0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #20 -: Април 27, 2007, 06:20:17 am »
Мила Ваня, доста жени са изживели кошмара на абортите и кошмара, когато светът рухва в момента, когато видиш отрицателен тест, но оцеляваме, защото сме силни и защото надеждата не спира да живее в душите ни. Това, което трябва да направим, е да обичаме човека до нас истински, с цялото си сърце, да правиме любов с него, не просто секс за дете, да се наслаждаме на любовта му и да му даряваме любов, да не спираме да си казваме колко се обичаме, иначе всичко се превръща в кошмар. Поне аз си обещах от сега нататък да постъпвам така. Бебетата ще дойдат, когато спрем да мислиме за тях, трябва да си наложиме да живееме заради нещо друго стойностно и хубаво, не заради това да бъдеме майки и тогава ще станеме майки, а хубавото и стойностното е човека до нас, когото обичаме. Успех, мила! Ще се пребориме. :kiss:
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #21 -: Април 27, 2007, 18:48:19 pm »
 :good_post:
Това е правилното място! Да питаш, да плачеш, да ръмжиш, да крещиш -това е мястото където ще бъдеш разбрана :balk_21:  С теб сме! :grouphug2:

по-добре едва ли могла да го кажа !!!
наистина това е мястото !!
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #22 -: Май 01, 2007, 07:19:07 am »
Миранда, Миним, момичета, всички сте много мили...  :lol:
*
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #23 -: Май 04, 2007, 00:39:28 am »
мила ваниа мога само да ти кажа,4е на пьлно те разбирам,и 4е 0т циалото сьрце ти пожелавам да прегрь6та6 твоето беб4е в наи скоро време , :lol:много те целувам
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #24 -: Май 04, 2007, 13:13:34 pm »
Ваня успех и от мен. Аз също като теб много дълго само четях без да пиша и да питам. Но когато реших да споделя срещнах много топло посрещане. Всичи тук са много мили и винаги помагат с точни и бързи съвети. Нека всички скоро се похвалим с положителни тестове. Прегръщам ви всички.
 :bighug:
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #25 -: Май 04, 2007, 13:49:53 pm »
Мила Ваня, когато прочетох историята ти, много се натъжих. 2003 год. бе болезнена и за мен. След дълго чакане, и аз видях двете чертички. След няколко дни повторих теста, за да съм сигурна. Бях бременна. Реших да кажа на съпруга си по шантав начин. Написах на бележка "ще ставаш татко" и я пъхнах в един син балон. Накарах го да спука балона. Колко се зарадва само! Но радостта ни беше кратка ... След няколко дни щяхме да казваме на нашите. И те горките от години чакат добрата вест. На 13 юни 2003, петък, си отидохме на село. Но вместо да поднеса аз хубавата новина, мен ме чакаше ужасна такава - брат ми беше катастрофирал. Слава Богу с него всичко беше наред, но аз прокървих вечерта и нещо от мен "падна". Беше ужасно голям съсирек. Ходих на лекар. Казаха ми че съм направила спонтанен аборт. Откриха ми и киста. Оттам започнаха всичките ми проблеми. Цяло лято кървях по малко. Ходех при една гинеколожка, която каза, че това не е нормално кръвотечение и ме изпрати за хоспитализация в АГ-болницата във Варна. Оттам ме разкараха набързо, защото било петък и нямало кой да ме прегледа. А трябвало да ми направят кюртаж. След това ходих на сума ти лекари и всеки казваше различни неща. През 2006 направих лапароскопия, пластика, физиотерапия, сума ти антибиотици, между двете операции 30 инжекции алое, после още, но една година след това няма резултат.
Мъчно ми е за съпруга ми, който също като твоя се радва на племенницата си и направо засиява като я види. А на мен сърцето ми се къса от мъка...
Вкъщи си имаме и котка. Като й каже "ела моето дете", очите ми се насълзяват и в гърлото ми сякаш има буца.
Мила Ваня, аз вярвам, че всяка от нас ще изпита щастието да бъде майка. Знам, че един ден болката, усилията, сълзите, отчаянието, мъката, която изживяваме, всичко това ще бъде възнаградено. Повярвай и ти!!!
P.S. РАДВАМ СЕ, ЧЕ ВИ ИМА МОМИЧЕТА! МНОГО ОТСКОРО СЪМ ТУК, НО ВЕЧЕ ЗНАМ, ЧЕ САМО С ВАС МОГА ДА СПОДЕЛЯ ВСЯКА БОЛКА!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #26 -: Май 04, 2007, 17:50:41 pm »
Понякога живота е изпълнен със сълзи и съмнения. Понякога ни се струва, че никога няма да бъдем същите усмихнати хора, които сме били. Понякога болката ни е толкова силна, че не виждаме обичта, която идва от хората насреща ни. Но тази обич я има и ако позволим тя да достигне сърцата ни ще бъдем по-силни и ще издържим на всичките препятствия, пред които ни изправя съдбата.
Присъединявам се към хората, които са с теб, и които молейки се за себе си споменават и другите сестрици по неволя в молитвите си. Бъди силна, обичай момчето си и вярвай, че и след най-тъмната вечер идва зората. Не си сама.
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #27 -: Май 06, 2007, 19:39:40 pm »
Момичета, благодаря ви на всички!!!
Във вторник на осми май ми предстои цветна снимка... Признавам, че малко ме е страх... Ще пиша какъв е резултата, и дано всичко е наред... :oops:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #28 -: Май 06, 2007, 21:23:10 pm »
Момичета, благодаря ви на всички!!!
Във вторник на осми май ми предстои цветна снимка... Признавам, че малко ме е страх... Ще пиша какъв е резултата, и дано всичко е наред... :oops:

Не е толкова страшно.
Ще видиш.
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #29 -: Май 09, 2007, 05:26:32 am »
Момичета, резултатите от снимката са лоши... :(
Тръбата е напълно запушена... :(
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #30 -: Май 09, 2007, 07:44:07 am »
vanja_s, миличка, не се отчайвай  :balk_21: Все пак ти остава варианта Ин-витро / ИКСИ, нищо не е загубено  :bighug:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #31 -: Май 09, 2007, 09:51:45 am »
Vanja_s, мила, не се отчайвай!   :bighug:
Сега поне знаеш, че вариантът е само един - ин витро - и няма да губиш повече време! Стискам ти палци за успех!  :crossfingers: :goodluck:

Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #32 -: Май 09, 2007, 19:05:37 pm »
Мисля, че пропуснах да спомена нещо - освен всичките проблеми имам и двурога матка... Всъщност ето и точното описание от резултатите от цветната снимка:
"ХСГ - мат. кухина се контрастира - с двурога форма, без дефекти в изпълването. Дясната тръба - ампутирана. Лявата с голям хидросалпингс, не пропуска к.м. в абдоминалната кухина." Това е което пише, преписала съм го дословно. Много ме притеснява тази двурога матка, тя би ли ми създала някакви проблеми? От тук на къде? Ох, момичета, дано да не досаждам, но ако има някой, който е запознат, моля, пишете ми!!! Прегръщам ви силно!!!
*
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #33 -: Май 09, 2007, 19:30:32 pm »
Ваня, аз съм с двурога матка и след 2 споНтанни абоРта, сега отново съм бременна. Ганка съща е с двурога, и в мОмента е бременна за Втори път. Резултатът от пЪрвия път е един къдрав сладур в подписа й.
Какво казват лекарите, на които си показвала снимката?
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #34 -: Май 09, 2007, 19:46:17 pm »
Ваня, аз съм с двурога матка и след 2 споНтанни абоРта, сега отново съм бременна. Ганка съща е с двурога, и в мОмента е бременна за Втори път. Резултатът от пЪрвия път е един къдрав сладур в подписа й.
Какво казват лекарите, на които си показвала снимката?

Ами в общи линии от вчера до днес съм говорила с двама лекари - с този, който ми прави снимката и днес ходих при моя лекар (д-р Хубчев, момичетата от Русе са чували за него)... Казват, че единственият шанс остава ин витро, но аз бях толкова притеснена, че в бързината забравих да питам двурогата матка дали би ми създавала проблеми, но така или иначе вече се отказах да се занимавам с русенски лекари... Ще си почина един - два месеца от цялата тази "обърквация", имам нужда от това и ще видя накъде ще вървя - към ин витро или към осиновяване...
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #35 -: Май 09, 2007, 20:41:42 pm »
Относно двурогата матка не мога да ти дам съвет, но съм  сигурна че всяка от нас тук ще те посъветва първо да отстраниш проблема с тръбите и едва тогава да пристъпиш към инвитрото . А осиновяването е най-хубавото нещо, което би могла да направиш за някое малко човече ,което търси своята мама :D
 Дано мечтата ви се сбъдне скоро :blowingdust:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #36 -: Май 10, 2007, 14:13:45 pm »
Ваня, мила, първо - двурогата матка не е проблем за една или две бременности. По-големия ти проблем е в това, че има хидросалпингс. Желателно е да се отстрани, защото каквато и процедура да направиш, то тя е обречена на неуспех заради него.
Двурогата матка може да създаде проблем само при раждането, тъй като детето не се обръща и това налага секцио. Иначе мога от опит да кажа - аз изкарах много спокойна и почти безпроблемна бременност. Сега съм отново бременна въпреки двурогата матка. При мен обаче няма твоя проблем с тръбите. Лявата ми страна не функционира добре и имам уплътнение на лявата тръба, което по принцип ми създава проблеми, но за сметка на това дясната половина работи добре. Както каза един лекар, след прегледа - дясната половина била по-добрата половина :wink: Надежда винаги има, не трябва да се отчайваш! Говори със специалисти и съм сигурна, че скоро ще се радваш на едно малко чудо, а защо не и на две! Ако мога да помогна с още нещо - пиши!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #37 -: Май 12, 2007, 09:16:17 am »
Мила Ваня, каквото и решение да вземеш, все ще е правилно, важното е да се обичате с твоето момче, да се подкрепяте и така ще решите бъдещето си!  :lol: :lol: :lol:
Късмет ти желая!
Здравей, мъниче!
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #38 -: Май 13, 2007, 16:01:21 pm »
Как се отстранява този хидросалпингс? Необходимо ли е да ми махнат и другата тръба?
*
Re: Имам нужда от емоционална подкрепа
« Отговор #39 -: Май 14, 2007, 08:25:05 am »
мила вания сьс теб сьм  и много стискам палци прегрь6там те