0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #40 -: Януари 21, 2009, 21:16:55 pm »
deep, аЗ живея в Германия и от тук купувам гонала :( сьжалявам, че не ти помагам

О, не всъщност не си ме разбрала. :wink:

В личен разговор с лекар, който се занимава с АРТ сподели, че са върнали на вносителя цялото количество Гонал, което са имали в клиниката заради незадоволителен отговор  дори на жените, които стмулират за донорски процедури.
 На въпроса, защо се получава така са получили отговор, че за съжаление Гонал не винаги давал хубав, очакван резултат.

В този ред на мисли като разсъждавах и се чудих дали става дума за Гонала, който се внася за България и Румъния ли е така.

 И всъщност дали изобщо е така !?

Отностно стимулацията с уринарни препарати зная, че качеството на яйцеклетките е по-лошо.
Разбрира се, това не означава, че няма здрави бебета родени след стимулация на Меногон или Менопур например.  :wink:



« Последна редакция: Януари 21, 2009, 22:20:43 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #41 -: Януари 21, 2009, 22:31:10 pm »
Е, deep, направо ме уби! :balk_159:
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #42 -: Януари 21, 2009, 22:40:07 pm »
До колкото зная оптималната стимулация за poor responder е flare up протокол с микродози Декапептил и големи дози Рекомбинатни хормонални препарати- Гонал или Пурегон.

Мен също ме вълнува този проблем, имам 4 силни стимулации, 3 по къс протокол и една с flare up. При една от стимулациите с къс протокол забеменях, стимулацията беше с Меногон, но поради медицински причини направих аборт в 21 гест. седмица.
При последвалите 2 нямах успех, едва на тази с flare up протокола се появи втора черта ... ама за малко.
Имам и 4 процедури с лека стимулация, независимо, че правих същия  брой яйцеклетки,  нямах успех с този тип стимулации.

Явно нещо се пропуква при тези леки стимулации.

Освен това имам и две стопирани стимулации с Меногон заради неадекваетн отговор, тръгваха яйцицата но не нарастваха както трябва.

Твърде неприятно но след стопираните ситимулации видях двете чертички....
Как да се откажа... :heartbeat:
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 22:56:33 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #43 -: Януари 21, 2009, 22:43:51 pm »
Е, deep, направо ме уби! :balk_159:

Съжалявам, че те разочаровах.

Много се чудих дали изобщо да споделя, защото Гонала вероятно  е дал временен негативен резултат но... Кой знае!?

Успех Оги!

При стимулацията си от Септември с Гонал, купен от Румъния направих 3 фоликула - 2  яйччица. Използвах 60 ампули Гонал. Трансфер на 2 много хубави ембриона.
Тогава се появиха  :bfp:

През ноември с 4 ампули Пурегон имах 3 фоликула и 2 хубави яйцеклетки и  една незряла. Трансфер на един много добър ембрион (оставен на Ин Витро), на втори от незрялата яйцеклетка а другата хубава за съжаление не е издържала ИКСИ-рането.

Предполагам Гонала е имал все още действие но нищо не се получи.  :(

Доста объркващо изглежда поста ми. Дано се ориентираш в обясненията, а всъщност ги направих, за да споделя личния си опит с коментирания прапарат.
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 23:19:26 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #44 -: Януари 21, 2009, 22:48:08 pm »
Отностно стимулацията с уринарни препарати зная, че качеството на яйцеклетките е по-лошо.
Разбрира се, това не означава, че няма здрави бебета родени след стимулация на Меногон или Менопур например.  :wink:

Deep,що ще рече това  8O.
 
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #45 -: Януари 21, 2009, 22:53:23 pm »
Отностно стимулацията с уринарни препарати зная, че качеството на яйцеклетките е по-лошо.
Разбрира се, това не означава, че няма здрави бебета родени след стимулация на Меногон или Менопур например.  :wink:

Deep,що ще рече това  8O.
 

Ще рече, че има безброй бебета родени след стимулация с Меногон, въпреки твърденията на специалисти, ( на които аз безкрайно вярвам ), че обикновено качеството на яйцеклетките е по-лошо, сравнени с тези след стимулация с Пурегон например.

С едно изречение: " Всяко правило има изключения. "
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 22:54:56 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #46 -: Януари 21, 2009, 23:03:18 pm »
Съгласна съм с теб.Аз първоначално, като го прочетох го възприех по друг начин, че повечето бебета не са здрави  :oops:.
Съгласна съм, защото единствения път в който забременях, беше лека стимулация само с Мерионал и нищо друго.
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #47 -: Януари 22, 2009, 09:50:37 am »
В личен разговор с лекар, който се занимава с АРТ сподели, че са върнали на вносителя цялото количество Гонал, което са имали в клиниката заради незадоволителен отговор  дори на жените, които стмулират за донорски процедури.
 На въпроса, защо се получава така са получили отговор, че за съжаление Гонал не винаги давал хубав, очакван резултат.
Deep, нещо може би не разбрах, затова да си питам (предвид, че и аз в гореспоменатата стимулация бях стимулирана с гонал) - това проблем на определена партида Гонал ли е било или просто специфика на лекарството?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #48 -: Януари 22, 2009, 10:29:04 am »
В личен разговор с лекар, който се занимава с АРТ сподели, че са върнали на вносителя цялото количество Гонал, което са имали в клиниката заради незадоволителен отговор  дори на жените, които стмулират за донорски процедури.
 На въпроса, защо се получава така са получили отговор, че за съжаление Гонал не винаги давал хубав, очакван резултат.
Deep, нещо може би не разбрах, затова да си питам (предвид, че и аз в гореспоменатата стимулация бях стимулирана с гонал) - това проблем на определена партида Гонал ли е било или просто специфика на лекарството?

Не мога да отговоря на този въпрос. Интерпретирайте както прецените!
За това споделих и своя опит и коментара на специалист от края на 2008г.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #49 -: Януари 22, 2009, 11:54:57 am »
И аз чух за проблем с Гонал-а.
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #50 -: Януари 22, 2009, 12:11:40 pm »
ужас, момичета, ако наистина е така с гонала, това е направо скандално! 8O

но пьк сега като се Замисля, моите 13 яйцеклетки бяха с меногон или менопур, реакцията беше добра, но качеството не чак супер. оплождаха се половината само, и в крайна сметка оставаха само 2 бластоциста.

но аЗ сьм частен случай, подчертавам, Защото сьм оперирана от поликистоЗни яйчници преди сто години. реЗултата е че нямам вече от 15 години приЗнаци на СПКЯ, което е добре, но нямам и предимството да реагирам бурно на стимулация :? това което го има като нежелан ефект обаче е лошо качество на яйцеклетките, което пьк според повечето мнения се повлиява още по-лошо от уринарните препарати.

по тоЗи Вьпрос сьм чела доста противоречиви мнения, като последно попаднах на 2 доста крайни (на лекари), които твьрдяха че уринарните препарати са морално остарели вече. от друга страна си има много момичета, които се повлияват супер от тях и си Забременяват :D

тьпото е, че някои от нас докато открият правилния лекар, препарат и протокол минават години. а и както е при мен, се появяват ситуации, които водят до пьлно обьркване.

deep, както сьм писала вече, моя опит сьщо покаЗа най-добрите реЗултати с flare up протокол. ама не всички лекари го прилагат, Защото иЗисква повече прегледи. в сегашната ми клиника например ми каЗаха категорично че не го прилагат... :x
*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #51 -: Януари 22, 2009, 13:46:36 pm »
не само с Гонала, имаше и такава серия на Меногона миналата година!

иначе и аз съм привърженик на flare up протокола, поне при мен много добре действа.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #52 -: Януари 22, 2009, 14:16:19 pm »
 Дийп, flare up какво точно представлява? Микродози Декапептил от началото на цикъла, в който се прави иксито или микродози за блокаж от предходният цикъл още?


*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #53 -: Януари 22, 2009, 14:30:22 pm »
kiara, прочети ТУК
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #54 -: Януари 22, 2009, 15:02:04 pm »
Дийп, flare up какво точно представлява? Микродози Декапептил от началото на цикъла, в който се прави иксито или микродози за блокаж от предходният цикъл още?

при мен беше от 2. до 4. ден на цикьла спрей синарела, от 3. ден почнахме менопур. някьде кьм 10. ден (не помня точно) ден сложих един оргалутран, а на 13. последния менопур и вечерта овитрел.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #55 -: Януари 22, 2009, 15:36:39 pm »
 Благодаря, момичета!!!


*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #56 -: Януари 22, 2009, 22:59:36 pm »
via, кажи мила каква ти беше диагноЗата и кой лекар ти помогна? направо супер се радвам За теб!
При първото инвитро диагнозата беше тубарен стерилитет. Вторият път започнахме след като изненадващо вместо да има трансфер на замразени ембриони /не оцеляха/ спуках киста и реших да пусна ей така едни хормони за информация. А имало и още зайци в торбата.... Помогна ми д-р Владимиров.
Доколкото си спомням /но не казвам, че помня много точно/ проблема в уринарните препарати е различния баланс между ЛХ и ФСХ. Лекар ми е казвал, че не са точно дозирани и съответно съотношението между ЛХ и ФСХ не е еднакво във всеки препарат. Не знам дали обясних изобщо нещо.. Но пък в повечето случаи /според анамнезата до момента/ ако се започне изцяло с рекомбинантни пррепарати, в даден момент от стимулацията почти задължително се включват и уринарни заради ЛХ-то. А може и комбинацията от двата вида препарати да повишават качеството на яйцеклетките.


*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #57 -: Октомври 16, 2009, 19:23:26 pm »
Даже четох, че някои клиники отказват да правят инвитро при стойности над 12

Вярно ли е това ?   :balk_144:
Кои са тези клиники ? A aз съм с доста висoки резутати, да не би да 4акам датата за преглед напразно толкова месеца, ох   :balk_145:

Успех мили моми4ета


Re: Препотискане - LH?
« Отговор #58 -: Октомври 18, 2009, 20:37:50 pm »
Лоли, това го четох в чуждестранни форуми и сайтове. Без преглед няма да разбереш каква е ситуацията. Не се отчайвай предварително!
Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.