0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Билки за успокоение
« -: Януари 14, 2011, 17:47:58 pm »
Момичета, кои билки имат успокоително действие - имам предвид на нервната система. По принцип ми е предписан медикамент, който не пия, тъй като кърмя.
Ще съм ви благодарна, ако кажете някои такива билкови чайове.

П.П. търсих с търсачката, но нещо не открих подобна тема.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Билки за успокоение
« Отговор #1 -: Януари 14, 2011, 18:06:56 pm »
Мента, глог, валериан.
Има и билкови екстракти за по няколко лева в аптеките - аз много ги харесвам.
Не зная обаче пият ли се при кърмене.
*
Re: Билки за успокоение
« Отговор #2 -: Януари 14, 2011, 18:15:33 pm »
Маточина също.
Аз ползвам и масло от лавандула - или слагам няколко капки в овлажнителя, или капвам в свеща, ао съм си запалила такава.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Билки за успокоение
« Отговор #3 -: Януари 14, 2011, 19:35:14 pm »
http://www.lechitel.bg/product.php?p=51

само, че аз го приемам на капки и от скоро
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Билки за успокоение
« Отговор #4 -: Януари 14, 2011, 19:42:04 pm »
мисля, че мента не се приема от кърмачки.
[/url][/url]
Re: Билки за успокоение
« Отговор #5 -: Януари 14, 2011, 20:20:56 pm »
Благодаря ви на всички за отговорите. :D

Значи, ментата, казваш Вени, не се препоръчва при кърмене.
(Знам аз една хубава рецепта с мента - мента със спрайт - много ще се успокоя, че и бебето ще се успокои! :lol: :lol: :lol:)  Това в кръга на шегата, разбира се. :wink: Не скачайте всички.

И валериан ми беше изписан, но и на него пише, че не се приема по време на кърмене.
Не знам, сигурно има разлика, ако пия чай от билката.

Мини,
благодаря ти. Ще го потърся.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Билки за успокоение
« Отговор #6 -: Януари 14, 2011, 23:43:06 pm »
Чай от маточина, вечер преди лягане една чаша. На опаковката пише пропорциите на запарката, мисля, че не пречи при кърмене.
Re: Билки за успокоение
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2011, 22:21:05 pm »
Чай от маточина, вечер преди лягане една чаша. На опаковката пише пропорциите на запарката, мисля, че не пречи при кърмене.

Аз също бих посъветвала да опиташ с чай от маточина  :secret:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
Re: Билки за успокоение
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2011, 22:30:56 pm »
Чай от маточина, вечер преди лягане една чаша. На опаковката пише пропорциите на запарката, мисля, че не пречи при кърмене.

Аз също бих посъветвала да опиташ с чай от маточина  :secret:

Да, благодаря, вече си купих. :) Купих си и още един комбиниран чай, пак с успокоително действие. Но пише, да се пие преди лягане. :)
Добре де, то хубаво ще го пия преди лягане, ама аз през деня имам проблеми с нервите, а не през нощта. :lol: :?
така че, правя си ги през деня.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Билки за успокоение
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2011, 22:44:06 pm »
Чай от маточина, вечер преди лягане една чаша. На опаковката пише пропорциите на запарката, мисля, че не пречи при кърмене.

Аз също бих посъветвала да опиташ с чай от маточина  :secret:

Да, благодаря, вече си купих. :) Купих си и още един комбиниран чай, пак с успокоително действие. Но пише, да се пие преди лягане. :)
Добре де, то хубаво ще го пия преди лягане, ама аз през деня имам проблеми с нервите, а не през нощта. :lol: :?
така че, правя си ги през деня.


 :lol: :lol: :lol:
Права си,синьо кокиче!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*
Re: Билки за успокоение
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2011, 16:25:20 pm »
Esbericum или Remotiv са билкови таблетки и съдържат само жълт кантарион. Не съм проучвала обстойно, но мисля, че могат да се пият при кърмене.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Билки за успокоение
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2011, 23:28:17 pm »
Есберикума не се препоръчва за кърмещи до колкото знам.Освен това не се комбинира с някои лекарства,та не е много безобиден по принцип.
 Има доста комбинирани чайчета на различни фирми,които си се казват "успокоителен чай".
 Има и хомеопатични варианти,които  стават за бременни и кърмещи - Неврохил, сироп Киетюд или пък Седатиф.
<br />
*
Re: Билки за успокоение
« Отговор #13 -: Февруари 06, 2011, 18:43:28 pm »
Питала съм лекар какво може да се пие при кърмене. Отговорът беше само чай от маточина по няколко чаши дневно. Каза ми, че дори и валериан не може. Препоръча ми най-вече да си променя малко начина на живот (много се преуморявах).  
Re: Билки за успокоение
« Отговор #14 -: Април 14, 2011, 13:54:23 pm »
И аз пия мента глог и валериан, но не знам дали е съвместим с кърмене.