0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #80 -: Май 19, 2007, 14:32:17 pm »
Здравейте момичета,
След дълго отсъствие ето ни и нас на хоризонта.
Честито на Мини!
Успешна операция на Мармотче!
Перденце не се безпокои от гризалки и чесалки и при нас е голямо пищене, хапене и разхвърляне на каквото успее да докопа.
Аз да се похваля, че кръстихме малката на 9.05. Всичко го организирах на бегом между ходенето на зъбар в Монтана и търсенето на нещо интересно по магазините.Хвърлихме и пъпчето в зъболекарски кабинет и да видим:).
Покрай кръщенето имах големи изпълнения с кръстницата, която вдигна 200 кръвно и ситуацията стана оле мале, но излязохме от положение като кръстник стана сина й, който Габи много харесва , а и момчето съвсем присърце прие ролята.
При нас обратно на всички други бебета растат кучешки зъби и на мене вече  направо ми идва не знам какво да направя.Носа и тече,докато бяхме в Монтана вдигна 39 ,та тичах по нощята да търся педиатър.Отделно нещо стана с едното оченце, което не спира да сълзи въпреки капите Офталмосептонекс, които капя.И в тази връзка Ви моля,защото преди време някои беше писал координати на добри очни детски дофтори да ми ги метнете на бележка, защото вече сериозно се притесних.Отделно от това започна да криви доста едното оченце и макар всички да ме успокояват, че си внушавам аз искам да съм сигурна, че нищо и няма и да я види доктор.
Не знам Вие как сте и как успявате с времето, но при нас е малък ад.Малката започва да върти страхотни номера и храненето се превърна за мен в нещо супер изнервящо.Ядеме млякото с лъжица, а не от шише, мръщи се на почти всичко и вече не знам какво да правя.Използвам всичко, което ми е под ръка да я забавлявам и отвличам вниманието и но ефекта е минимален, освен че каталясвам и съм се изнервила до последно.Оня ден заради това псувах като хамалин /не че помага особено, ама в момента поне малко изпуснах пара/.
Ние вече си стоим на крачетата и искаме да ходим.На разходка е такова любопитство, че не мога да я удържам.Иска всичко да пипне, гризне и гали.Това, че дава с такива темпове ме кефи, но аз вече нещо издишам със самостоятелното гледане, а опита ми от двете седмици при баба показа, че не мога да разчитам почти никак на нея освен да я забавлява докато аз свърша нещо.
УФФФФФФФФФФФФФФФ, голямо оплакване ударих, ама вече не знам какво и как да правя.Почвам сериозно да си мисля, че хич не ме бива за майка. :oops: :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #81 -: Май 20, 2007, 12:08:06 pm »
хора, как се справяте с хигиената при малките пълзачи?

досега Мартин основно обитаваше своята стая, където има паркет. там се чисти през ден с прахосмукачка и после четка само с вода. не се влиза с пантофи. лазил беше само там. но мястото за лазене е малко
от два дни съм стиснала здраво очите затворени и съм пуснала да пълзи по килима в хола. да, ама килимът не може да се мие с четка, а и там ходим с пантофите, с които ходим и на балкова, и в банята, и в тоалетната. Мартин лази, ближе ръцете, ближе падналите играчки, а аз се потърсвам от ужас.
но не знам какво бих могла да направя.

вие къде пускате дребса да пълзи? как почиствате въпросното място? препарати ползвате ли, като знаете, че ще пипа там с ръце и после ще ближе?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #82 -: Май 20, 2007, 12:13:21 pm »
хора, как се справяте с хигиената при малките пълзачи?

досега Мартин основно обитаваше своята стая, където има паркет. там се чисти през ден с прахосмукачка и после четка само с вода. не се влиза с пантофи. лазил беше само там. но мястото за лазене е малко
от два дни съм стиснала здраво очите затворени и съм пуснала да пълзи по килима в хола. да, ама килимът не може да се мие с четка, а и там ходим с пантофите, с които ходим и на балкова, и в банята, и в тоалетната. Мартин лази, ближе ръцете, ближе падналите играчки, а аз се потърсвам от ужас.
но не знам какво бих могла да направя.

вие къде пускате дребса да пълзи? как почиствате въпросното място? препарати ползвате ли, като знаете, че ще пипа там с ръце и после ще ближе?

Ей това мен също много ме интересува. На нас ни е рано още да пълзим, но ще ни дойде след някой друг месец и на нас до главата, затова се присъединявам към питанката да си знама аз. И аз като Джам изпитвам ужас от мисълта, за близане и лапане всичко подред, немогат и дизефектанти да се ползват тогава кво прайм.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #83 -: Май 20, 2007, 12:26:52 pm »
Абе Джам, вие сте вече на 11 месеца. Имате си имунитет и не е фатално от това, че си лапа ръцете. Утре ще излезете навън в пясъка - и там ли ще чистиш с препарати?
Моя син се търкаля по пода, скубе си от килима косми и си ги яде. До сега не съм забелязала да има проблеми. В крайна сметка не можем да ги предпазим от всичко, а и как ще си доизградят имунитета???
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #84 -: Май 20, 2007, 14:58:59 pm »
Мармотче, много и силно ви стискам палци!   
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #85 -: Май 20, 2007, 15:29:51 pm »
Джаме, моите пълзят навсякъде из хола и коридорите.Основно в хола, където всеки ден пускам прахосмукачка, а пода е от дърво, което се почиства само с кърпа, леко влажна.Кърпите за бърсане се перат с белина и гореща вода.Това правя у нас.
Не виждам и какво друго да направя
 :ask:
 при нас както говорихме за сигурност, една сутрин Антъни си лепна ръчичката на камината, която се беше включила.Аз бях до него и веднага успях да го дръпна, но беше се изгорил вече, цялата длан стана едно мехурче.Много неприятно беше.Той се захласна от рев, и тъй като нямах нищо за превръзване и се панирах тотално, направо в спешното отидох.Там спукаха мехурчето и го превързаха.Не е дълбоко, но си е рана.Той не плаче изобщо сега, явно не го боли или свикна с болката, пак си беснее, с тази ръка пипа всичко.
Абе направо кошмар голям.

Та пазете много дечицата, че не се знае откъде ще изкочи белята :(

Поздрави на всички

« Последна редакция: Май 20, 2007, 16:44:10 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #86 -: Май 20, 2007, 18:37:51 pm »
Джамка, неможеш го опази! Ще пипа навсякъде и ще лапа - това е положението!
Матей - 1.04.2006 г