0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nerenea

  • *
  • 6
  • Всеки ден поднася знанията с които ще живеем утре
Съвсем накратко ще споделя и ако някой ми даде някаква насока ще му бъда много благодарна.Преди три години ми откриха запушени тръби,направиха ми пластика и сега все още са наред.После оперираха съпруга ми от варикоцеле.Сега изследванията показват че е почти всичко наред при него.Тоест материала след обработка за инсеминация е много добър, макар да има леки отклонения.Преди два месеца след пет неуспешни инсеминации си направихме изследвания и ми откриха антифосфолипидни тела.Лекарката ми ме лекува с аспирин по 1000 грама.При вече шестото поредно инсе нямаше промяна,но при седмото/мин.месец/ми закъсня седем дни което никога не ми се беше случвало.Лошото е че този месец след поредното инсе пак ми закъсня с шест дни, но преди да ми дойде ми взеха кръв за HCG и тестът беше отрицателен за бременност.Сега лекарката ми говори да включим и хепарин и да караме на стимулация с клостилбегит/което ще ми е четвърта стимулация с този препарат/ но тъй като персонала излизал в отпуска да не правим инсеминация, а по естествен начин.Моля ви,ако някой е бил в подобна ситуация нека сподели защото много вече много съм объркана.
« Последна редакция: Юли 03, 2007, 21:52:09 pm от Мели »
Re: Привет момичета!Моля за съвет
« Отговор #1 -: Юли 03, 2007, 16:49:23 pm »
Това в специализирана клиника ли се случва?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Привет момичета!Моля за съвет
« Отговор #2 -: Юли 03, 2007, 16:53:43 pm »
аспирина е от 100, не от 1000.
аз обаче се чудя след пластиката имаш ли снимка за да си сигурна дали тръбите са проходими? имам резерви от към тази манипулация.

иначе това е начина на преодоляване на АФА, аспирин - ако не фраксипарин.

Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Привет момичета!Моля за съвет
« Отговор #3 -: Юли 03, 2007, 16:56:08 pm »
Аспиринът надявам се не е от 1000 мг, а от 100. Иначе си имаш проблем и той се нарича некомпетентен лекар.
Фраксипарин може да се включи заедно с аспирина след доказана овулация (същото се отнася за приема  на аспирин!).
Как е доказана проходимостта на тръбите след пластиката?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    nerenea

  • *
  • 6
  • Всеки ден поднася знанията с които ще живеем утре
Re: Привет момичета!Моля за съвет
« Отговор #4 -: Юли 03, 2007, 17:16:34 pm »
Влагодаря,че откликнахте така бързо.Лекарката ми се казва д-р Панова и работи в света София.Тя ми направи и пластиката на тръбите.Правени са ми две цветни снимки за проходимост след пластиката на тръбите,последната е преди три месеца.В добро състояние са.Аспиринът е наистина по 1000 грама изрично я попитах за това.При нея се лекуват и други момичета и някои вече са щастливи майки,затова ми е трудно да повярвам че не знае какво прави,но е ужасно заета и често аз трябва да я ръчкам за някои неща.На някоя от вас да се е случвало такова закъснение, а да не се отчита бременност.Другото е ,че и клостилбегита вече ме притеснява.В упътването пише че повече май от шест пъти не бива да се използва в живота.
*
Re: Привет момичета!Моля за съвет
« Отговор #5 -: Юли 03, 2007, 17:23:20 pm »
1000 мг аспирин са ВРЕДНИ по време на бременност. Дозата при доказан проблем е 80-100 мг!!!!!!!
Пие се само след овулация, защото може да доведе до непукане на фоликулите.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    nerenea

  • *
  • 6
  • Всеки ден поднася знанията с които ще живеем утре
Re: Привет момичета!Моля за съвет
« Отговор #6 -: Юли 03, 2007, 17:26:13 pm »
Забравих да допълня, имам си доказана овулация,но трудно пукам фоликули и ми бият прегнил.Дали е разумно да пия клостилбегит и  да разчитам този месец на естественно бебеправене.Често имам лоша лигавица, но пия утрагестан.Уж всичко друго е наред освен фосфолипидните тела ,и пия втори месец по ИЗВИНЯВАЙТЕ ПИЯ ПО 1000 МИЛИГРАМА грешка в бързината  :oops:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Привет момичета!Моля за съвет
« Отговор #7 -: Юли 03, 2007, 17:27:21 pm »
това не бива да е ежедневната доза при АФА, за клостила също си права.
може би е крайно време да си намериш клиника по стерилитет. аз съм имала 2-3 закснения за тия 10-тина години в обити за забременяване и никога не съм имала положителен тест.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Привет момичета!Моля за съвет
« Отговор #8 -: Юли 03, 2007, 17:59:30 pm »
Забравих да допълня, имам си доказана овулация,но трудно пукам фоликули и ми бият прегнил.
Щом е доказана овулацията, защо е Прегнила?
Трудно пукаш фоликули, най-вероятно заради аспирина!

Често имам лоша лигавица, но пия утрагестан.

Лигавицата изтънява от Клостила!
Опитайте този месец естествено, без стимулация, само добави аспирин Протект (100мг) след овулацията.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    nerenea

  • *
  • 6
  • Всеки ден поднася знанията с които ще живеем утре
Re: Привет момичета!Моля за съвет
« Отговор #9 -: Юли 03, 2007, 18:22:18 pm »
Благодаря.Аз и преди да почна да пия аспирина пак трудно пуках и така от пет хиляди единици минах на десет хиляди прегнил.Много инсеминации май станаха, вече осем.Така де,след петата антифосфолипидните тела изкочиха,но попрочетох във форума,че те не са проблем за забременяване,а за износване.Имах някакви отклонения във хормоните, но те се оказаха че са от клостилбегита.Така поне ми обясни д-р Панова.Колкото повече чета ,толкова по мъчително става,хиляди въпроси кое как, след кое.От четири години съм при тази лекарка,доста път минах,но като чета тук виждам още хиляди неща и е плашещо.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Привет момичета!Моля за съвет
« Отговор #10 -: Юли 03, 2007, 18:35:44 pm »
не се плаши, а търси отговори. ако не намериш - търси си специалист! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nerenea

  • *
  • 6
  • Всеки ден поднася знанията с които ще живеем утре
Re: Привет момичета!Моля за съвет
« Отговор #11 -: Юли 03, 2007, 19:06:06 pm »
Знам това :).Това правя постоянно.Чета в интернет, често самата аз подхвърлям идеи на лекарката си,заради нещо което съм прочела.Имам страх от сменяне на лекари защото в по ранната ми младост към 25 си имах проблеми с яйчниците и ходих по доста доктори,при което един ти каже едно,друг друго.В болница лежах с епикриза анексит.Малко след това се преместих да живея в София/аз съм пловдивчанка/при мъжа си.След поредните кризи моя позната ми препоръча доктор Панова и тя при три поредни прегледа намери причината запушени и възпалени ,чак сраснали се с червата ми тръби.Назначи опереция която се оказа успешна за тръбите ми,щото бяха доста зле.После проблема с мъжа ми,някак мислех,че чашата е доста горчива и това стига,да ама не.Затова сега след като поговорих с вас мисля да направя консултация и с друг лекар,макар да не искам поради изброените причини.Безброй доктори които само са влошили нещата.Имах и предишен брак при който не сме се пазели.Може ли някоя от вас да ми предложи доктор при който да занеса всичките си изследвания и да чуя мнение.Притеснява ме това,че всички ти пускат отново всички изследвания.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Привет момичета!Моля за съвет
« Отговор #12 -: Юли 03, 2007, 21:30:56 pm »
определено имаш нужда от друг лекар. аз лично съм пациентка на стаменов и естествено препоръчвам него. той обаче е много напред с графика, така че втория добър вариант според мен е персенска. и двамата приемат в клиника надежда.

тук има момичета пациенти на владимиров, които също са доволни.

разбирам разочарованието ти от предишните лекари и страха от нови разочарования но ако си си зациклила на едно място от страх това също няма нито да ти помогне, нито да ти реши проблема. стаменов и персенска приемат стари изследвания освен ако нямат много сериозни причини да се съмняват в точността на вече направените. успех
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    nerenea

  • *
  • 6
  • Всеки ден поднася знанията с които ще живеем утре
Re: Благодаря момичета
« Отговор #13 -: Юли 03, 2007, 22:56:00 pm »
взех решение, май ще пробвам в клиниката на Владимиров.Поне още едно мнение да чуя след четири години.Успех на всички :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
8 инсета, повечето от които стимулирани, 4 години опити целенасочени - време ти е за подобна клиника. Желая ти успех! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
nerenea, ако може смени си аватара.
Pesheck е с такъв.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Няма проблем аватарите да се повтарят.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Да де, ама в първият момент малко е подвеждащо. 8O

А пък щом не е проблем - ще чета внимателно.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Вярно, ако гледаш първо аватара. Не съм се замисляла. Но няма как да се ограничи използването на 1 аватар от повече хора, когато се ползват аватарите от галерия.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Вярно, ако гледаш първо аватара. Не съм се замисляла. Но няма как да се ограничи използването на 1 аватар от повече хора, когато се ползват аватарите от галерия.



 :balk_602: