0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Десислава

Микроаденом на хипофизата
« -: Октомври 03, 2007, 17:23:19 pm »
Здравейте всички,
днес бьх на ядрено-магнитен резонанс и резултатът е микроаденом на хипофизата с размер 5 мм. Интересува ме някой имал ли е подобен проблем и ще мога ли да забременея????
*
Re: Микроаденом на хипофизата
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2007, 22:03:16 pm »
Здравей, аz имам аденом 3 мм.

Най вероятно са ти наzначили вече лечение. СЛед като стойностите на пролактина влеzнат в норма, би трябвало да имаШ спонтанна овулация и zабременяването не би представлявало проблем. МНого е важно да си намериШ добър ендокринолог, които да следи състоянието ти, както преди да zабременееШ, така и по време на бременност.
Re: Микроаденом на хипофизата
« Отговор #2 -: Октомври 07, 2007, 13:35:15 pm »
Важно е също така да разбереш дали медикаментите, които ще взимаш, няма да имат вредни дейсвтия върху плода
Не че искам да те отчайвам, но аз пия Достинекс от 10 месеца, а все още не мога да вкарам проклетия пролактин в гарниците, макар че в момента съм на доза 1/2 таблетка на 2 седмици
*
Re: Микроаденом на хипофизата
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2007, 14:07:35 pm »
bob4o_f , а какво каzва лекуваЩият ти лекар? Не иска ли да ти увеличи доzата? 
*
Re: Микроаденом на хипофизата
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2007, 23:27:58 pm »
bob4o_f прави ли нови изследвания с тази схема на достинекс-а? Защото и моят пролактин продължава да е супер нисък и сега тепърва минавам на същата доза с идея да се нормализира малко. Трябва да изкарам някак още 6 мес. за контролния ЯМР, а не смея да го спра съвсем...Ходи ли за второ мнение при друг ендокринолог? Аз говорих с д-р Троев и той потвърди лечението, според него също няма проблем, че е под долна граница. А може просто да сме се излекували и да няма повече нужда от достинекс...! :balk_110:

*
Re: Микроаденом на хипофизата
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2007, 23:33:29 pm »
Деси, ендокринолога ти ще прецени лечението, при мен имаше резултат -  половин година след като ми откриха микроаденома и пих достинекс забременях, за съжаление беше извънматочна, но факт е че все пак съм имала овулация и т.н. Така, че не се отчайвай мило дете винаги има шанс!   Успех!  :bighug:

*
Re: Микроаденом на хипофизата
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2007, 20:59:46 pm »
maia_st, съмнява ме да сме се иzлекували. И моят пролактин е доста под долна граница, ама и моят ендокринолог каzа да продължаваме така zа сега, поне до контролния ЯМР. Сега виждам, че не съм единствена. А иначе теzи медикаменти не се спират иzведнъж, а само по схема, zаЩото иначе имат обратен ефект и пролактин.т пак Ще скочи. 
Re: Микроаденом на хипофизата
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2007, 15:35:30 pm »
ами при друг ендокринолог не съм ходила, а и не съм имала време да ида да си изследвам  пролактина
като дойде време за протокол ще му мисля тогава