0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Привет!
аз отново с въпрос за лапароскопията - този път ме интересува дали остава белег на пъпа или другаде на корема? :?
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
Остава ли белег след лапароскопия?
« Отговор #1 -: Юли 23, 2005, 18:47:56 pm »
Аз правих лапаро през ноември 2003г. Белези все още имам макар и по малки но доктора ми каза че със времето ще се заличат.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Остава ли белег след лапароскопия?
« Отговор #2 -: Юли 24, 2005, 20:50:58 pm »
аз правих лапаро през април и естествено още си имам белези.При мен обаче се получи много кофти-след самата операция,шевовете бяха много по-добре ,от колкото сега.В началото бяха само чертички,а сега кожата се набръчка и наду и е червено на цвят.Това обаче си е до кожа.Имам колежка с лапароскопия и белезите едвам се виждат-трябва да ти ги покаже.
<br />
*
Re: Остава ли белег след лапароскопия?
« Отговор #3 -: Юли 25, 2005, 09:45:39 am »
Цитат на: Maiski
Привет!
аз отново с въпрос за лапароскопията - този път ме интересува дали остава белег на пъпа или другаде на корема? :?


Здравейте!
Преди 6 години правих лапаро в МА, белезите изчезват с времето при мен на третата година почти не се забелязваха, само на пъпа се забелязва малко единият шев, но си го зная само аз:-)
Остава ли белег след лапароскопия?
« Отговор #4 -: Юли 27, 2005, 06:08:52 am »
ами вземете си контратубекс!
 :)
мойта коремна операця, хем доста по-голяма, беше направене през октомври, а сега почти не личи.
*
Re: Остава ли белег след лапароскопия?
« Отговор #5 -: Юли 27, 2005, 11:18:19 am »
Аз правих лапароскопия преди месец и половина. На пъпа нищо не личи, а от двете страни имам по една тънка черта по около 1см и смятам че почти ще изчезнат с времето. Изглеждат на зарастващи ранички от порязано.
*
Остава ли белег след лапароскопия?
« Отговор #6 -: Юли 27, 2005, 14:19:54 pm »
Моята коремна операция беше преди 1г. и 8м., в началото белега беше много кофти, изпъкнал и червен, но след 6м. използване на контратубекс е по-добре. В монета е розова чертичка ниско долу. Така, че споко, не е страшно, това да ни е проблема :wink:  :)
*
Остава ли белег след лапароскопия?
« Отговор #7 -: Септември 11, 2005, 12:06:45 pm »
аз да кажа в заключение белезо от апандесит по лошо изглеждат
аз имам белег от лепена коремна операция отгоре внори път шито и за добавка и от лапаро ама много не личат де
и да кажа още след такива интервенции е добре да се прави физиатерапия тя действа не само козметично но и предпазва от инфекции и прочие поддържа състоянието на меките тъкани и една от процедурите е точно с ултразвук да се втрива контратубекс...и т.н.


Остава ли белег след лапароскопия?
« Отговор #8 -: Септември 12, 2005, 10:11:04 am »
Моята лапароскопия беше преди 6 месеца. Белегът на пъпа личи леко, а другият долу ми е точно върху предния белег (черта) от коремна операция от 2000г, но като цяло не се виждат много - мъж ми казва, че въобще не се забелязвала линията от цялата коремна операция, а какво остава от лапарото. Мазах се с контрактубекс и мадекасол, ама не много редовно.
Благодаря ти, Бени!