0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля за съвет
« -: Май 18, 2007, 09:52:44 am »
Откриха ми киста около 25мм преди четири месеца. От тогава пия противозачатъчни, но тя не изчезва. Д-ра има съмнение за ендометриоза, но аз нямам други симптоми, освен кистата. Друг път не съм имала киста, освен един-два пъти задържан фоликул, и нямам нито болезнен цикъл, нито нещо друго. От пет години обикалям лекари за стерилитет и никой по никакъв повод не е изказал такова предположение. Предлагат ми лапароскопия, с която да я извадят и трябва да направя другата седмица. Но искам да ви питам няма ли друг начин, по който да се махне кистата и трябва ли да изчакам още месец-два или да отивам на лапароскопията.
Благодаря Ви
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Моля за съвет
« Отговор #1 -: Май 18, 2007, 10:14:19 am »
sladko, при мен ендометриозата протече абсолютно безсимптомно. Лекаря, който я откри имаше съмнения, че си е била в яйчника поне от 10 години (идея нямам как може да се даде такова предположение). Препърочвам ти да направиш лапароскопия с диагностична и оперативна цел. Ако кистата не расте можеш да изчакаш още месец - два. Не отлагай, ако съмненията за ендометриоза се потвърдят и от друг специалист - тези кисти се пукат и могат да ти навлекат на главата много повече грижи.
Мога, стига да искам.
*
Re: Моля за съвет
« Отговор #2 -: Май 18, 2007, 11:38:05 am »
Консултация с гинеколог-хирург, най-добре този, който плануваш да ти прави лапароскопията. Ако той потвърди съмненията на първия лекар - лапароскопия, не отлагай!
Re: Моля за съвет
« Отговор #3 -: Май 18, 2007, 17:17:32 pm »
Консултация с гинеколог-хирург, най-добре този, който плануваш да ти прави лапароскопията. Ако той потвърди съмненията на първия лекар - лапароскопия, не отлагай!
:good_post:

lb2f