0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

хормони - моля за мнения
« -: Юли 08, 2005, 07:55:14 am »
Това са ми резултатите от хормоните. 5-ти ден от цикъла!
Моля за мнение. КАто цяло виждам, че са в норми, но някъде бях чела, че ЛХ и ФСХ трябва да са 1 към 1.
Благодаря предварително!  
Ако има значение - правени са в Цибалаб

Prolactin 346,14  mlU/l  М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0)

LH 4,84  U/l  М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-

FSH 8,46  U/l  М(1.4-18.0) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5

Estradiol 0,367  nmol/l  М(0.0-0.191); Ж(фол 0.04-0.606,овул 0.536-1.930, л
*
хормони - моля за мнения
« Отговор #1 -: Юли 08, 2005, 09:13:19 am »
Здрасти Диде,
едва ли ще ти помогна, така като гледам всичко си е в норма, но наистина скоро и аз четох тук, че LH и FSH трябва да са в съотношение 1:1. В тази връзка си погледнах и моите изследвания и едното беше 5 другото 6, но предполагам, че и някой по-компетентен ще се включи :)
успех
*
хормони - моля за мнения
« Отговор #2 -: Юли 08, 2005, 09:25:14 am »
Диде, според мен хормоните са ти в норма. Покажи ги на лекар все пак! Питай за това отношение 1:1 - и при мен не са в такова.
Късмет!
*
хормони - моля за мнения
« Отговор #3 -: Юли 08, 2005, 09:43:01 am »
Диде, това съоношение наистина е важно, но все пак нека лекарят ти да прецени. Иначе другите ти хормони са супер!

Успех!
хормони - моля за мнения
« Отговор #4 -: Юли 08, 2005, 09:47:34 am »
Сигурна ли си, че не си объркала ЛХ и ФСХ.
Иначе при съотношение ЛХ:ФС 2:1 - това е поликистоза
При съотношение ЛХ:ФСХ 1:2 - май беше не добра функция на яйчниците и май се срещаше при поостаряли яйчници.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
хормони - моля за мнения
« Отговор #5 -: Юли 08, 2005, 10:08:28 am »
Васи , FSH 8,46  (фол 2.5-10.2) и все пак правени на 5-ти ден не ми се вижда като за остарели яйчници. Аз затова правя все на 3-ти ден за да мога да сравнявам с предните изследвания.  FSH започва да нараства от 1 ден на цикъла за да стимулира фоликулите да растат. И колкото по-късен ден се направят изследванията е по-вероятно да е нараснал повече. Въпреки това е в нормата. Нека някой лекар да се включи най-добре.
хормони - моля за мнения
« Отговор #6 -: Юли 08, 2005, 10:41:26 am »
Да Дони - съгласна съм. Лекар да си каже тежката дума тук  :D
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

хормони - моля за мнения
« Отговор #7 -: Юли 08, 2005, 18:33:44 pm »
страхотни сте!
 :balk_102: много благодяря за отговорите.
има и една друга подробност.
изследванията са на 5-ти ден от цикъла, но аз имам и 4 дневно кървене (зацапване) преди това, но нито един лекар не може да ми кайе дали ито се брои. Ако се брои става 9-ти ден от цикъл. Затова мисля да направя още едини следващия месец, но като броя и тези дни с кървенето.
А поликостоза може и да имам, защото не пукам фоликули според едната докторка.
Сега ще си запиша часове при Мазнейкова за фоликулометрия, понеже гинеколозите при, които ходя нямат вагинален ехограф.
хормони - моля за мнения
« Отговор #8 -: Юли 11, 2005, 09:42:53 am »
Цитат на: Dideto
страхотни сте!
 :balk_102: много благодяря за отговорите.
има и една друга подробност.
изследванията са на 5-ти ден от цикъла, но аз имам и 4 дневно кървене (зацапване) преди това, но нито един лекар не може да ми кайе дали ито се брои. Ако се брои става 9-ти ден от цикъл. Затова мисля да направя още едини следващия месец, но като броя и тези дни с кървенето.
А поликостоза може и да имам, защото не пукам фоликули според едната докторка.
Сега ще си запиша часове при Мазнейкова за фоликулометрия, понеже гинеколозите при, които ходя нямат вагинален ехограф.

Абе това с непукането на фоликулите беше ЛУФ синдром, а не поликистоза. Ако не се лъжа де
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
хормони - моля за мнения
« Отговор #9 -: Юли 11, 2005, 15:51:46 pm »
Да, това е ЛУФ синдром. И, Диде намери си друг за фоликулометрия, изобщо не ходи при тая Мазнейкова /оф, даже името не ща да и кажа/. Имам причини да не я харесвам :x
Успешно фоликуломерене :goodluck:
хормони - моля за мнения
« Отговор #10 -: Юли 11, 2005, 18:51:53 pm »
Цитат на: manhattan
Да, това е ЛУФ синдром. И, Диде намери си друг за фоликулометрия, изобщо не ходи при тая Мазнейкова /оф, даже името не ща да и кажа/. Имам причини да не я харесвам :x
Успешно фоликуломерене :goodluck:

Аз също имам огромни причини да не я харесвам! :)
Ами не отидох при нея, а при Д-р. Власова.
Страхотна е!
Уникална жена!
Гледа хормоните и каза, че всичко е наред.
Имам си филикул 14 мм, и в четвъртък пак съм при нея да мериме.
Каза, че преди изследването на прогестерон предпочита да не правим нищо.
Освен това ми разгледа всички изследвания (цитонамазки и али-бали там всякакви) ... аз току що си идвам от преглед и все още съм много емоционална :D , и пиша адски разхвърляно, за което се извинявам.
Много благодаря на всички за отделеното време! yahoo_17
хормони - моля за мнения
« Отговор #11 -: Юли 11, 2005, 18:53:57 pm »
Цитат на: wassilena
Абе това с непукането на фоликулите беше ЛУФ синдром, а не поликистоза. Ако не се лъжа де

Баш си е ЛУФ, ама понякога става голяма обърквация.
Мисля за едно, а говоря за друго...  :oops:
*

    Anonymous

хормони - моля за мнения
« Отговор #12 -: Август 02, 2005, 13:51:49 pm »
Февруари месец пролактина ми бе 914 като стойност , след лечение с бромкриптин сега е 53 , нали не съм прекалила ...сега го спирам до 7 дни с намаляване на дозите?