не
агрегация на сперматозоиди: не
левкоцити: 1 (норма < 1х10^6 в мл.)
епителни клетки <1
еритроцити и др.:не
желатинови конгломерати: не
незрели клетки на спермогенезата:не

Заключение и препоръки:

Olygozoospermia

Може ли само за няколко дни, толкова драстична разлика.Днес много приключения.Първо като тръгнахме за спермограмата не можехме да намерим клиниката.Обикаляне, обикаляне, накрая хванахме едно такси, с него също обикаляхме, но накрая я намерихме, с ... 40 минути закъснение.Както и да е мина това със спермограмата.Минахме и през уролог (в Александровска болница, ако не се лъжа беше проф.Куманов) и доста разкарване беше.Отиваме, той видя и 3-тата спермограма и мисли, че може по нормален начин да стане.Но ние искахме документ (каза, че ако го искат ще го даде).Отидохме в Щерев да подаваме документи, ама не.Като казахме, че нямаме документа трябваше да се върнем обратно при уролога, които тъкмо си тръгваше и ни прати обратно да ни кажат какво точно да напише, той като не знаел какво точно да напише.Оттам пак обратно в Щерев и ни дадоха указания какво трябва да стане.Да постави диагноза, да опише спермограмите и да напише, че с тези резултати сме за ин-витро.Утре сутрин, ще ходим пак до уролога да вземем документа.Оттам в Щерев за документите за фонда да вземем и да се надяваме вече да може да ги подадем.Тъкмо звъннах да питам и д-р Тимева кога е на работа утре, следобед е.Казаха да си отделим повече време.Дано утре вече да стане и да успеем да подадем документи... Направо се скапахме от ходене, даже задремах в трамвая на връщане.

Не искам да съм груба, но това е несериозно. И, както се вижда, с неприятни последици за вас като двойка.



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #704 -: Октомври 20, 2011, 22:08:15 pm »
Златен дъжд, едва почти 10 млн. общ брой , и концентрация едва 2 млн. съвсем не е добре, а напротив. Освен това нямате морфология...
Опитай да убедиш мъжа ти да посетите андролог, хубаво е компетентен да му обясни, че не е розово дереджето. И аз ти препоръчвам д-р Кацаров.

Достатъчно време е минало в лечения по него,  убеди го да подадете документи във Фонда.
Мъжете трудно свикват с мисълта, че може нещо да не е наред със спермограмата, но още по-трудно, дори от нас жените са готови да се откажат да имат биологично дете, независимо от броя ин витро процедури....
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #705 -: Ноември 14, 2011, 22:26:28 pm »
Направихме спермограма, която е нормална, но е направена след 8 дни въздържание. Дали това в случая има някакво значение?
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #706 -: Ноември 15, 2011, 08:15:06 am »
Ако беше при въздържание 3-5 дни щеше да е по-добра. Но щом е нормална, няма проблем ;)

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #707 -: Ноември 15, 2011, 16:38:55 pm »
Ако е направена в клиника по репродуктивна медицина с морфология по Крюгер и всички показатели с а в норма, тогава вече е ОК. При 8 дни въздържание очаквам, че поне хиперволемия (увеличен обем) щяха да ви пишат.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #708 -: Ноември 17, 2011, 19:25:05 pm »
Здравейте момичета,
  с мъжа ми се опитваме да имаме детенце и към момента не успешно. При мен се засича овулация, но днес пуснахме за пръв път спермограма, може ли да ви помоля за коментари, виждам , че някои неща са далеч извън нормата, но не съм много наясно с мъжкият фактор и незнам какво да мисля.
Благодаря ви предварително 


Забележка : * Находка : 32 - 35 левкоцита на зрително поле , чести простатни телца , епителни клетки . *
Име на теста (изследването)    Резултат     Единици     Референтни граници
Спермален анализ :   *
Профил   Виж по-долу
Цвят                            Белезникав                      Белезникав
Вискозитет                      Нормален                         Нормален
Втечняване                     11минути                             < 60
pH                             7.8                                > = 7.2
Обем                           м 5.0ml                            > = 1.5
Концентрация                  6.7milion/mL                        > = 15.0
Общ брой сперматозоиди       33.5M/Ejac.                          > 40.0
Подвижни сперматозоиди ( a+b+c )%46.3%                            > = 40.0
Бързо прогресиращо подвижни сперматозоиди ( a )    13.4%          > = 25.0
Бавно прогресиращо подвижни сперматозоиди ( b )   1.5%           5.0 - 25.0
Непрогресиращо подвижни сперматозоиди     ( c )   31.4%           < 5.0

Неподвижни сперматозоиди                          53.7%   

Концентрация на бързоподвижните сперматозоиди ( a)   0.9M/mL   
Концентрация на бавноподвижните сперматозоиди ( b)   0.1M/mL   
Концентрация на функционалните сперматозоиди         0.1M/mL   

Подвижни сперматозоиди ( a+b+c )                     15.5M/Ejac.   
Прогресиращо подвижни сперматозоиди ( a+b)           5.0M/Ejac.    > 20.0
Функционални сперматозоиди                           0.5M/Ejac.   
Индекс на подвижност                                  15.0         > 80.0
Скорост                                             3.0micron/s    > 5.0
Морфология - нормални форми                         93%            > 15.0
Главични дефекти                     4%   
Шийни дефекти                        3%   
С цитоплазматичен остатък            *%   
Опашни дефекти                       *%   
Аглутинати    Не се наблюдават
Агрегати      Не се наблюдават
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #709 -: Ноември 17, 2011, 20:27:11 pm »
С тази морфология 93% ми изглежда да е правена в обикновена лаборатория или се лъжа? Ако е така всички тук ще кажем, че не е достоверна.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #710 -: Ноември 19, 2011, 16:21:43 pm »
При нас спермограмата беше изключително лоша, олигоастенотератозооспермия трета степен ( в дневника ми на четвърта страница има стойностите ) , с високи фрагментации, успяхме от икси на ец при д-р Стаменов.

Успех!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #711 -: Ноември 28, 2011, 21:20:50 pm »
Здравейте, момичета. И аз имам въпросче, дано не прозвучи глупаво. Утре ще правим спермограма, но нямаме нужното време въздържание. Докторът каза не по - малко от 2 и не повече от 7 дни - е ние имаме ден и половина. Дали ще окаже въздействие?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #712 -: Ноември 29, 2011, 21:04:16 pm »
Здравейте, момичета. И аз имам въпросче, дано не прозвучи глупаво. Утре ще правим спермограма, но нямаме нужното време въздържание. Докторът каза не по - малко от 2 и не повече от 7 дни - е ние имаме ден и половина. Дали ще окаже въздействие?

Да, по-добре я направете друг ден, иначе хвърляте пари на вятъра.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #713 -: Декември 02, 2011, 10:51:57 am »
Здравейте, момичета. И аз имам въпросче, дано не прозвучи глупаво. Утре ще правим спермограма, но нямаме нужното време въздържание. Докторът каза не по - малко от 2 и не повече от 7 дни - е ние имаме ден и половина. Дали ще окаже въздействие?

Да, по-добре я направете друг ден, иначе хвърляте пари на вятъра.
Благодаря ти за отговора, чак сега го виждам. Сега имаме и друг проблем и вече имам чувството, че съдбата не иска да я правим тая проклета спермограма и това е. Когато ходихме онзи ден не направихме спермограма, защотото така и така нямахме въздаржание, а и съпругът ми беше от ден,два с висока температура, за което се сетих в последния момент, че ще е проблем. Насрочихме час за друг ден, но за късмет високата темп. се оказа бактериална инфекция с наченки на пневмония и започнахме антибиотици. И така, впоследствие разбирам, че ако е пил антибиотици трябва да са минали поне 20 дена за да се изчисти организма. Вярно ли е?  :( Още колко ще отлагаме, искам вече да знам дали при него всичко е наред и ако дай Боже е ок, да го оставям намира и да работим само с мен. После докторът ни излиза във ваканция и чак януари можем да подновим процедурите, ако е вярно това с антибиотиците. Моля ви, кажете ми, че не е вярно  :(
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #714 -: Декември 02, 2011, 15:14:07 pm »
Здравейте, момичета. И аз имам въпросче, дано не прозвучи глупаво. Утре ще правим спермограма, но нямаме нужното време въздържание. Докторът каза не по - малко от 2 и не повече от 7 дни - е ние имаме ден и половина. Дали ще окаже въздействие?

Да, по-добре я направете друг ден, иначе хвърляте пари на вятъра.
Благодаря ти за отговора, чак сега го виждам. Сега имаме и друг проблем и вече имам чувството, че съдбата не иска да я правим тая проклета спермограма и това е. Когато ходихме онзи ден не направихме спермограма, защотото така и така нямахме въздаржание, а и съпругът ми беше от ден,два с висока температура, за което се сетих в последния момент, че ще е проблем. Насрочихме час за друг ден, но за късмет високата темп. се оказа бактериална инфекция с наченки на пневмония и започнахме антибиотици. И така, впоследствие разбирам, че ако е пил антибиотици трябва да са минали поне 20 дена за да се изчисти организма. Вярно ли е?  :( Още колко ще отлагаме, искам вече да знам дали при него всичко е наред и ако дай Боже е ок, да го оставям намира и да работим само с мен. После докторът ни излиза във ваканция и чак януари можем да подновим процедурите, ако е вярно това с антибиотиците. Моля ви, кажете ми, че не е вярно  :(

Търпение му е майката. Изпийте си антибиотиците и тогава. Не се тревожи, че няма да стане днес или утре, в тези неща търпението и правилнотго планиране са от първостепенно значение. Ако излезе кофти резултата, защото е болен, после ще се притеснявате излишно. Просто приключете лечението и тогава правете спермограма, няма нищо драматично, че ще се забавите 2, 3 или 5 седмици.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #715 -: Декември 16, 2011, 17:53:38 pm »
Здравейте, момичета! Мога ли да ви помоля да коментирате резултатите от спермограмата на мъжа ми. На мен ми се струват добри,но ми се иска да видя и вашето мнение. Не мога да разбера вискозитетът дали е ок,понеже нямам идея какъв трябва да бъде и дали това, че времето за втечняване е по- дългичко и има наличие на аглутинати, изобщо е някакъв проблем. Предварително ви благодаря!

ПЕРИОД НА ВЪЗДЪРЖАНИЕ 5       3-5 дни
     ОБЕМ СПЕРМАЛНА ТЕЧНОСТ 3       2-6 мл
     ВРЕМЕ НА ВТЕЧНЯВАНЕ 90       30-60 мин.
     ВИСКОЗИТЕТ слузно-течен       
     РН 7,8       7,2-8,0
     БРОЙ СПЕРМАТОЗОИДИ В 1 МЛ 92 млн.       над 20 млн/мл.
     ОБЩ БРОЙ СПЕРМАТОЗОИДИ 276 млн.       над 40 мл.
     ПОДВИЖНОСТ 80-90% нормокинетични, 10-15% хипокинетични, 10-15% акинетични                       нормална> 60%; хипокинеза 0-15 %; акинеза 0-20 %
     МОРФОЛОГИЯ нормална       над 70 % с нормална морфология
     АГЛУТИНАТИ има       
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #716 -: Декември 16, 2011, 20:34:14 pm »
valq85 като гледам тази морфология, спермограмата е правена в обикновена лаборатория, направете я в специализирана клиника по репродуктивно здраве, в началната страница на сайта има клиниките и в кои населени места са.Иначе тази няма смисъл да я коментираме.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #717 -: Декември 19, 2011, 09:36:54 am »
Маги, мерси за отговора! Знам, че трябва да се направи в специализирана клиника, но едва успях да го накарам изобщо да я направи и сега, той е повече от сигурен, че всичко е наред. А мен ме притеснява времето за втечняване и аглутинатите. Може да звучи глупаво, но не знам дали тези показатели изобщо са от значение за забременяването.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #718 -: Декември 19, 2011, 10:00:46 am »
При положение, че не знаете реално каква е морфологията и подвижноста и че цялата спермогарама е под въпросителен, тъй като е правена в обикновенна лаборатоия, не трябва да се притесняваш само за тези две неща.

Говори с него, и му обясни колко изследвания ти предстоят на теб и че в тази борба са нужни двама.Та да отиде да си направи спермограма на правилното място.Това е най-лесното и безболезнено изследване по пътя ви и е глупаво да се правят на примадони тия мъже.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #719 -: Декември 19, 2011, 11:53:26 am »
Мерси, Маги за отделеното време!
Аз все още не съм почнала с изследванията. Реших да пуснем първо спермограмата, понеже преди около 5 години го оперираха от варикоцеле, а до ден днешен се оплаква от някакви болки и след това да започна и аз. Днес излиза и микробиологията и ще мисля как да го накарам да повторим изследването. Надявам се като отидем при репродуктивен специалист, той да успее да го убеди. Просто реших да попитам тук, защото той разчита на личната си лекарка за тълкуване на резултатите.