0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #180 -: Юни 18, 2015, 20:54:17 pm »
сетих се още нещо прочетох че НК клетките атакуват както вирусно заразени клетки така и тумори в тая връзка понеже мисля как да елеминирам всичко що може да оказва влияние върху повишението им да питам дали като възможна причина не е и един фиброаденом на гърдата който имам и е следствие пък на разбърканите ми хормони? Той е доброкачествен тумор но тъй като прочетох че НК клетки и това атакуват дали и това не е причина да са повишени?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #181 -: Юни 19, 2015, 00:08:39 am »
Може и това да е... Но НК клетки контрола направи чак след лапарото и след всички други изследвания. НК само когато си готова за забременяване. Защото ако ги направиш след 6 месеца, а почнете опити за забременяване след 9 месеца, те няма да са актуални... Те се менят в зависимост от всички гореупоменати заболявания и проблеми, които имаш... Ако ще правиш инвитро изследвай ги в цикъла преди стартиране на и витрото. Аз нямам проблем с имплантацията, а при мен са доста високи и двата вида НК клетки. Аз имам проблем с износването. А вливки преди процедура се правят само ако имаш проблем с имплантацията.

Така че ако евентуално забременееш спонтанно и по естествен начин, докато си пиеш антибиотика и чакаш за лапаро, не се притеснявай, можеш да почнеш вливките след положителният тест :)
 Успех!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #182 -: Юни 19, 2015, 12:45:20 pm »
ок. Много благодаря за всичко :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #183 -: Ноември 04, 2015, 16:23:07 pm »
Моля, някой да ми разчете резултатите, след лечение имам или нямам хламидия.

Преди лечение:

IgG 85 (+) при референтна ст/ст < 16 (-) negative, 16-22 граничен резултат, >22 (+) positive
IgM 2.24 (+) при референтна ст/ст < 0.9 negative, bordline 0.9-1.1; >1.1 positive

След лечение:

IgG 20 (+) при референтна ст/ст < 16 (-) negative, 16-22 граничен резултат, >22 (+) positive
IgM 0.223 (-) при референтна ст/ст < 0.9 negative, bordline 0.9-1.1; >1.1 positive
IgA 0.3 (-) при референтна ст/ст < 0.8 (-) negative, 0.8-1.1 граничен резултат, >1.1 (+) positive

Благодаря предварително.
« Последна редакция: Ноември 04, 2015, 16:35:03 pm от map81 »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #184 -: Ноември 04, 2015, 17:18:39 pm »
Здравей! Резултатите са ти добри, свалила си титрите под долна граница, дори и на IgG, което е гранично, но това е нормално. Те падат най-бавно и отнема време. Важното е, че в момента няма активна инфекция. Съветвам те, обаче, след няколко месеца да повториш изследването, за всеки случай. Също така, задължително ЦС, за да се види дали няма поражения по тръбите. Като гледам, хванали сте ги в началото гадините, дано да се е раминало и да не са направили бели.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #185 -: Ноември 05, 2015, 14:55:10 pm »
Благодаря ти много.  :D
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #186 -: Януари 27, 2016, 13:28:04 pm »
Здравейте дами, имам следната ситуация. В КИРМ Плевен ми пускат кръвно изследване за Хламидия за да затвърдят нуждата от цветна снимка. Излиза резултатът IgG + , IgA - . Съответно искат да ме приспиват за цветна снимка на база тези резултати. Обаче аз съм лекарско чедо и реших да направя кръстосана проверка на нещата. Отидох в лаборатория на близки. Направиха изследването наново, два пъти го пуснаха и резултатът е отрицателен - категорична грешка в КИРМ Плевен. Сега съм с дилема дали да вярвам и а другите им изследвания?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #187 -: Януари 28, 2016, 09:23:42 am »
Най-точното е изследване е ДНК тестът, не кръвното изследване. Направете PCR тест, за да се уверите, че всичко е ок.
Предполагам знаете, че IgG е показател за стара хронифицирала инфекция и той може да бъде положителен, докато останалите два титъра са отрицателни.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #188 -: Февруари 06, 2016, 00:31:16 am »
Здравейте, правих кръвен тест в цибалаб и трите показателя  IgG, IgM, IgA бяха положителни. След няколко дни направих PCR тест в Геника и беше отрицателен. Как мога да тълкувам това? Нормално ли е такова разминаване?
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #189 -: Юни 13, 2016, 19:32:09 pm »
Здравейте,
Виждам тук много коментари, опитах се да си отговоря сама, но изводът, до който стигнах, е противоположен на заключението на лекуващия лекар.
Проблемът ми е следния:
На 11.05.2016г. си направх кръвни изследвания за хламидии и резултатът беше меко казано стресиращ:

Изследване: Chlamidia Trach. Ig A + Ig G
Резултати: Ig A антитела ELISA > 200.0 U/ml   < 20 отрицателен;20 - 25 граничен;>20 положителе         
                Ig G антитела ELISA > 200.0 U/ml   <20.0 отрицателен;20-25 гранична; >25.0 положителен

След това по препоръка на лекаря на 06.06.2016г. направих ДНК тест:

Изследване: Хламидия (ДНК тест + Ig G)
Материал за изследване: Клетъчен материал + кръв
Метод на изследване:   Качествен ДНК анализ - PCR/real-time PCR
Забележка: Chlamydia trachomatis – Ig G = 2.50 (< 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.)
Резултати: Chlamydia trachomatis   - Отрицателен
               Chlamydia trachomatis – Ig G - Положителен

Може ли някой да ми помогне с разчитането на тези резултати? В крайна сметка имам ли инфекция?
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #190 -: Юни 13, 2016, 20:13:38 pm »
Има да, колкото и гадно да звучи  :?
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #191 -: Юни 13, 2016, 20:40:59 pm »
Гадно или не, важното е да знам със сигурност.
След като знам, поне ще започна лечение.
А какво означава отрицателен ДНК тест в този случай?
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #192 -: Юни 13, 2016, 20:55:02 pm »
Обсъдете резултатите със лекар, най добре, ако те са назначени от лекар със същият,който ги  е назначил. ДНК тест (PRC тест)  - търси ДНК на микроорганизмите в цервикален секрет при жената, простатен и уретрален секрет при мъжа. Това изследване засича само свежа или остра инфекция.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #193 -: Юни 13, 2016, 21:29:47 pm »
ДНК тестът показва, че има положителен титър за антитела, т.е. за вече преминала инфекция.
При нас също имаше спорни резултати преди време (писала съм в темата). Партньорът ми имаше положителен резултат от кръвния тест, аз бях с отрицтелен. Пуснахме ДНК тест на еякулат и всичко излезе отрицателно.
Най-добре коментирай резултатите с лекаря си. Единствено той ще ти даде компетентна информация за ситуацията, в която си.
Успех и дано всичко е наред.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #194 -: Юни 13, 2016, 22:09:14 pm »
Явно ще трябва да се лекуваме... а така ме зарадва този отрицателен резултат! :)
Благодаря!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #195 -: Юни 14, 2016, 08:39:48 am »
Резултатът от теста е ясно написан - отрицателен. Това значи, че в момента няма налична прясна активна инфекция. Но, положителният резултат за IgG говори, че инфекция е имало и в момента тя вероятно е хронифицирала и е много възможно да е преминала към горната част на половата система /малък таз/. И да се пият лекарства в момента, няма особен смисъл, най-много да се свалят титрите на IgG, но това няма да промени факта, че е имало хламидия, нито ще я махне. Аз така пих няколко месеца подред, точно при положителна IgG, но почти не паднаха. Съветът ми е да се направи изследване и за микоплазми и уреаплазми и ако е чисто - цветна снимка, за да се види има ли поражения.
АЗ не разбрах защо ДНК тестът е бил с кръв, а не с цервикален секрет?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #196 -: Септември 10, 2016, 13:46:00 pm »
Здравейте!

Много се надявам тук някой да помогне!

Преди няколко дни ми откриха хламидя от ДНК тест. Преди 5 месеца си правих същия тест и беше отрицателен, а през цялото време(и преди първия отрицателен тест) съм само с един партньор.

Кръвни тестове за хламидия никогане съм правила. Не живея в България и тук (в Дания) дори и не правят кръвен тест за хламидия. Лекарите ми обясниха, че най - вероятно съм се инфектирала през периода между първия направен тест и този последния. Много съм объркана, а и в момента кръвен тест не мога да направя... Наистина ли е по - вероятно да имам "свежа инфекция" и да съм се заразила на скоро? Или как ако съм я имала от преди, ДНК теста е първо отрицателен и 5 месеца по - къно - Положителен ...  :( :( :(
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #197 -: Декември 19, 2018, 11:20:15 am »
Момичета, направих кръвни тестове за хламидия трахоматис.

Резултати:

IgA - 5.85 (до 10 - негативно, от 10 до 15 - гранично, над 15 - положително)
IgG - 7.93 (до 10 - негативно, от 10 до 15 - гранично, над 15 - положително)
IgM - 0.29 (до 0,9 - негативно, от 0,9 до 1,1 - гранично, над 1,1 - положително)

Тествах се 50 дни след рисков контакт със случаен партньор. Според вас има ли нещо обезпокоително и трябва ли да повторя изследването?

Притесняват ме по-високите нива на IgG.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #198 -: Декември 19, 2018, 11:28:14 am »
Не са високи. IgG се повишава при наличие на стара инфекция хламидия. Първо стойността му не е висока и второ първо се повишава IgM, след това IgA и чак тогава IgG (след по-дълъг период носителство на хламидия). Резултатите са супер.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #199 -: Декември 19, 2018, 11:31:42 am »
Не са високи. IgG се повишава при наличие на стара инфекция хламидия. Първо стойността му не е висока и второ първо се повишава IgM, след това IgA и чак тогава IgG (след по-дълъг период носителство на хламидия). Резултатите са супер.
Супер, благодаря ти. А кога (след колко дни след евентуално инфектиране) започва повишаването на IgM. Има ли шанс още да не се е повишило?

п.с. Рисковият контакт беше на 25 октомври, а изследването е от 17 декември.
« Последна редакция: Декември 19, 2018, 11:34:34 am от Stani77 »