0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нещо ново при мен
« -: Май 10, 2007, 10:21:02 am »
Здравейте момичета, направих ехография на щитовидна жлеза наскоро. Само това не бях правила досега.
След първия неуспешен опит -май 2006- направих лятото имунологични изследвания при доц.Конова, генетични също, които са ОК. От направените изсл. само извън норма би бяха НК клетките - 12.31%, при норма 12%. При показателите на щитовидната жлеза резултатите са:
FT4 - 1.18 (0.8-2.0 ng/dl)
TSH - 0.82 (0.25-2.5 mIU/ml)
TAT - 0.39(-)(N<1.1)
MAT - 0.92(-)(N<1.1)

Тогава заключението на доц.Конова беше, че няма рискови фактори за успеха на следваща АРТ. През есента правих трансфер на замразени ембриони-неуспешен. През март ми беше втората процедура-също неуспешна. И реших отново да повторя консултацията си с доц.Конова, пуснах отново НК клетки, чакам все още резултати и  чакам да започнат и изследването за активността им, тъй като още не го правеха, когато аз ходих. Също така пуснах и антифосфолипиден Screen, изследвали се някакви други антитела, резултатите ми от предишното изследване на антифосфолипидни антитела са:
Анти-кардиолипин IgG 6.05(-) N<10
Анти-кардиолипин IgM 4.26(-) N<10
Анти-b2GPI- IgG, IgA, IgM 0.379(-) (Cut off 0.619)


И се връщам на щитовидната, защото тук вече се обърках и притесних естествено
Диагноза: Thyreoditis Hashimoto- имунологична ремисия.
От УЗД - Добро общо състояние на щит.жлеза, неувеличена, нормална типика, ясно очертани контури, правилна форма. Налице са дискретни структурни промени. Можело и да се подминат тези изменения:?
Д-р Тодорова ми изписа аспирин протект и селен за 6 месеца.
Нейното предположение е, че е възможно точно когато започна стимулация да се активира това автоимунно заболяване, тъй като иначе са ми в норма иследванията.Съвета й е съответно при следващата процедура когато започна стимулацията да изследвам TSH,MAT,TAT, също и на самия ден на ембриотрансфера. Малко ме е страх, дали обаче ако има отклонения в хормона и антителата, дали ще можем да реагираме навреме и адекватно да ги овладеем за да се доведе процедурата до успех, ако е тва проблема де или най-много ме е страх да не би и следващата процедура да се окаже проверка за отриване на причината :(. Тя ми каза, че може и проблема да е бил и в ембрионите ни, или във всичко заедно: ембриони, леко завишени НК клетки, и леките ми изменения в щитовидната.
Съвета на доц.Конова пък е непременно при следвата процедура вливане на интралипид.
Моля за мнение, момичета относно моята УЖ не толкова притеснителна ситуация :?
*
Re: Нещо ново при мен
« Отговор #1 -: Май 10, 2007, 11:29:10 am »
Ст, как ти поставиха диагнозата за Хашимото, като всички изследвания са ти наред, а и от УЗД е добър резултата?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Нещо ново при мен
« Отговор #2 -: Май 10, 2007, 11:34:26 am »
Грейс, незнам, на база ехографията :?
имала изменения жлезата, леки, но все пак съществували  :?
сега пак ще ги изследвам да видим какво ще покажат сега
*
Re: Нещо ново при мен
« Отговор #3 -: Май 10, 2007, 12:02:54 pm »
St диагнозата ти пише ремисия, което означава, че в момента жлезата е спокойна. Затова и не ти е предписала нищо друго освен селен. Не смятам, че това може да доведе до проблем. Просто при стимулацията не се знае дали тя няма да провокира и щитовидната жлеза, затова трябва да те следят, нищо повече. А НК клетките са ти почти гранични стойности, затова имаш само вливане на интралипид (не и "тежката артилерия" имуновенин), има момичета с много по-високи нива на НК клетките, които са забременяли. Според мен новините съвсем не са лоши, не се притеснявай! Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Нещо ново при мен
« Отговор #4 -: Май 11, 2007, 11:39:15 am »
St, значи АТА изследванията са ти добри, но те гледаха на ехограф и от УЗ-то излиза, че имаш все пак Хашимото, но е в ремисия, така ли? Гледай ти ...
НК клетките са съвсем до границата, което не би трябвало да е проблем. Пиши като излезнат новите резултати. Даже ми е малко чудно, че са ти предписали интралипид само затова.

Чела съм, че по време на стимулация, заради повишаване на нивото на естрогените, имунната система се активизирала и някои автоимунни заболявания можело да се обострят. А бе най-добре е при следващ опит да ги проследиш тия неща, щото е по-важно по времето на опита как са били, а не по принцип?

Не ми звучат проблемите като сериозни, така че може би неуспехът досега е бил по-скоро лош късмет. Сега с новите мерки пък ще елиминираш дори и минималните имунологични рискове, така че трябва всичко да е наред!

Успех!! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Нещо ново при мен
« Отговор #5 -: Май 15, 2007, 00:29:04 am »
Успех и от мен! :goodluck:
*
Re: Нещо ново при мен
« Отговор #6 -: Май 15, 2007, 10:41:56 am »
Благодаря ви, момичета за пожеланията.
Излезнаха ми новите изследвания и съм направо изненадана за НК клетките 8O:
Субпопулация  NK-клетки CD3-/CD16+56+   9.58%   (2 - 11%)
Анти-кардиолипин
IgG, IgA, IgM                       Normal
Анти-фосфатидилетаноламин
IgG, IgA, IgM                       Normal
Анти-фосфатидилинозитол
IgG, IgA, IgM                       Normal
Анти-фосфатидилова киселина
 IgG, IgA, IgM                       Normal
Анти-фосфатидилхолин
IgG, IgA, M                       Normal
Анти-фосфатидилглицерол
IgG, IgA, IgM           IgA (+/-)
Анти-фосфатидилсерин
IgG, IgA, M                           Normal


Гранично положителни анти-фосфатидил глицерол ИгА антитела.
Останалите антифосфолипидни антитела – отрицателни. Нищо не ми е препоръчала в е-мейла доц.Конова за тези гранично положителни и какво ли означават :?
Може би заради резултата от НК клетките, дори и не ми писала за интралипида, който категорично ми казваше, че трябва да го направя само и заради това, че имам вече две неуспешни процедури. Незнам какво да правя, то при тия резултати едва има смисъл да се занимавам повече с тези НК клетки. А най-интересно ми е как от 12,31% станаха на 9.58%, без нищо да съм вливала, дали пък така варират постоянно :?. Някой има ли идея?
Другото което са ми изследвали е:
Лимфоцитни          CD маркер     Резултат         Референтни стойностти (%)
субпопулации   
Общи Т-лимфоцити   СD3+           75.21%                 67 - 76

доц.Конова, нищо не е пояснила за това, какво означава, някой знае ли какви са тези Т-лимфоцити и за какво се изследват?
Re: Нещо ново при мен
« Отговор #7 -: Май 29, 2007, 23:24:54 pm »
Здравейте,
аз съм с Тириодит на Хашимото от 4 години, през които съм го лекувала с Тироксин и селен на периоди. ТSH го държа в граници но АntiTPO (антитероидни) ги държа в пъти много високи.
Имам неуспешно ИКСИ и предстои да правя имунол. и гинет. изследвания.

Много ме притеснява въпроса с Хашимотото и влиянието му към незабременяването. От вас научавам, че стимулацията активизира автоимунните заболявания, и те трябва да се следят. По време на ИКСИ-то ми, макар да предопредих че съм с Хашимото, никой не ми обърна внимание. Ще ми се да минимизирам рисковете от неуспех при следваща процедура и всякаква информация ще ми е полезна.
« Последна редакция: Май 30, 2007, 00:13:24 am от Dindin »
*
Re: Нещо ново при мен
« Отговор #8 -: Май 30, 2007, 09:21:15 am »
Диддин, къде ше правиш имунологичните и генетичните? Ако е в Плевен и имаш консултация с доц. Конова тя със сигурност ще обърне внимание на Хашимотото. Предполагам, че ще те прати при д-р Катя Тодорова за консултация. Естествено, че трябва да те следят, защото хормоналната стимулация може да провокира и щитовидната жлеза. Не се притеснявай, ще овладеят проблема, за да не пречи на забременяването. Аз съм с Хашимото (в ремисия) и вече съм в 15 с. бременна. Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Нещо ново при мен
« Отговор #9 -: Май 30, 2007, 15:44:31 pm »
Диддин, къде ше правиш имунологичните и генетичните? Ако е в Плевен и имаш консултация с доц. Конова тя със сигурност ще обърне внимание на Хашимотото. Предполагам, че ще те прати при д-р Катя Тодорова за консултация. Естествено, че трябва да те следят, защото хормоналната стимулация може да провокира и щитовидната жлеза. Не се притеснявай, ще овладеят проблема, за да не пречи на забременяването. Аз съм с Хашимото (в ремисия) и вече съм в 15 с. бременна. Успех!
Точно към Плевен съм се ориентирала. Струва ми се, че д-р Тодорова приема и там, ако е така ще бъде много удобно с едно ходене да направя консултация с имунолог и ендокринолог, че ми е малко далечко..
*
Re: Нещо ново при мен
« Отговор #10 -: Май 30, 2007, 16:02:53 pm »
Диддин, къде ше правиш имунологичните и генетичните? Ако е в Плевен и имаш консултация с доц. Конова тя със сигурност ще обърне внимание на Хашимотото. Предполагам, че ще те прати при д-р Катя Тодорова за консултация. Естествено, че трябва да те следят, защото хормоналната стимулация може да провокира и щитовидната жлеза. Не се притеснявай, ще овладеят проблема, за да не пречи на забременяването. Аз съм с Хашимото (в ремисия) и вече съм в 15 с. бременна. Успех!
Точно към Плевен съм се ориентирала. Струва ми се, че д-р Тодорова приема и там, ако е така ще бъде много удобно с едно ходене да направя консултация с имунолог и ендокринолог, че ми е малко далечко..
Ами да приема, но не всеки ден (май само четвъртък), провери предварително да не се разкарваш напразно. Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Нещо ново при мен
« Отговор #11 -: Май 30, 2007, 17:38:47 pm »
Катя Тодорова приема в Плевен и в събота