0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #20 -: Юни 12, 2009, 20:20:58 pm »
Всяко мнение ще ми бъде от полза! Предварително ви благодаря!
Анти-нуклеарни антитела   5.43 (-)   (N≤10, Pos.>10 U/ml)
Анти-кардиолипин IgG    3.16 (-)   (N<10, Low pos. 10-20,Med. pos. 20-80, High>80)
Анти-кардиолипин IgM   16.21 (+)   (N<10, Low pos. 10-20,Med. pos. 20-80, High>80)
Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM    0.54 (-)   (Cut off 0.615)
Анти-овариални антитела    5.40 (-)   (N<10 U/ml)
Анти-спермални антитела   75.85 (+)   (N<60 U/ml)
Inhibin-B   78.83   (3 ден от МЦ – N>45 pg/ml)
Какво е мнението на лекаря, който ти е препоръчал тези изследвания?
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #21 -: Юни 24, 2009, 13:57:07 pm »
Момичета, имам един глупав въпрос (простете за невежеството) :oops:
Имам записан час за д-р Конова, който сама си назначих. Но папката с документите от процедурите ми е в клиниката, където правиме икситата. Нямам копие на никакви изследвания в себе си. Та въпроса е: какви изследвания бих могла да занеса на консултацията при Конова, че да ги взема от клиниката утре? Кое би било полезно, или няма нужда да нося нищо?
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #22 -: Юни 24, 2009, 14:45:21 pm »
harmony, аз си носих цялата папка. Доц. Конова прегледа всичко, като ми се стори, че най-голямо внимание обърна на хормоните. Не бях правила тези за щитовидната жлеза и тя ми ги назначи. Прегледа и цитонамазките и микробиологиите ми, и понеже там често изниква по нещо, заключи че ми е по-слаба имунната система.
И другото беше разговор, прегледа и спермограмите на мъжа ми, но там нищо не коментира. Имахме и изследване за антиспермални антитела и него го погледна.
Това е което по някакъв начин му обърна внимание :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #23 -: Юни 25, 2009, 00:32:24 am »
radosttinka благодаря ти за бързия отговор. Ще взема всичко, което споменаваш :), а може и цялата папка (ако ми я дадат).
*
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #24 -: Юни 29, 2009, 16:44:26 pm »
Момичета имате ли представа каква давност имат имунологичните изследвания? Аз ги пуснах на 21-ви ден от предишния ми цикъл и ако не се доредя за час до Септември ще минат около 2-3 месеца, та се притеснявам да не ме накарат пак да ги правя.

Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #25 -: Юни 30, 2009, 19:39:01 pm »
Здравейте момичета, Пуснах следните изследвания: клетъчен имунитет- 150лв., разширен панел- 220лв., антифосфолипидни антитела-50 лв., имам 2 биохимични бременности, и сега почнах нов опит, да ми кажете дали според вас трябва да се изследва още нещо и това ли са пълните имунологични изследвания предварително благодаря            :bighug:


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #26 -: Юли 01, 2009, 10:09:01 am »
Здравейте момичета, Пуснах следните изследвания: клетъчен имунитет- 150лв., разширен панел- 220лв., антифосфолипидни антитела-50 лв., имам 2 биохимични бременности, и сега почнах нов опит, да ми кажете дали според вас трябва да се изследва още нещо и това ли са пълните имунологични изследвания предварително благодаря            :bighug:
А генетични изследвания имаш ли?

Б.


  
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #27 -: Юли 01, 2009, 11:42:42 am »
 
А генетични изследвания имаш ли?
Не нямам, и тях ли трябва да направя сега? Ако можеш моля те разясни ми, поне да знам какво да питам док, ще съм ти много благодарна osi_1


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #28 -: Юли 01, 2009, 21:12:04 pm »
Момичета, имам въпрос ... излязоха резултатите ми за антиспермални антитела и гледайте какво излиза:
Антиспермални антитела   57.88  U/ml   ( 0 – 60 )
Виждам, че все пак съм в граница, но пък е на горната       Много ви моля, който е правил такова изследване по нареждане на лекар (не като мен на своя глава) да каже какво мисли ..
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #29 -: Юли 01, 2009, 22:21:53 pm »
Момичета, имам въпрос ... излязоха резултатите ми за антиспермални антитела и гледайте какво излиза:
Антиспермални антитела   57.88  U/ml   ( 0 – 60 )
Виждам, че все пак съм в граница, но пък е на горната       Много ви моля, който е правил такова изследване по нареждане на лекар (не като мен на своя глава) да каже какво мисли ..
Аз го направих по препоръка на самата Конова /препоръча ми го чрез мейл, така и нямам в последствие конкретни препоръки/. Моето, както можеш да видиш няколко поста по-нагоре е над горна граница. Според Мели наличието на антиспермални антитела в плазмата е без биологично значение. Важно е да ги няма в мукуса....Гаргуно, все пак си в норми, кураж, нищо ти няма! Виж аз доста се сдухах! :(
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #30 -: Юли 01, 2009, 22:32:43 pm »
Цитат
Според Мели наличието на антиспермални антитела в плазмата е без биологично значение. Важно е да ги няма в мукуса...
А извинете за въпроса на и там ли изследват такива антитела ? Там където си пуснах изследването, правят само на венозна кръв такъв анализ. И аз си мислех, че е от церв. слуз, но ... не било ..
Както и да е... Надявам се да не е нещо сериозно, защото ако беше от голямо значение щеше да съществува и адекватно решение, а общо взето за имунологичните доста лекари не им се доверяват. Ще се радвам да чуя още мнения по въпроса. Още по интересно ще ми е да науча за момиче забременяло след лекуване на подобен род "имунологичен проблем" ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #31 -: Юли 02, 2009, 05:54:55 am »
А генетични изследвания имаш ли?
Не нямам, и тях ли трябва да направя сега? Ако можеш моля те разясни ми, поне да знам какво да питам док, ще съм ти много благодарна osi_1
Ми питай го за генетични изследвания, той трябва да знае какви. 
На мен са ми правени 3 за точно определени мутации - MTFHR, Factor V Leiden и Factor II. Мисля, че това са стандартните тук ( аз не съм в Бг), но не знам какви са при вас.

Освен това правихме кариотип - това се прави и на двамата с мъжът ти.


Б.


  
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #32 -: Юли 20, 2009, 14:18:21 pm »
Момичета, имам въпрос ... излязоха резултатите ми за антиспермални антитела и гледайте какво излиза:
Антиспермални антитела   57.88  U/ml   ( 0 – 60 )
Виждам, че все пак съм в граница, но пък е на горната       Много ви моля, който е правил такова изследване по нареждане на лекар (не като мен на своя глава) да каже какво мисли ..
Аз го направих по препоръка на самата Конова /препоръча ми го чрез мейл, така и нямам в последствие конкретни препоръки/. Моето, както можеш да видиш няколко поста по-нагоре е над горна граница. Според Мели наличието на антиспермални антитела в плазмата е без биологично значение. Важно е да ги няма в мукуса....Гаргуно, все пак си в норми, кураж, нищо ти няма! Виж аз доста се сдухах! :(
незнам дали искам много от теб но били ми пратила имеила на д-р Конова,ако няма проблеми разбира се
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #33 -: Юли 20, 2009, 15:32:10 pm »
Ето е-майлa на доц. Конова, които е публикуван и на сайта на клиниката www.ivfpleven.com:

 
 е-mail: eikonova@abv.bg
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #34 -: Юли 20, 2009, 22:03:06 pm »
благодаря ти blueocean,надявам се да няма проблеми да пиша там и да и задавам вапроси
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #35 -: Юли 21, 2009, 23:10:12 pm »
благодаря ти blueocean,надявам се да няма проблеми да пиша там и да и задавам вапроси
Не ми се иска да те обезкуражавам, но доц.Конова почти никога не отговаря на мейлите. Изключително заета е и дори на пациентите си там не отговаря. Говоря от личен опит, а така също и от опита на доста момичета споделен във форума.
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #36 -: Юли 21, 2009, 23:27:49 pm »
 Подкрепям изказването на Натали.
Пациентка съм на КИРМ , но доц. Конова не отговаря на мейлите ми , дори след предварителна уговорка да изследвам нещо и да получа коментарите и и препоръките и по мейла. Пиша си ID-то и пак нищо.
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #37 -: Юли 22, 2009, 13:46:36 pm »
Колко много са се променили нещата  :(. А в началото отговаряше много любезно и бързо на всички, независимо дали са пациентки на клиниката.
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #38 -: Юли 22, 2009, 14:35:37 pm »
а да знаете каде бих могла да си представа изследването ми на кръвта и да могат да ми го обяснчт малко по-простичко,че не го разбирам,знам само че кръвта се съсирва малко в повечко но другото не го разбирам
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: ИМУНОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
« Отговор #39 -: Юли 22, 2009, 20:33:54 pm »
Преди около 2 месеца писах на Конова, като реших, че всъщност няма какво да изгубя ако не ми отговори...и...цяло чудо- още след 2 дни имах писмо! 8O
След това съм писала неколкократно, но отговор- никакъв! :(
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"