0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ренгеновата снимка при бременност
« Отговор #20 -: Януари 31, 2006, 11:16:38 am »
Ерика, при тая снимка нали не се облъчва директно нищо под кръста?
не би трябвало да има отражение. как така веднага аборт ще ти се предлага?!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ренгеновата снимка при бременност
« Отговор #21 -: Януари 31, 2006, 11:38:30 am »
Цитат на: erika
Според лекаря било по-добре да направя аборт, но аз чаках близо 2 години за това бебе и просто не мога да се реша на такова нещо. Има ли начин да се провери за евентуални поражения бърху плода в по-ранен етап?


Да не си посмяла ако всичко е наред няма да правиш никакъв аборт! Какви аргументи ти изтъкна този лекар за да направиш аборт? Каква е причината да иска това от теб? Има проблеми с бременноста ли?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
ренгеновата снимка при бременност
« Отговор #22 -: Януари 31, 2006, 13:27:39 pm »
Ами думите на доктора бяха: "Аз не те съветвам да рискуваш да родиш това дете, има  опасност да се роди с увреждания!" Наговори ми един куп неща от сорта на това, че нямам аз никаква представа как ще съжалявам, ако се роди болно и т.н. И накрая казва : "Е, това е мое мнение, ти си решаваш."Просто като излязох от кабинета му бях като пребита.
Потърсих и др. мнение, но думите на   лекарите не ме успокоиха!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ренгеновата снимка при бременност
« Отговор #23 -: Януари 31, 2006, 13:53:59 pm »
Цитат на: erika
Потърсих и др. мнение, но думите на   лекарите не ме успокоиха!


Надявам се да те успокоят моите думи тогава. Успокой се нищо страшно няма да се случи. Това не е повод за аборт. Нито си първата нито ще бъдеш последната която е правила рентгенова снимка по време на бременност. А този лекар като гледам какви ти ги е наръсил първо че е некомпетентен, и второ май трябва да му отнемат дипломата. Вярно че трябва да те предупреди за ВЪЗМОЖНИТЕ рискове, но това не е повод да те убеждава че плода е увреден и трябва да го махнеш. Има ли въобще нещо доказано че не е наред с бебето или просто иска да потренира с кюретата върху теб? Съжалявам за грубия език ама се вбесявам от такива лекари. Хайде успокой се и никакъв аборт! Прегръдки от мен.  :grouphug2:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
ренгеновата снимка при бременност
« Отговор #24 -: Януари 31, 2006, 14:16:46 pm »
Starlet, благодаря ти за окуражаващите думи, наистина имам нужда от това. Аз няма да направя аборт, немислимо е за мен. За увреждания не може още да се каже- аз съм в 7 г.с. Поздрави!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ренгеновата снимка при бременност
« Отговор #25 -: Януари 31, 2006, 15:58:29 pm »
Ерика,
прочети внимателно цялата тема, виж какво е отговорила Мели (която е лекар) на първата питаща (при това момичето е снимало корем, а не бял дроб!), прочети какво е споделила като опит и другата жена, правила рентген на таз след забременяване.

отговорите на твоите тревоги са в думите на тези жени, чети внимателно и не се шашкай!
а идиотията е равномерно разпределена сред хората, така че е  логично да попада и сред някои с бели престилки, като онзи, дето те е стресирал така...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Gery78

ренгеновата снимка при бременност
« Отговор #26 -: Юни 12, 2006, 15:13:51 pm »
Момичета, моля ви, споделете какво стана с децата? И аз в момента съм във вашето положение. Правих си тест "-", ходих на лекар и ми казаха че не съм бременна, затова разреших да ми правят снимка на зъбите  :(  Сега незнам какво да правя.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ренгеновата снимка при бременност
« Отговор #27 -: Юни 12, 2006, 15:16:21 pm »
Цитат на: Gery78
Момичета, моля ви, споделете какво стана с децата?


Мога само да ти кажа, че Разтревожена (мама Буба) износи спокойно бременността си и роди едно чудесно здраво малко момченце.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
ренгеновата снимка при бременност
« Отговор #28 -: Юни 12, 2006, 15:21:39 pm »
Гери, да разбирам, че си бременна,а междувременно си правила снимка на зъб, така ли? Не се притеснявай затова, вероятно си прочела мненията по-горе, не е хубаво да се облъчва коремната област и малкият таз, а колкото до снимка на зъбите- не е опасно, това ще ти каже и лекарят ти!

п.п. относно въпросът ти за това , какво е станало с децата- лично аз загубих бебето си в 9 г.с., но няма връзка с това, че съм правила ренгенография
*

    Gery78

ренгеновата снимка при бременност
« Отговор #29 -: Юни 12, 2006, 15:29:13 pm »
Ерика съжалявам за бебето ти!

Много ви благодаря за отговорите. Прочетох почти всичко което намерих във форума, но ми се искаше да разбера и за вече родено бебе.