0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

отново за L-tiroxin.
« -: Октомври 02, 2007, 12:33:45 pm »
Моля за съвет. Преди 1 г ми поставиха диагноза- Хашимото-хипофункция.
при референтни стойности за  TSH около 0,5-4,1-- моите бяха 6.2
 Вземах L-tiroxin. 25мг
очаквах след 3 месеца нещата да са под контрол, но
февруари TSH 11,42  8O -увеличиха ми дозата 50мг. Направих си втора консултация с друг лекар.Потвърди "лечението".Пих си хапчетата.
септември  TSH 28,00  8O 8O 8O- сега ми предписаха да пия 100 мг.
Вече не ги и пия.
ЯВНО L-tiroxin НЕ МИ ПОМАГА.

Някой знае ли алтернатива.
Когато не се чувстваш добре, защото не си получил това което искаш, просто се стегни и бъди щастлив, защото Бог е измислил нещо по-добро за теб.
*

    Crystal

Re: отново за L-tiroxin.
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2007, 13:25:55 pm »
Потърси второ мнение от ендокринолог. Правена ли е ехография на щитовидната жлеза? Мисля също че трябва да изследваш ТАТ, МАТ и  анти-TSH рецептор-автоантитела. Дано скоро се оправят нещата при теб!
Re: отново за L-tiroxin.
« Отговор #2 -: Октомври 02, 2007, 13:43:34 pm »
Направи изследване на TSH в друга лаборатория и също така си намери добър ендокринолог.
От къде си? Аз също съм с Хашимото...
Re: отново за L-tiroxin.
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2007, 16:28:13 pm »
Направиси пълни нови изследвания и се консултирай с друг ендрокринолог!
От кой град си?
Аз съм със същата диахноза и много добре се повлиах от този медикамент.
Аз съм от Варна и моя ендрокринолог е д-р Сарджева :)
Поздрави,
*
Re: отново за L-tiroxin.
« Отговор #4 -: Октомври 03, 2007, 10:50:54 am »
Вече не ги и пия.
ЯВНО L-tiroxin НЕ МИ ПОМАГА.
Някой знае ли алтернатива.
Алтернатива няма. Когато жлезата ти не работи трябва да се набавя хормона отвън. Това не е медикамент! Това е хормон, който има огромно значение за организма - влияе върху обмяната на веществата, интелекта. Недопустимо е да не го пиеш, само защото си решила че "не ти помага". Просто дозата ти не е уточнена на този етап, а е възможно и функциите на жлезата ти да затихват поради изострен автоимунен процес и затова да се увеличава ТСХ. А не защото лечението е неправилно. Моят съвет е да отидеш на свестен ендокринолог и да го СЛУШАШ, а не да си спираш и почваш лечението както ти скимне. :bonk:
Особено ако желаеш да забременееш!
Re: отново за L-tiroxin.
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2007, 18:05:43 pm »
Вече не ги и пия.
ЯВНО L-tiroxin НЕ МИ ПОМАГА.
Някой знае ли алтернатива.
Алтернатива няма. Когато жлезата ти не работи трябва да се набавя хормона отвън. Това не е медикамент! Това е хормон, който има огромно значение за организма - влияе върху обмяната на веществата, интелекта. Недопустимо е да не го пиеш, само защото си решила че "не ти помага". Просто дозата ти не е уточнена на този етап, а е възможно и функциите на жлезата ти да затихват поради изострен автоимунен процес и затова да се увеличава ТСХ. А не защото лечението е неправилно. Моят съвет е да отидеш на свестен ендокринолог и да го СЛУШАШ, а не да си спираш и почваш лечението както ти скимне. :bonk:
Особено ако желаеш да забременееш!
                                                        :good_post:


Re: отново за L-tiroxin.
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2007, 09:49:05 am »
Правила съм ТАТ и МАТ и както е при Хашимото са високи.
Но за Друга лаборатория не съм се сетила.
От София съм и второто мнение за диагнозата ми е на Катя Тодорова от преди 3 месеца.
Тя потвърди, че трябва да пия тироксин в посочените дози. Ще ви споделя след 15-20 дни като си пусна изследвания без да съм пила хапчета.
Когато не се чувстваш добре, защото не си получил това което искаш, просто се стегни и бъди щастлив, защото Бог е измислил нещо по-добро за теб.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: отново за L-tiroxin.
« Отговор #7 -: Октомври 08, 2007, 09:58:15 am »
Не спирай лекарствата без лекарско предписание! Аз го направих преди 3-4 месеца и имах пагубни резултати. Доктор Тодорова е страхотен специалист и знае какво прави. Сега отново приемам Л-тироксина и нещата се нормализират. В този сезон особено оранизмът ни се нуждае от още по-големи дози хормон, защото той отговаря и за топлообмена в тялото.