0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Сраствания
« Отговор #20 -: Юни 03, 2010, 10:44:44 am »
Най-добре да не правиш опити за забременяване в месеца в който правиш физиотерапията.Но не съм чувала за физиотерапия която да "разкъсва" срастванията  :ask:-тя по-скоро ги омекотява.От какво са срастванията и къде се предполага,че са?
Re: Сраствания
« Отговор #21 -: Юни 03, 2010, 14:31:14 pm »
Хм, не съм много наясно от какво са срастванията ми. Общо казано - репродуктивни неуспехи. А защо физиотерапия не трябва да се прави, когато човек прави опити за зачеване (то не че се получава, де). На яйцеклетката ли пречи, на овулацията или нещо друго.
Re: Сраствания
« Отговор #22 -: Юни 04, 2010, 06:13:36 am »
При физиотерапията освен нискочестотния ток се вкарват и разни препарати подкожно-на мен ми вкарваха йод и още нещо точно за да се омекотят сраствания.До колкото разбрах не се отразява добре на ембриона,затова и се назначава като спре кървенето- преди овулация.Може да се правят опити в същия месец след процедурите,но нали ти казваш,че между края на МЦ и ову нямаш десет дена  :ask:.Ако се забременее по време на физиотерапията препоръчват процедурите да се прекратят.
Re: Сраствания
« Отговор #23 -: Юни 13, 2010, 14:26:21 pm »
аз знам че ако имаш сраствания означава че имаш запушване на тръбите и по нормален начин не можеш да забременеш.защото при мен е така и ми казаха само чрес инвитро.
Re: Сраствания
« Отговор #24 -: Юни 13, 2010, 16:08:19 pm »
аз знам че ако имаш сраствания означава че имаш запушване на тръбите и по нормален начин не можеш да забременеш.защото при мен е така и ми казаха само чрес инвитро.
Не винаги е така,а и има начин да се премахнат срастванията  (разбира се ако самите те позволяват),и пак да се получи естесвено забременяване ,по трудно но може :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Сраствания
« Отговор #25 -: Юни 13, 2010, 16:12:29 pm »
Много зависи къде,от какво и колко са срастванията.Има сраствания които не засягат тръбите.
Re: Сраствания
« Отговор #26 -: Юни 22, 2010, 14:45:58 pm »
момичета да ви попитам от какво могат да се получат срастванията?
Аз от около 4 години се оплаквам от "дърпане" в дясно от време на време. Като си натисна корема и ме боли още повече. На 100 доктора ходих и гастроентеролози и АГ и 4 клиники по стерилитет. Неприятното в случая е, че вече и от ляво ме "дърпа" и като се натисна от ляво, чак в дясно ме заболява. Вече влизам в разни филми, защото и апандиситът ми не е махан - нямам операции до сега. Яд ме е, че не направих лапароскопия по-рано, но тогава докторите счетоха, че бил много малък шансът да имам ендометриоза, че срастванията ми (само в) дясно били много малки и не било възможно да ги усещам и че било на психологическа основа при мен.
Та освен от ендометриоза, от какво друго може да е при положение, че не съм прихващала нито трихомони, нито хламидии, нито други гадинки?
И за капак на всичко си имам диагноза реактивен артрит, който също не могат да хванат от къде идва.
« Последна редакция: Юни 22, 2010, 14:55:35 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сраствания
« Отговор #27 -: Юни 22, 2010, 14:56:54 pm »
Сраствания са получават от прекарани инфекции и възпаления.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Сраствания
« Отговор #28 -: Юни 22, 2010, 14:58:30 pm »
Сраствания са получават от прекарани инфекции и възпаления.
Предимно от операции.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сраствания
« Отговор #29 -: Юни 22, 2010, 15:06:00 pm »
Да, но момичето пише, че няма операции, та освен от тях и от инфекции стават!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Сраствания
« Отговор #30 -: Юни 22, 2010, 15:18:02 pm »
Благодаря ви момичета. Най-вероятно това ще е. Някаква бактерия ми е попандала отдавна в червата и си работи и рецидивира явно, защото само Авелокса ме оправя - спират ми "дърпанията", спазмите в червата (видяни отдавна на ехограф) и спират да ме болят ставите.
Аз ще настоявам за микробиология на материал от тези страствания при лапароскопията, защото за момента съм лекувана на сляпо с Авелокс, а той е страшно силен и широкоспектърен. Но така или иначе какво да правят ревматолозите като от никъде нищо не се изолира - лекуват ме на сляпо.
Благодаря ви още веднъж.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Сраствания
« Отговор #31 -: Юни 22, 2010, 15:22:26 pm »
Маги, звучиш хипохондрично :wink:. Дърпанията от евентуални сраствания нямат нищо общо с приема на АБ. Авелокса е много хубав препарат и вероятно каквото имало го е изтребило. Страстванията всъщност е съединителна тъкън която тялото като защитна реакция игражда към/след нещо си.
Да, лапарото е една много добра диагностика.

п.п. Сикс, права си, не бях прочела предния пост. :P

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Сраствания
« Отговор #32 -: Юни 22, 2010, 15:57:16 pm »
Така е, evro, аз съм наистина виден хипохондрик :) - жалко, че не настоявах повече. Но наистина ми влияе това на качеството на живот и "дърпанията" които усещам и болките в ставите - аз ако се чувствах свежа като репичка изобщо нямаше да се ровя толкова.
Надявам се лапароскопията да "осветли" най-накрая моя проблем и да приключвам с него. Само дето никой няма да ми върне скъсената сакроилиачна става. Ей за това ме яд, че повярвах на докторите, че съм хипохондричка, докато ревматолозите не ми снимаха кръста и се видя "десностранен сакроилиит".
« Последна редакция: Юни 22, 2010, 15:59:45 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)