0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета, колко дни след прегнил може да се направи тест и дали той няма да отчете положителен резултат заради хормона в прегнила?
Според моят скромен опит  :oops:с едно инвитро е добре да изчакаш поне десетина дни, но нека и другите момичета го потвърдят или да ме поправят ако греша.Успех!!!


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Зависи колко единици Прегнил са ти сложили.Например  5000 се изчистват от организма за около 7 дни.
*
Поне седмица.Успех! :crossfingers: yahoo_17
*
При 5000 единици минимума е 5-6 дни. Най-добре една седмица, както са ти писали момичетата.
Успех!!!  :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Джам беше дала едни данни за разпада на прегнила в тази тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=2448.msg37686#msg37686
аз лично се убедих че има резон, но все пак е важно адекватно проследяване на хормона, при положителен резултат. Успех! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Благодаря за отговорите, момичета! Но мисля, че вече е безсмислен теста. В началото след трансфера, ме боляха гърдите ужасно, уголемиха се, но сега постепенно болките намаляха, гърдите ми вече не са така зърнести и подути, имам чувството, че не се е получило, а толкова се надявах. Кога най-рано мога да опитам още веднъж инвитро?
*
miranda, успокой се, напрегнатите гърди в случая не са критерий дали е станало или не.Изчакай си времето за теста и го направи.Махни негативните мисли от главата си. Надявам се, че си успяла и ти стискам палци.
Буба, благодаря за куража! Знаеш ли защо ме наболява стомаха като, че ще ми дойде всеки момент. Не са постоянни болки, ама понякога боли. Пия но-шпа.
*
ами, мен все така си ме болеше след трансфер,не смятам, че е проблем.Не се вглеждай толкова във всичко, знам, че е почти невъзможно, но опитай.
*
Само да споделя, че при мен и при неуспешния и при успешния инвитро опит, симптомите след трансфер бяха еднакви!
Така че, направи си кръвен тест около 7 дни след последния прегнил и не си следи всяко трепване, че така наистина се психясва!
Успех!
Най-рано след 7 дни,дори 10 дни след прегнил може да пуснеш кръвен тест.Аз пуснах кръвен тест на 8 ден след прегнила и ЧХГ-то беше леко повишено и се зардвахме и имаше някаква надежда,2 дни след това отново пуснахме и беше паднало 2 пъти.Знам,че е изнервящо чакането,но е неизбежно.Изчакай поне 10 дни след прегнила и пусни ЧХГ.А за болките-аз ги имах още от 5-6 ден след трансфера,пиех но-шпа и слагах тилкотил,но опита ми се оказа неуспешен. Стискам палци,миранда,не се притеснявай,опитай се да бъдеш по-спокойна!Успех
Аз направих кръвен тест на 13 ден от трансфера, 6 дни след 5000 единици Прегнил и резултата беше 10.89. Д-ра каза, че това най-вероятно е покачване в резултат от Прегнила. Направих уринарен тест след 4 дни и беше отрицателен. Може и да е имало някакви остатъци от Прегнила, но аз си мисля, че е имало при мен и краткотрайна имплантация. Затова, че най-добре е да се направи кръвен тест след 7-мия ден от Прегнил. Пожелавам ти успех!!!  :D
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*
Miranda, не се предавай толкова бързо. При мен 5 дни след прегнил и 10 дни с ЕТ ЧХГ беше 26, а на осмия ден след прегнила беше 8. Така и не се разбра дали е от прегнила или е имало нещо. Докато не ти дойде МЦ винаги има надежда. Успех с тестовете!
Момичета, днес направих тест и е отрицателен, на четвърти ден след последния прегнил, преди два дни беше положителен и с доста силно изразена втора черта. Какво да правя сега? Да звъня ли на док и да спра хапчетата или все пак да чакам до крайната дата за теста? Има ли смисъл? Аз предусетих, че е имало имплантация, признаците бяха на лице и постепенно, когато гърдите спаднаха и болките спряха, разбрах, че е свършило. Какво пък, животът продължава, може би втория опит да е успешен. Да се надяваме. Кажете, кога най-рано мога пак да опитам втори път?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Изчакай до крайната дата на теста.Успех миличка! :D
*
Момичета, днес направих тест и е отрицателен, на четвърти ден след последния прегнил, преди два дни беше положителен и с доста силно изразена втора черта. Какво да правя сега? Да звъня ли на док и да спра хапчетата или все пак да чакам до крайната дата за теста? Има ли смисъл? Аз предусетих, че е имало имплантация, признаците бяха на лице и постепенно, когато гърдите спаднаха и болките спряха, разбрах, че е свършило. Какво пък, животът продължава, може би втория опит да е успешен. Да се надяваме. Кажете, кога най-рано мога пак да опитам втори път?

Ако си правила само уринни тестове - аз не бих рискувала да им се доверя и да спирам лекарствата!
Направи кръвен тест и то на два пъти през два дни, ако е необходимо, за да се проследи движението на хормона!

И не искам да те обидя - ама питаш, казват ти, ти пак си правиш каквото си знаеш - само се изнервяш така! Симптомите абсолютно нищо не означават - могат да се интерпретират едва след сигурни резултати и има хиляди случаи, в които еднакви симптоми одначават различни неща!

Успех ти желая и според мен е рано да се отчайваш!
 
*
Момичета, днес направих тест и е отрицателен, на четвърти ден след последния прегнил, преди два дни беше положителен и с доста силно изразена втора черта. Какво да правя сега? Да звъня ли на док и да спра хапчетата или все пак да чакам до крайната дата за теста? Има ли смисъл? Аз предусетих, че е имало имплантация, признаците бяха на лице и постепенно, когато гърдите спаднаха и болките спряха, разбрах, че е свършило. Какво пък, животът продължава, може би втория опит да е успешен. Да се надяваме. Кажете, кога най-рано мога пак да опитам втори път?
Ти не казваш колко дни са минали от трансфера а само от последният прегнил.Моите гърди също се бяха скапали още на 3 ден след трансфера и така си истанаха дори и след положителният тест.
Затова че не ги мисли аз съм забременявала 4 пъти с ужасни болки в гърдите а петият най очакван беше без болки в гърдите.