0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #680 -: Октомври 13, 2011, 17:10:04 pm »
На мен ми изглежда доста добра. Къде е правена? Само тая биологична преживяемост 0% нещо не ми са връзва на хубавите стойности иначе.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #681 -: Октомври 13, 2011, 20:35:07 pm »
Момичета да пусна и тук резултатите.На бързо да разкажа.Прави опити от Юли 2010г.През Януари 2011 направихме спермограма, от която резултата не беше добър.В последствие мъжа ми претърпя 2 операции Варикоцеле - в края на Февруари и Киста на Епипидима - в началото на Април.Очаквахме да има подобрение.Но резултатите са:

Възраст - 36 години
Дни на въздържание …..3,5
Втечняване…. празно поле (˂ 60 мин.)
Обем ….3.8 (2-6 мл.)
Вискозитет…. 0 …(0,1,2,3)
Ph….  9 …. (7,2-7,8)
Желатинови конгломерати….– не….
Цвят. прозрачен
Мирис. – б.о. ….
Аглутинати…. не ……. Тип.
Незрели кл. от сперматогенезата ……..
Левкоцити хоризонтална черта (3-5/поле)
Други..
Обща концентр-я на сперм.  хоризонтална черта (20x106  /мл)
Нормокин. Сперматозоиди (А+Б)  хоризонтална черта (˃ 50%)
А) бързи линеарни постъпателни движения….  хоризонтална черта
Б) бавни (ЛПД)  хоризонтална черта
В) хипокинетични хоризонтална черта
Г) акинетични  хоризонтална черта

Заключение: Наблюдават се единични акинетични сперматозоиди на цялото предметно стъкло.Вероятна NECROSPERMIA.
 

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #682 -: Октомври 13, 2011, 23:16:27 pm »
В коа клиника ходите и къде е опериран мъжът ти? Mini имаха опит с кисти на епидидима, ако не ме лъже паметта. Мисля, че в случаи като вашия се прилага хормонална терапия. При кой андолог се лекувате?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #683 -: Октомври 14, 2011, 10:00:38 am »
И двете операции бяха в урологията на ВМА, след прегледи в клиника УРОЕЛИТ на първия етаж на ВМА.Опериращия доктор беше д-р Драгиев.
 

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #684 -: Октомври 14, 2011, 23:05:18 pm »
А клиника по репродуктивна медицина? Всъщност къде сте правили спермограмата?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #685 -: Октомври 14, 2011, 23:57:24 pm »
Първата я правихме в клиника София на 31 Януари с морфология, втората е обикновена от вчера в Щерев и в Вторник ще направим още една обикновена в клиника София и след нея отиваме да подаваме документи чрез клиника Щерев.Така сме се разбрали, че като гледам номерата, реда ни ще дойде след 1 година.
 

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #686 -: Октомври 17, 2011, 17:03:52 pm »
При това положение не знам какво да мисля ида направя.
От няколко месеца е много изнервен и не иска да прави секс. Когато го питам, как ще направим бебето, вдига рамене или вдига луди скандали.
Ние минахме през това веднъж, но вероятно предстои отново скоро. Просто спряхме да говорим и да мислим на тази тема, оставихме за тази есен и всичко си стана супер както беше преди (че и по-хубаво). Сега обаче пак ни предстоят разговори и молене - я за спермограма, а за друго... надявам се да е свикнал малко с мисълта, че престоят такива неща и всичко да е по-лесно. Тааа.. ако можеш спри се за известно време, намери си някакви неща за правене и спри да влизаш във форума за известно време (но не много). Не стига, че темата е много болезнена за нас като жени, ние отнасяме гадните изследвания и ужаса, ние раждаме... а те се правят на принцеси... Ами няма да я бъде тая пък! Обаче първо се успокойте и двамата.
Къде можем да направим спермограма по Крюгер в момента? Искат ни такава, вместо по СЗО.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #687 -: Октомври 17, 2011, 23:06:24 pm »
При това положение не знам какво да мисля ида направя.
От няколко месеца е много изнервен и не иска да прави секс. Когато го питам, как ще направим бебето, вдига рамене или вдига луди скандали.
Ние минахме през това веднъж, но вероятно предстои отново скоро. Просто спряхме да говорим и да мислим на тази тема, оставихме за тази есен и всичко си стана супер както беше преди (че и по-хубаво). Сега обаче пак ни предстоят разговори и молене - я за спермограма, а за друго... надявам се да е свикнал малко с мисълта, че престоят такива неща и всичко да е по-лесно. Тааа.. ако можеш спри се за известно време, намери си някакви неща за правене и спри да влизаш във форума за известно време (но не много). Не стига, че темата е много болезнена за нас като жени, ние отнасяме гадните изследвания и ужаса, ние раждаме... а те се правят на принцеси... Ами няма да я бъде тая пък! Обаче първо се успокойте и двамата.
Къде можем да направим спермограма по Крюгер в момента? Искат ни такава, вместо по СЗО.

В Малинов или при Владимиров.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #688 -: Октомври 17, 2011, 23:08:58 pm »
Първата я правихме в клиника София на 31 Януари с морфология, втората е обикновена от вчера в Щерев и в Вторник ще направим още една обикновена в клиника София и след нея отиваме да подаваме документи чрез клиника Щерев.Така сме се разбрали, че като гледам номерата, реда ни ще дойде след 1 година.

Осведомете се предварително във фонда дали няма да ви искат пункция на тестиси, понеже нямате реално годни сперматозоиди. Имаше случай на жена, която я бяха върнали след дълго чакане. Служителите са много отзивчиви, ще ви дадат информация.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #689 -: Октомври 17, 2011, 23:48:46 pm »
Ще питаме.Но  си мисля, че може да е някакво временно влошаване.Дано ни одобрят и един ден като пристъпим към опита, да има нормални.Ако ще и 100 да са, поне някакъв минимум да има, да има какво да вземат, пък пункцията, дано я избегнем поне от негова страна.Мене нека ме бодат, ама да си имаме деца.
 

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #690 -: Октомври 18, 2011, 09:48:36 am »
Къде можем да направим спермограма по Крюгер в момента? Искат ни такава, вместо по СЗО.
В Малинов или при Владимиров.
В Малинов ни направиха по СЗО предишния път, а Владимиров ни я поиска като видя първата, без да уточни къде да я направим (и ние не питахме, де).
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #691 -: Октомври 18, 2011, 19:55:21 pm »
Момичета, аз не знам какво да мисля.Преди няколко дни имахме много лоши резултати.Днешната спермограма обаче е коренно различна:

Възраст - 36 години
Период на въздържание: 3 дни
Обем:4.9 мл. (норма 2.0-6.0)
pH:7.8 (норма 7.2-8.0)
цвят: нормален
вискозитет:2 (норма - до 2 см)
време на втечняване: 30 мин.
концентрация на сперматозоиди: 2 млн./мл.
общ брой на сперматозоиди в еякулата: 9.8 млн.
обща подвижност на сперматозоиди: 61%
нормокинеза:50% (норма - > 50%)
хипокинеза:11%
акинеза:39%
брой нормокинетични сперматозоиди: 1 000 000 (норма > 10х10^6 в мл.)
общ брой нормокинетични: 4 900 000 (норма > 20х10^6 в мл.)
аглутенация на сперматозоиди: не
агрегация на сперматозоиди: не
левкоцити: 1 (норма < 1х10^6 в мл.)
епителни клетки <1
еритроцити и др.:не
желатинови конгломерати: не
незрели клетки на спермогенезата:не

Заключение и препоръки:

Olygozoospermia

Може ли само за няколко дни, толкова драстична разлика.Днес много приключения.Първо като тръгнахме за спермограмата не можехме да намерим клиниката.Обикаляне, обикаляне, накрая хванахме едно такси, с него също обикаляхме, но накрая я намерихме, с ... 40 минути закъснение.Както и да е мина това със спермограмата.Минахме и през уролог (в Александровска болница, ако не се лъжа беше проф.Куманов) и доста разкарване беше.Отиваме, той видя и 3-тата спермограма и мисли, че може по нормален начин да стане.Но ние искахме документ (каза, че ако го искат ще го даде).Отидохме в Щерев да подаваме документи, ама не.Като казахме, че нямаме документа трябваше да се върнем обратно при уролога, които тъкмо си тръгваше и ни прати обратно да ни кажат какво точно да напише, той като не знаел какво точно да напише.Оттам пак обратно в Щерев и ни дадоха указания какво трябва да стане.Да постави диагноза, да опише спермограмите и да напише, че с тези резултати сме за ин-витро.Утре сутрин, ще ходим пак до уролога да вземем документа.Оттам в Щерев за документите за фонда да вземем и да се надяваме вече да може да ги подадем.Тъкмо звъннах да питам и д-р Тимева кога е на работа утре, следобед е.Казаха да си отделим повече време.Дано утре вече да стане и да успеем да подадем документи... Направо се скапахме от ходене, даже задремах в трамвая на връщане.
« Последна редакция: Октомври 18, 2011, 20:36:50 pm от Златен дъжд »
 

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #692 -: Октомври 19, 2011, 13:17:19 pm »
Златен дъжд, не искам да го играя рекламен агент, но защо не отидете при Кацаров?

Всичко може, особено ако са правени в различни лаборатории спермограмите. (тази от Владимиров ли е?) След 2 операции надали някой може да се наеме да дава прогнози за колко време и как ще се възстанови.

ПС На нас не са ни искали никакъв документ от андролог, подадохме документи само на база спермограмите и на база на това ни одобриха. Може да е ново изискване.
« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 13:22:39 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #693 -: Октомври 19, 2011, 13:21:33 pm »
Къде можем да направим спермограма по Крюгер в момента? Искат ни такава, вместо по СЗО.
В Малинов или при Владимиров.
В Малинов ни направиха по СЗО предишния път, а Владимиров ни я поиска като видя първата, без да уточни къде да я направим (и ние не питахме, де).

Трябва да се уточни дали спермограмата да бъде със или без морфология по Крюгер. Ако е без, в Малинов я пускат по СЗО, а при Владимиров последно я пускаха без никаква морфология.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #694 -: Октомври 19, 2011, 13:40:41 pm »
На мен ми изглежда доста добра. Къде е правена? Само тая биологична преживяемост 0% нещо не ми са връзва на хубавите стойности иначе.

Заи правена е в клиника по репродуктивна медицина.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #695 -: Октомври 19, 2011, 14:16:24 pm »
Златен дъжд, не искам да го играя рекламен агент, но защо не отидете при Кацаров?

Всичко може, особено ако са правени в различни лаборатории спермограмите. (тази от Владимиров ли е?) След 2 операции надали някой може да се наеме да дава прогнози за колко време и как ще се възстанови.

ПС На нас не са ни искали никакъв документ от андролог, подадохме документи само на база спермограмите и на база на това ни одобриха. Може да е ново изискване.

Да, искат н го това заключение от Щерев.Иначе няма как да подадем документи.Говорих на мъжа ми, да не показваме третата спермограма (която е от клиниката на Владимиров, да), ама той не.Писах за вчерашните приключения.Днес отидохме, той не даде документа, а ни прати в Пирогов за спермограма.Много ми е интересно каква ще е тая спермограма от там и няма как да й се вярва.Само се разкарвахме.После реши да ходим в 18-ТА ДКЦ на уролог.Третата спермограма ще я оставя вкъщи, да не я покаже глупавия ми мъж и там.Защото никога иначе няма да го получим тоя документ.Да видим днес какво ще стане.По късно пак ще пиша.Но и тая седмица ще опропастим.Много съм разочарована от него.Карахме се и вчера и днес.Досега ме слушаше и какво му стана не знам.Точно сега реши да прави глупости...
 

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #696 -: Октомври 19, 2011, 21:26:29 pm »
Златен дъжд, не искам да го играя рекламен агент, но защо не отидете при Кацаров?

Всичко може, особено ако са правени в различни лаборатории спермограмите. (тази от Владимиров ли е?) След 2 операции надали някой може да се наеме да дава прогнози за колко време и как ще се възстанови.

ПС На нас не са ни искали никакъв документ от андролог, подадохме документи само на база спермограмите и на база на това ни одобриха. Може да е ново изискване.

Да, искат н го това заключение от Щерев.Иначе няма как да подадем документи.Говорих на мъжа ми, да не показваме третата спермограма (която е от клиниката на Владимиров, да), ама той не.Писах за вчерашните приключения.Днес отидохме, той не даде документа, а ни прати в Пирогов за спермограма.Много ми е интересно каква ще е тая спермограма от там и няма как да й се вярва.Само се разкарвахме.После реши да ходим в 18-ТА ДКЦ на уролог.Третата спермограма ще я оставя вкъщи, да не я покаже глупавия ми мъж и там.Защото никога иначе няма да го получим тоя документ.Да видим днес какво ще стане.По късно пак ще пиша.Но и тая седмица ще опропастим.Много съм разочарована от него.Карахме се и вчера и днес.Досега ме слушаше и какво му стана не знам.Точно сега реши да прави глупости...

Златен дъжд,

Спермограмата в Пирогов много ме учудва. Валидни са спермограмите, правени в клиника по репродуктивна медицина. По мои наблюдения най-достоверни са тези от клиника Малинов и клиниката на Владимиров.

Горещо ти препоръчвам Кацаров като андролог, не само като уролог, има разлика. Специалност андрология в БГ не можеш да придобиеш, Кацаров след урологията е специализирал андрология във Франция, което го прави кажи-речи единственият такъв кадър в БГ (може да има и други, да не обидя някой). И ние сме обикаляли, че и до други градове ходихме чак, че софийските светила ги бяхме изчерпали, от опит говоря. Също така, не вярвам да ви откаже да ви даде становище за фонда, защото стават наистина чудеса, но тези стойности на спермограмата са принципно за АРТ.

Последната ви спермограма от Владимиров е напълно достатъчна, за да я дадете във фонда, няма какво да се притесняваш. Също така, дали ще подадете днес или утре, няма кой знае какво значение. Така и така се чака много месеци.

Успех!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #697 -: Октомври 20, 2011, 12:22:51 pm »
Къде можем да направим спермограма по Крюгер в момента? Искат ни такава, вместо по СЗО.
В Малинов или при Владимиров.
В Малинов ни направиха по СЗО предишния път, а Владимиров ни я поиска като видя първата, без да уточни къде да я направим (и ние не питахме, де).
Трябва да се уточни дали спермограмата да бъде със или без морфология по Крюгер. Ако е без, в Малинов я пускат по СЗО, а при Владимиров последно я пускаха без никаква морфология.
С Крюгер.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #698 -: Октомври 20, 2011, 20:07:13 pm »
Момичета, няма да подаваме документи.Мъжа ми не знам защо реши, че не иска да имаме дете чрез ин-витро.Според него щяло да стане по нормален начин.Като видя по-висок резултат на спермограмата и се промени.Според него е нормален, нямало защо да подаваме документи.Даже взе да ме увещава, че за Нова година ще направим една инсеминация.Това е засега.Нищо не мога да направя повече.Не знам какво му стана, че така се обърна на 180 градуса...
 

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #699 -: Октомври 20, 2011, 20:33:13 pm »
Нищо не губите да подадете документи и да се откажете от процедурата дори след като ви излезе номерът след година. Молбата не ще хляб и вода.

Проблем е, че има такива големи разлики в спермограмите, макар и някои да имат чат-пат приемливи показатели. Всеки си решава колко иска да чака и да опитва, но е хубаво решението да е взето от двама ви. Ако си разочарована и разтревожена, не му го спестявай.