0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неуспешно ИКСИ........а сега какво!?
« -: Април 06, 2008, 11:43:47 am »
Здравейте момичета! Аз съм с първи опит, чрез ИКСИ. След мъчителното чакана и лутане дойде време за теста. Направих уринарен - 1 черта. Оидох при док., направих кръвен тест - 0 БЧХГ, а още М го няма - вече 5 дни закъснява. Това дали е нормално и какво ли ще се прави от тук нататък?!?
Re: Неуспешно ИКСИ........а сега какво!?
« Отговор #1 -: Април 06, 2008, 12:31:12 pm »
Мила, вярно е че си отчаяна и разочарована, но трябва да намериш сили и да продължиш. Изчакай цикъла за всеки случай - тук всички казват "не дойде ли с ясна кръв,нищо не е сигурно" Така че надежда все пак има, въпреки че това ЧХГ. Все пак на кой ден от трансфер си? Пробвай и в др. лаборатория. Ако все пак резултата е отрицателен започвай с изследвания: имунологични и генетични най-вече. Док би трябвало да те насочи. До сега какви изследвания си правила и каква е била причината да се насочите към ИКСИ?
*
Re: Неуспешно ИКСИ........а сега какво!?
« Отговор #2 -: Април 06, 2008, 12:55:15 pm »
Тanya777, съжалявам за отрицателния резултат! :(
Аз също съм след неуспешно икси. Цикълът ми дойде на 18-тия ден след трансфера. Мисля, че е нормално да ти закъснее. Какво ще правиш от тук на татък ли? Ами, това зависи изцяло от вас и от лекуващия лекар?! Вероятно след известно време ще събереш сили за нов опит! Най-искрено ти желая той да е успешен!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Неуспешно ИКСИ........а сега какво!?
« Отговор #3 -: Април 06, 2008, 17:21:23 pm »
   
Искрено се надявам скоро да намериш сили, да се изправиш и продължиш в правилната за теб посока!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Неуспешно ИКСИ........а сега какво!?
« Отговор #4 -: Април 06, 2008, 19:38:54 pm »
Таня, съжалявам за неуспеха ти! И аз бях много отчаяна, но истината е, че нямаме друг избор освен да потъжим малко и да продължим напред. Почини си и събирай пари и сили за следващия опит (аз съм решила да пробвам отново в началото на есента - 6 месеца след първия)! Ако имаш замразени, пробвай с тях междувременно!
Цикълът ми дойде само с два дена закъснение, на 17 ден от трансфера, но пък ми продължи към 13-14 дена.  8O  Нормално е да ти закъснее, а и както казва Теди, докато нямаш цикъл, има надежда. Тя вече те е посъветвала за изследвания.

 :bighug:

Re: Неуспешно ИКСИ........а сега какво!?
« Отговор #5 -: Април 06, 2008, 19:47:02 pm »
Благодаря ви момичета. Днес ми е 19 ден след трансфер. Д-р Стаменов ни насочи към ИКСИ поради неизяснен фактор, а и пробвахме на естествен цикъл но нямаше оплождане на яйцеклетката и не се стигна до трансфер. На въпросът ми а сега какво не очаквам отговор просто съм много разочарована тъй като 5 години вече е борба и няма причина какви ли не изследвания направихме тръби, хормони и т.н. Все пак трябва да продължа имам още малко време тъй като годините напредват вече съм на 35. Успех желая на всички от все сърце. 
Re: Неуспешно ИКСИ........а сега какво!?
« Отговор #6 -: Април 06, 2008, 19:53:34 pm »
А имунологични и генетични правихте ли?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Неуспешно ИКСИ........а сега какво!?
« Отговор #7 -: Април 06, 2008, 21:09:32 pm »
Благодаря ви момичета. Днес ми е 19 ден след трансфер. Д-р Стаменов ни насочи към ИКСИ поради неизяснен фактор, а и пробвахме на естествен цикъл но нямаше оплождане на яйцеклетката и не се стигна до трансфер. На въпросът ми а сега какво не очаквам отговор просто съм много разочарована тъй като 5 години вече е борба и няма причина какви ли не изследвания направихме тръби, хормони и т.н. Все пак трябва да продължа имам още малко време тъй като годините напредват вече съм на 35. Успех желая на всички от все сърце. 

Доктор Стаменов какъв план за действие предлага оттук нататък?

При тази стимулация какво количество яйцеклетки пунктирахте и по какъв протокол беше стимулирана?
За пореден път се убедих, че  стимулацията е една много важна част от процедурата и е добре да се направи много прецизно.

Колкото и несправедливо да звучи за съжаление е въпрос на опити, (една моя скъпа приятелка много добре знае какво означава това. Хубавата новина е, че в момента е щастлива! )  Това при условие, че са направени задължителните изследвания. Имунологични, генетични, хормонални, щитовидни и т.н. 

П.С. Правила ли си диагностична лапароскопия?

« Последна редакция: Април 06, 2008, 21:17:07 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Неуспешно ИКСИ........а сега какво!?
« Отговор #8 -: Април 06, 2008, 22:24:19 pm »
Не съм правила генетични изследвания можеби точно с това ще продължа да не би там да има проблем диагностична лапароскопия не ми е правена (това не е ли свързано с проходимостта на тръбите)Много се притеснявам да не съм хиперстимулирана чувствам се огромна подута тежко ми е боли ме корема и гърдите на моменти ми се гади много за кратко. Момичета дано не ви отегчавам но нали затова е форума да споделяме и се подкрепяме
Re: Неуспешно ИКСИ........а сега какво!?
« Отговор #9 -: Април 06, 2008, 22:27:14 pm »
При пункцията извадиха 12 яйцеклетки годни девет оплодени. При трансфера 3 бр. най добрите ми върнаха и една не толкова за разкош
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Неуспешно ИКСИ........а сега какво!?
« Отговор #10 -: Април 06, 2008, 22:36:31 pm »
Не съм правила генетични изследвания можеби точно с това ще продължа да не би там да има проблем диагностична лапароскопия не ми е правена (това не е ли свързано с проходимостта на тръбите)

Не само,  диагностичната лапароскопия е най-добрата профилактика отностно ендометриоза, например, както и хидросалпингс....
Разбира се не ти го пожелавам но според мен е много важно да се започне от нея.

12 яйцеклетки - прекрасен брой за да се стигне до успех!



« Последна редакция: Април 07, 2008, 00:30:40 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън