0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Задържане на фоликули и ин-витро...
« -: Декември 18, 2006, 22:38:32 pm »
Момичета, мога ли да се надявам на успешна ин-витро процедура при положение, че задържам фоликули, в следствие на което почти нямам маточна лигавица?Дали това лечение ще ми помогне да си реша проблема?
Re: Задържане на фоликули и ин-витро...
« Отговор #1 -: Декември 19, 2006, 10:55:07 am »
vkt - относно задържането на фоликули: и аз бях така, два пъти задържах, като единия път точно преди ИКСИ-то - преодоляхме проблема с прием на Марвелон цикъла точно преди процедурата... В момента чакам да стане 22-ри да видим резултата..

Относно дебелината на лигавицата не мога да коментирам, при мен този проблем го нямаше... Надявам се други момичета да се включат и да ти помогнат...

 :kiss:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Задържане на фоликули и ин-витро...
« Отговор #2 -: Декември 19, 2006, 10:57:46 am »
Значи аз съм със същия проблем задържам нонстоп ( всеки месец) това не е проблем понеже при инвитрото не се изисква от ф-лите да се пукнат сами  8). Обаче за лигавицата не мога да ти кажа нищо, понеже аз въпреки, че задържам си правя (и за мое учудване) добра лигавица. Най-добре го обсъди с лекар в инвитро център. Успех!  :goodluck:
Re: Задържане на фоликули и ин-витро...
« Отговор #3 -: Декември 20, 2006, 08:30:34 am »
Аз също съм задържала фоликули, но нямам проблем с дебелината на лигавицата. Задържах и преди инвитрото, поради което трябваше да го отложим.
*
Re: Задържане на фоликули и ин-витро...
« Отговор #4 -: Декември 20, 2006, 11:03:49 am »
Моята лигавица също е много тънка.Вече втора година достига само до 7 мм.Това стана след като ми беше направена  хистероскопия за премахване на миомен възел.Винаги преди това е дотигала до 13-14 мм./поне аз такъв извод си извадих/. За съжаление докторите са прави, че с такава лигавица инвитрото ще е неуспешно.Аз имам 2 неуспешни опита инвитро и въпеки стимулацията направих трансфер на 7 мм.Просто, защото не порасна повече.Междувременно правих и трансфер на замразени ембриони, където близо една година преди това опитвахме с различни хормонални препарати да постигнем някакъв резултат, но уви не стана.Както се сещаш и този опит беше неуспешен.След консултации с различни доктори стигнах до извода, че ще трябва да си направя отново хистороскопия, за да се види дали няма някакви вътрематочни страствания, които да пречат за порастването на лигавицата.Все още не съм решила при кого и къде да я правя и се надявам някое от момичетата тук да ми препоръча добър лекар за хистероскопия.
При теб проблема обаче може да е наистина хормонален.Опитай да си пукаш фоликулите с Прегнил и доктора да ти изпише подходяща хормонална терапия .Ако и това не помогне търси причината другаде.Моят съвет е да не предприемаш ин витро с тънка лигавица, но решението все пак си е твое.
*
Re: Задържане на фоликули и ин-витро...
« Отговор #5 -: Декември 20, 2006, 11:26:05 am »
Момичета, мога ли да се надявам на успешна ин-витро процедура при положение, че задържам фоликули, в следствие на което почти нямам маточна лигавица?Дали това лечение ще ми помогне да си реша проблема?
според мен задържането на фоликули няма нищо общо с дебелината на маточната лигавица. дори напраотив задържането на фоликули трябва да води до увеличаване на маточната лигавица. поне при мен беше така. аз няколко пъти правех кисти и естрадиола ми беше в норма и следователно дебелината на маточната лигавица достатъчно добра. говори с доктора за пълна хормонална картина, да се видят и другите хормони.
*

    ванина

Re: Задържане на фоликули и ин-витро...
« Отговор #6 -: Април 21, 2007, 11:35:35 am »
Момичета, имам проблем и незнам как да го реша....задържането на фоликули и предстоящо инвитро. Как да започнем стимулация при положение, че имам задържан фоликул от 8 месеца вече станаха...Док казва, че няма да е проблем, но как наяма да е проблем, като според мен това е сериозна пречка...Не говорим за пункция....няма смисъл да го пунктираме, това е неговия коментар, той не ни пречи.

Четох доста мнения и коментари из форума, но не открих един единствен човек, който не да е имал успешно инвитро, а да е стигнал изобщо до инвитро със задържан фоликул...не знам как да се справя с тази ситуация....

очаква всякакви коментари, благодаря ви
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Задържане на фоликули и ин-витро...
« Отговор #7 -: Април 21, 2007, 12:48:45 pm »
Цитат
Клиничните критерии, позволяващи започване на лечение с гонадотропни хормони, са:
-отсъствие на активен възпалителен процес в организма(СУЕ под 14 мм за 1 час)
-липса на фоликули над 10 мм в двата яйчника

при задържан фоликул от 8 месеца, аз си мисля че щом не се пука с противозач. ще трябва да се пунктира!
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    ванина

Re: Задържане на фоликули и ин-витро...
« Отговор #8 -: Април 21, 2007, 13:14:03 pm »
Евро, мерси...кратко, красноречиво, ясно...

Ще ми дадеш ли, моля те линк към статията...благодаря
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Задържане на фоликули и ин-витро...
« Отговор #9 -: Април 21, 2007, 13:45:10 pm »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com