0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Голяма удивителна
« Отговор #40 -: Април 04, 2008, 14:24:17 pm »
Когато искаш да минеш по ЗК,тя те задължава да направиш изследвания, които излизат към 400 лв. грубо  за да кандидатстваш. Когато си правиш инвитрото платено, не те задължава никой да ги правиш.
*
Re: Голяма удивителна
« Отговор #41 -: Април 04, 2008, 17:29:51 pm »
Аз съм подала док.към ЗК имаме цс ,хормони,спермограма, спин,васерман,австралийски,рубеола,токсоплазмоза , кр.гр,пкк и биохимия.
 За всичко това несам дала нито лев.Но нужни  ли са други изследвания?
*
Re: Голяма удивителна
« Отговор #42 -: Април 04, 2008, 18:01:09 pm »
Аз съм подала док.към ЗК имаме цс ,хормони,спермограма, спин,васерман,австралийски,рубеола,токсоплазмоза , кр.гр,пкк и биохимия.
 За всичко това несам дала нито лев.Но нужни  ли са други изследвания?

Как не си дала нито лев? Чета че другите са си ги плащали тези изследвания.Нима ЦС и спермограмата например могат да се правят с направление безплатно? Аз нямам опит,защото както вече писах си платих всичко, но поне чета другите момичета че си плащат тия изследвания които ЗК налага.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Голяма удивителна
« Отговор #43 -: Април 04, 2008, 18:06:05 pm »
Абсолютно всички изследвания, които изисква ЗК сме ги платили - около 300 лв.

Малка поправка - изследвания - 300 лв., а 350 лв. сме дали за допълнителни лек-ва.
« Последна редакция: Април 04, 2008, 18:12:11 pm от eganeva »
*
Re: Голяма удивителна
« Отговор #44 -: Април 04, 2008, 18:35:25 pm »
Да обясня  2бр.цс,спермограмата и лапароскопията са ми направени от "Св.София" срещу скромна сума от 690лв.към която влизат и други изследвания но аз не съм се възползвала от тях.А за  спин,васерман,австралийски,рубеола,токсоплазмоза , кр.гр,пкк и биохимия, както и хормоните са ми с направления от специалист и от джипи.В моя случай хормоните ми бяха от специалист АГ ,а останалите от джипито .За рубеола недаван направление но с талон за гърлен и носен секрет се покрива разхода за рубеолата.
*
Re: Голяма удивителна
« Отговор #45 -: Април 05, 2008, 22:09:26 pm »
момичета сега 4ета за хормона тсх ( относнио щитовидната жлеаза)аз ли4но не сам го правила а и не ми е бил назна4ен от док. но май е много важен какво мислите моми4ета да си пусна ли това изследване и кога се прави има ли определен ден.мисля 4е се побърквам но ми предстои инвитро и искам както вси4и де да е наред :oops:
*
Re: Голяма удивителна
« Отговор #46 -: Април 06, 2008, 07:45:24 am »
Treysi, не е зле да изследваш ТСХ, ТАТ, МАТ и FT4, няма значение на кой ден, само да не си пила кафе, чай с кофеин и да не си яла шоколад преди изследването, четох някъде, че не трябва и да си яла риба и орехи 2 дни преди това също.
*
Re: Голяма удивителна
« Отговор #47 -: Април 06, 2008, 17:25:41 pm »
a  за какво са тези другите изследвания ( ТАТ,МАТ И FT4)
*
Re: Голяма удивителна
« Отговор #48 -: Април 06, 2008, 17:32:52 pm »
a  за какво са тези другите изследвания ( ТАТ,МАТ И FT4)
За щитовидната жлеза
*
Re: Голяма удивителна
« Отговор #49 -: Април 06, 2008, 17:59:19 pm »
Всички хормони които са ти написали момичетата,са свързани с репродуктивната система, и често проблема е в тях.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Голяма удивителна
« Отговор #50 -: Април 06, 2008, 18:23:27 pm »
И аз искам да питам за хормони.Имам няколко на 2-3 ден от цикъл,на 14 и на 21 ден-не помня точно наименованията им,но въпроса ми е -разбрах,че се поемат от здравна каса,поне някои,но не знам от къде да търся направление от личната предполагам,но все пак ако някой знае ще съм му благодарна.Аз честно казано по лекари много не съм ходила,пък и да ходя все плащам и ми е много неясно с тия направления,а гинеколожката ми каза,ме са доста скъпички хормоните и ако мога да се възползвам от ЗК защо не нали за това се осигуряваме.Май се поувлякох,но моля някой,който е наясно да ми пише.Благодаря.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Голяма удивителна
« Отговор #51 -: Април 06, 2008, 18:26:30 pm »
Личната ще ти даде направление за гинеколог а той за съотвегните хормони.
Ако искаш да изследваш и щитовидните хормони личната лекарка трябва да ти даде и направление за ендокринолог.От щитовидните касата поема само 2 хормона.
*
Re: Голяма удивителна
« Отговор #52 -: Април 06, 2008, 18:43:00 pm »
предполагам 4е всяка лаб. ги прави тези изследвания
*
Re: Голяма удивителна
« Отговор #53 -: Април 06, 2008, 18:53:37 pm »
цените на хормоните са от 12 лв до 18 лв зависи от лабораторията