0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #200 -: Февруари 26, 2010, 14:39:59 pm »
Николинко, не ви трябва направление. Обаждаш се в клиниката за репродуктивна медицина и записваш час. ;)

За инфекцията и камъните в бъбрека, нямам представа. Най-добре питай лекаря.
Успех


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #201 -: Февруари 26, 2010, 15:30:41 pm »
Ако ще ходите до Пловдив, идете да направите спермограма при д-р Мариела Даскалова в Медикус Алфа (клиниката има ново име, но все още е популярна с това :) )
http://medicusalpha.com/page.php?p=5&l=bg

За часа за Кацаров - не е задължително спермограмата да е същия ден, разбира се. Предложих този план, за да ви спестя допълнително пътуване до София. Щом ви е близо Пловдив, направете там спермограмата, когато ви е удобно, а хормоните може и на друго място и по друго време, но на 3-ти ден от цикъла ти.

Друго интересно за Пловдив - тази година Сдружение Зачатие ще организира там петия Ден на репродуктивното здраве под надслов "Поглед към мъжкия стерилитет":
http://www.zachatie.org/drz2010
Можете да се запишете за безплатни консултации.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #202 -: Февруари 26, 2010, 18:11:52 pm »
А в София къде ще ни препоръчате да направим изследванията.....(аз мисля или в Надежда при Стаменов или в клиниката на Щерев)Какво ще ме посъветвате?????Искам да попитам и във връзка с микробиологията-тя от изследване на спермограмата ли се вижда или си е отделно изследване при лекар-микробиолог 8O???
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #203 -: Февруари 26, 2010, 18:24:24 pm »
nikolinko, микробиологията на еякулат е различно от спермограмата изследване, но пак може да се направи в клиника за стерилитет. Доколкото знам часове за д-р Стаменов няма за една година че и повече напред, но за съжаление за Щерев нищо не мога да кажа, нямам наблюдения. А защо не при д-р Владимиров? За там по може да се уредиш с час в близките 2-3 месеца. Той също е мн.добър специалист. Може да прочетеш повече мнения във форума. Желая ти късмет!!!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #204 -: Февруари 26, 2010, 18:35:08 pm »
Не,не ние няма да искаме час за преглед а часове за изследвания.Аз ще права на хормони ,а мъжа ми спермограма и микробиология...защото ни трябват изследвания от 2-ри център,а ние имаме изследвания само в Плевен.чудя се дали от сега да запазвам час или е рано(пада ни се да се изследваме на 11 май,тъй като сега мъжа ми провежда лечение с Профертил)?????????Незнам и при Кацаров дали има наплив,ако е така още от сега да званя......Моля които има представа да ми пише
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #205 -: Февруари 26, 2010, 19:09:10 pm »
За спермограма ти трябва предварително записан час-говоря за клиника Малинов, за която си питала. Обаждаш се на тел. 02 9655741 и искаш час за спермограма. За хормоните не ти трябва час-обаждаш се на рецепцията и те те насочват-кръв вземат до 11часа. Плана, който ти е предложила ultra е добър, с резултатите не е лошо да се отиде при Д-р Кацаров-той приема след обяд. Трябва ти записан час. Такъв се записва на тел.02 8525852 или GSM 0888222369. Това е от мен, дано съм бела полезна
П.П. Ако може не слагай по толкова въпросителни и многоточия, някак дразнят
« Последна редакция: Февруари 26, 2010, 19:12:39 pm от shanoar »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #206 -: Февруари 26, 2010, 19:10:29 pm »
За спермограма ти трябва предварително записан час-говоря за клиника Малинов, за която си питала. Обаждаш се на тел. 02 9655741 и искаш час за спермограма. За хормоните не ти трябва час-обаждаш се на рецепцията и те те насочват-кръв вземат до 11часа. Плана, който ти е предложила ultra е добър, с резултатите не е лошо да се отиде при Д-р Кацаров-той приема след обяд. Трябва ти записан час. Такъв се записва на тел. 02 8525852 или GSM 0888222369. Това е от мен, дано съм била полезна
П.П. Ако може не слагай по толкова въпросителни и многоточия, някак дразнят
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #207 -: Февруари 26, 2010, 19:15:58 pm »
Благодаря ти за информацията,много ми е полезна.А за многоточията съм съгласна,но съм свикнала да ги използвам(може би защото съм човек на изкуството) :P
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #208 -: Март 02, 2010, 13:05:07 pm »
Моля за малко информация,сега гледаме картата на София за местонаьойдението на клиниките по стерилитет за да решим в коя да си направим изследванията и после да ги занесем на Кацаров.Видяхме че най-близо до Кабинета на Кацаров(на Шандор Петиофи)е клиниката на Братя Тодорови,но проблема е че за нея почти не съм засичала коментари дали им е добра базата,дали някои е правил спермограма там или хормони?Добра ли е лабораторията им?Добър вариянт ли е?Или да изберем Щерев или Надежда?Даите ни съвет,защото мисля да се обадя да запазя час :P
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #209 -: Март 02, 2010, 13:10:28 pm »
Забравих да попитам дали е рано още от сега да се подсигурим с часове(тъй като решихме да свършим всичко в един ден ,и спермограма и микробиология и моите хормони,както ни посъветва ULTRA).Ще ходим чак на 10 май,защото тогава мъжа ми ще изпие Профертила? 8O
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #210 -: Март 02, 2010, 13:44:54 pm »
Моля за малко информация,сега гледаме картата на София за местонаьойдението на клиниките по стерилитет за да решим в коя да си направим изследванията и после да ги занесем на Кацаров.Видяхме че най-близо до Кабинета на Кацаров(на Шандор Петиофи)е клиниката на Братя Тодорови,но проблема е че за нея почти не съм засичала коментари дали им е добра базата,дали някои е правил спермограма там или хормони?Добра ли е лабораторията им?Добър вариянт ли е?Или да изберем Щерев или Надежда?Даите ни съвет,защото мисля да се обадя да запазя час :P

Нямам наблюдения за въпросната клиника. По-скоро те съветвам да изберете Владимиров, Надежда, или Щерев. Но спермограмата може и не да стане веднага, предполагам знаеш. При Владимиров излиза примерно късно следобед. При Стаменов морфологията май е на другия ден, за Щерев не знам.

Обади се да попиташ точно в клиниките за колко време става, но много зависи и от графика на клиниката за съответния ден. Микробиологията на еякулат примерно Владимиров я пуска в лабораторията на клиниката долу, не може да ти гарантира, че ще стане в точен час, така че да се вместите в часа си за Кацаров. Тя микробиологията не е задължителна де, Кацаров не я иска задължително.

Като цяло спермограма сутринта при Владимиров + късен час при Кацаров може и да стане, за други клиники не мога да дам информация, понеже не съм запозната. За твоите хормони - нека момичатата да кажат за колко време стават, аз не съм пускала в клиниките.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #211 -: Март 02, 2010, 13:46:06 pm »
За Братя Тодорови нищо не мога да кажа.При Владимиров, аз записах предварително час, разширената спермограма с морфология става за 3 часа така ми казаха.За хормони не знам дали предварително трябва да се запишеш, а и то е много относително, че те нали се правят в определени дни от цикъла.

Зай ме е изпреварила :)

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #212 -: Март 02, 2010, 15:13:26 pm »
Сега се развънях по клиниките,но ни казаха че е рано за часове.Навсякъде ни казаха че за 1 ден малко вероятно да излязат резултатите(морфологията е по-бавна).Така че няма да може с едно ходене да хванем и час за Кацаров.Ще решим какво ще правим,аи като помисля малко сега ,аз май месец ще имам Държажни изпити в Пловдив и нищо чудно да не мога да пътувам до София и ще се наложи в Пловдив да направим спермото.И после да жземем час за Кацаров-незнам ще видим как ще се развият събитията.Благодаря ви все пак за уточненията,Вашата информация винаги ни е страшно полезна.Ако се сетя нещо ще питам :P
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #213 -: Март 17, 2010, 13:23:28 pm »
Момичета ние вчера бяхме в София и правихме СГ при Влаимиров.Резултатите на разширена Сг излизат до 3 часа там след даване на материала.Сега проблема при нас е че разликата между СГ-то от Плевен и тази там е доста голяма и аз хем съм щастлива хем не знам на какво да вярвам вече.В Плевен имаме морфология 6%,а от вчера 16%.Подвижността ни е много по-голяма, Ph-то ни е в норми, а преди не беше и т.н. като се има в предвид, че не е пил никакви лекарства преди тази СГ, не е намалил цигарите и не е променил начина си на живот.Сега мисля да направим една контролна в Малинов, че вече взех да откачам.
« Последна редакция: Март 17, 2010, 13:25:21 pm от magi_st »

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #214 -: Март 17, 2010, 13:26:26 pm »
Колко време ви е било въздържанието при двете спермограми?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #215 -: Март 17, 2010, 14:12:23 pm »
При първата 3 дни при втората 4.Просто нямам логично обяснение освен грешка на доктора правил СГ-то.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #216 -: Март 17, 2010, 15:02:20 pm »
A през какъв интервал от време са правени двете спермограми? Аз от опит смея да твърдя, че и морфологията понякога (макар и наистина рядко) мож да варира в някои случаи. Примерно при варикоцеле. Наистина е добре да направите още една СГ.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #217 -: Март 17, 2010, 15:09:00 pm »
Маги, а на уролог ходихте ли?


*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #218 -: Март 17, 2010, 15:19:51 pm »
Едната е правена юли месец миналата година, а другата вчера.По-добрата е от вчера.На уролог не сме ходили.Като направихме в Плевен, въобще не ни казаха уролог или нещо друго, вчера Владимиров каза да го оставим малко на мира мъжът и да се съсредоточим върху мен засега и по-натам пак СГ за него.Не знам да си кажа честно.Аз много много не вярвам на плевенската(лично мнение) и то не защото е по-лоша, а по други причини.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #219 -: Март 17, 2010, 15:30:12 pm »
Като казваш в Плевен, имаш предвид клиниката по стерилитет в Плевен, нали?
Направете си и контролна, нищо не пречи.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!