0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #20 -: Април 25, 2007, 13:04:58 pm »
Много благодаря!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #21 -: Април 25, 2007, 22:10:33 pm »
Фани, ей голям късмет с туй дете!
Мати е бил 10280 и 81 см на 10 месеца! По-височък е бил, но няма как!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #22 -: Април 26, 2007, 13:22:35 pm »
Благодаря ти Вени, чукам на дърво  :lol:
В очакване ....
*
Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #23 -: Април 28, 2007, 23:03:44 pm »
Fussii,
Мисля, че правилно разсъждаваш. Решението за килограмите на сладката „коалка” може да бъде именно в заменяне изцяло на инстантните каши с домашни. Друго, което ми идва на ум, е да премахнеш плазмонките (сухара) от сутрешната попара – Стефко от самото начало яде само кисело мляко с плод за закуска. А като излязат сезонните плодове, смесвай кашата само с плод, а не с плодово пюре.


jam,
да отговоря и аз на въпросите ти:
1. от кога започнахте да давате т.н. храна с пръсти - давахте ли изобщо на детето да си взема само с ръчички, ако да - какво давахте?
Ами от момента, в който си поиска, давам – доколкото си спомням започнахме с парченца банан, пълнозърнести солети, препечен пълнозърнест хляб, ябълка, сирене, кашкавал.

2. от кога започват опитите за ядене самостоятелно с лъжица?
Започват, откогато детето започне да иска. Определено беше след годинката при нас, но имам приятелка, чиято дъщеря някъде още от 10-месечна проявяваше такива мераци.
Но никога не съм го спирала в опитите да се храни сам. Както е казала marmotcheto, много е важно свикването с концепцията. Само че ние свикваме постоянно, а не само в събота и неделя. Е, доста сме по-големи, де, ама още не сме свикнали. В момента се храним именно така (всеки ден и при всяко хранене) – купичката е на плота, Стефко държи една лъжица и яде (процентното съотношение на храната извън и вътре в устата е променливо и главно зависи от консистенцията на яденето), аз с другата издебвам удобен момент, за да не сблъскаме лъжиците. Омазваме всичко – плота, лигавника, дрехите, но в повечето случаи наистина се забавляваме. Аз много го хваля, че се справя отлично сам, и той е мноооого горд от себе си! Но, понеже принципно се храни бавно, по някое време му омръзва и ме оставя аз да го нахраня. Иначе е кротък и не е капризен на храна, та не сме имали изобщо ексцесии от сорта – храна по стените, по пода, или върху главите ни.

3. от кога започват опитите за пиене с чаша и с каква успяхте вие?  ....вашите деца сами ли си държат шишето и от кога?
Моят синковец пък така и не пропи с неразливаща се чаша. Имаме три – на „Авент”, на „Чико” и на „д-р Браун” – предназначението им е именно чесане на зъби.
До едногодишна възраст Стефко почти не пиеше вода. Ако го правеше, беше с лъжичка. Когато намалих броя на кърменията на две за денонощието, започна да проявава интерес към други течности – първо сокчета, после вода. Научи се първо да пие от спортните шишета за минерална вода тип „биберон”, като надигахме и сваляхме шишето за всяка глътка. После постепенно преминахме на обикновено шише от минерална вода, а накрая – от пластмасова чаша. Но все още (тук отчитам моя грешка, тъй като се страхувах да не се окъпе) не си държи сам чашата, а чака аз да му я държа. Но ние никога и не сме държали шише с АМ.

4. сурови плодове от кога?
Въведох следните сурови плодове (in order of appearance, както се казва :wink:):
череши – 8 месеца;
пъпеш – 9,5 месеца;
диня – 10 месеца;
грозде – 10,5 месеца;
банан – 11 месеца;
ябълка – 11 месеца;
круша – 11 месеца.
*
Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #24 -: Май 02, 2007, 16:15:21 pm »
Да, нали? Их, много съм горда - Верди аз те имам за експерт в храненето
В очакване ....
*
Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #25 -: Май 03, 2007, 15:43:36 pm »
Аз се извинявам за намесата в уютната ви темичка, но, ако мога да помогна с инфо.
Живеех в Редута до скоро. Под нас направиха нова пицария и собствениците имат и детска кухня, която е с доставка до дома, доколкото знам.
Пицарията е "Густо", на ъгъла на Георги Минчев и Иларион Драгостинов. Вътре имат брошури за кухнята.
Дано на някого е от полза.
ПС Знам, че съвсем скоро са си купили нови професионални съдове, доста високо качество.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #26 -: Май 03, 2007, 18:32:09 pm »
Много мерси, а теб как не те е срам, докато беше в маалата не се обади :?
*
Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #27 -: Май 03, 2007, 18:50:46 pm »
Виноват :oops:, ама като почне да ми расте корем, ще се реванширам. :bighug:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #28 -: Май 03, 2007, 18:57:43 pm »
ха така, чакаме те :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #29 -: Май 03, 2007, 19:12:03 pm »
благодарим за инфото, Стефка утре да се набере за меню и цени на куфнята.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #30 -: Май 03, 2007, 19:44:34 pm »
Ми тя Стефка всеки ден минава от там, ако знаеше до сега да се е набрала 20 пъти, ама утре ша :lol:
*
Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #31 -: Май 04, 2007, 16:26:51 pm »
айде проуч детската кухня :wink:

Как стои въпроса с манджата, не се готви тук при нас, просто собственика на пицарията има и детска кухня, бармана това можа да ми обясни и ми даде телефон да питаме подробностите - 0889 524805 - Любомир, това е, не съм звъняла защото на нас ни е доста раничко още.
*
Re: Да обсъдим прехода към по-обща храна
« Отговор #32 -: Май 11, 2007, 00:18:09 am »
Да, нали? Их, много съм горда - Верди аз те имам за експерт в храненето
Чак пък експерт?!?! Само, моля те, не си ме представяй, като някоя стройна фиданка, която си записва всяка една калория на всяко едно залче, което слага в устата си!
:a_pig_01: