0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Влияят ли се хормоните от емоционално състояние и подобни ?
Утре ще изследвам на 3-ти ден от МЦ : FSH,LH и Е2, въпросът ми е има ли нещо особено преди да ги направя .Може ли да си пил кафе , хапнал или - не !

А в чистите си дни трябва да изследвам TSH,FT4,TAT,MAT и PKL ?Какво означават , знам че са на щитовидната жлеза , но може ли нещо по - конкретно ?А при тях има ли нещо особено преди да се направят?

Не знам за кои , но бях чела , че трябва преди това да си бил в покой около 15-20 мин., но не знам кои бяха дали първата или втората група и защо трябва да е така ?

Ще се радвам ако ми отговорите , защото за първата група нямам време и трябва да разбера днес .А аз съм от Велико Търново и тук не ми се вярва така или иначе , че тези които правят изследванията се вълнуват от това , та поне аз да настоявам като отида ...
« Последна редакция: Март 24, 2009, 00:18:58 am от Zlatulka »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: въпрос
« Отговор #1 -: Март 23, 2009, 21:50:45 pm »
Трябва да си гладна и жадна,иди още като станеш сутринта.А за това да си в покой е за Пролактин,а не видях да си го писала.Няма други изисквания поне аз не знам.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: въпрос
« Отговор #2 -: Март 23, 2009, 22:24:53 pm »
PKL е Пролактина ако се не лъжа , но той е след като ми свърши МЦ.

Поне вода не може ли да съм пила ?Аз съм с ниско кръвно , а и в цикъл и ме е страх да не ми стане лошо ...
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: въпрос
« Отговор #3 -: Март 23, 2009, 22:33:11 pm »
Мисля,че не ,поне аз така знам и така и правя-ставам,измивам се и отивам в лабораторията,после кафета и т.н.Аз също съм с ниско кръвно ,но до сега нищо не ми е ставало.А за пролактина има доста изписано във форума.Предната вечер не трябна да си имала полов контакт,не трябва да си докосваш гърдите по никакъв повод,да не си яла мазно/за това не съм много сигурна,но го бях чела някъде/,и 15-20мин.преди да дадеш кръв трябва тялото ти да е в покой т.е.да поседнеш.И пролактин се изследва без значение от цикъла,защо не го пуснеш утре ,тъй и тъй ще те бодат.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: въпрос
« Отговор #4 -: Март 23, 2009, 22:43:04 pm »
Ами д-р Персенска каза да го изследвам с другите хормони /така написа/ и затова , нали са лекари , реших че така трябва ... Защо е решила така , може би има някакво значение , знам ли и аз вече ... !?!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: въпрос
« Отговор #5 -: Март 23, 2009, 22:48:49 pm »
Разбира се както ти е казала док.,но по принцип няма значение,ама те и тогава ще те бодът тъй че когато ти е казала .

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: въпрос
« Отговор #6 -: Март 23, 2009, 23:59:03 pm »
За тия първите може и да си пила кафе и да си хапвала нещо. На мен ми се карат в лабораторията като отида на гладно, по-трудно намират вена.
За вторите задължително на гладно заради пролактина, трябва и да полежиш или поседиш поне половин час на спокойствие.
Re: Въпрос (бел. мод. за изследване на хормони)
« Отговор #7 -: Март 24, 2009, 01:09:22 am »
Когато се изследва пролактин не трябва да имаш кървене,иначе по всяко време да,затова ти е казала док да го пуснеш заедно с щтитовидните.За тях на гладно сутрин без секс предишната вечер и тежки храни.За половите мисля че не е задължително на гладно на мен док ми е пускал контроли по време на стимулация и следобяд.