0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Болки след пункция??
« -: Април 09, 2007, 12:32:29 pm »
Здравейте мили момичета,Христос Воскресе,много здраве и късмет на вси4ки!!
Вчера ми беше пункцията,на връх Велик ден,дано да е на хубаво!!! Притеснява ме това 4е корема ми е ужасно надут,като бременна съм,едвам ходя,да не говорим 4е костите ме болят имам 4увството 4е съм цялата натъртена,,полъ4авам болки и когато си поемам дълбоко въздух и ,когато се смея.Днес сутринта ходих да видя док. и тя ми каза 4е е нормално,искам да попитам дали някоя от вас се е 4увствала така?И се 4удя дали тази подутина няма да окаже някакво отрицателно влияние при трансфера?Обясниха ми 4е яйчниците са се напълнили с кръв и за това е подуването,но аз пак се притеснявам.Голям майтап сме в къщи,тъй като и на мъжа ми му правиха биопсия,и сега и двамата неможем да вървим.
Пожелавам много и само положителни тест4ета на вси4ки!!!!! Имайте вяра!! :D :goodluck:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Болки след пункция??
« Отговор #1 -: Април 09, 2007, 12:43:47 pm »
missy_hrisi, щом те е видял док и е казал че си ок - значи си ок.
Болки, но поносими имах в областта на левия яйчник. Аз се понадух след прегнила, мисля че е нормално. Но ако видиш зор или подуването продължи - непременно му се обади!
Желая Ви много късмет!!! :crossfingers: yahoo_17 stork-boy

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Dia-11

Re: Болки след пункция??
« Отговор #2 -: Април 09, 2007, 12:59:26 pm »
Здравей! Дано всичко при теб да приключни само с положителни емоции. Пожелавам ти едно а защо не и две сладки бебчета. Може ли да ми кажеш при кого прави инвитрото, защото аз започвам на 12.04 и съм доста притеснена. Успех а сега почивай
Re: Болки след пункция??
« Отговор #3 -: Април 09, 2007, 13:05:31 pm »
missy_hrisi, щом те е видял док и е казал че си ок - значи си ок.
Болки, но поносими имах в областта на левия яйчник. Аз се понадух след прегнила, мисля че е нормално. Но ако видиш зор или подуването продължи - непременно му се обади!
Желая Ви много късмет!!! :crossfingers: yahoo_17 stork-boy

evro,благодаря ти за бързия отговор,интересното е 4е при мен болките са по скоро на нивото на пъпа а не в областа на яйчниците,абе луда работа!!!!!Пожелавам ти слън4ев и изпълнен с усмивки ден!!! :D
Re: Болки след пункция??
« Отговор #4 -: Април 09, 2007, 13:11:34 pm »
Здравей! Дано всичко при теб да приключни само с положителни емоции. Пожелавам ти едно а защо не и две сладки бебчета. Може ли да ми кажеш при кого прави инвитрото, защото аз започвам на 12.04 и съм доста притеснена. Успех а сега почивай
Dia-11,здравей мила,благодаря ти за пожеланията,аз съм при доц. Маркова,ти каде ще я запо4ва6? не се притеснявай,мисли си само хубави неща,и вси4ко ще е наред!!! Успех и на теб и дано скоро се похвали6  :bfp:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Болки след пункция??
« Отговор #5 -: Април 09, 2007, 13:18:04 pm »
Ако не отмине или се засилят болките се обади отново на доктора си. Корема става ли ти твърд и да се подува? Успех с процедурата  :D
Re: Болки след пункция??
« Отговор #6 -: Април 09, 2007, 13:43:26 pm »
Ако не отмине или се засилят болките се обади отново на доктора си. Корема става ли ти твърд и да се подува? Успех с процедурата  :D
naha,той корема си мие твърд,болки има ,но немога да преценя дали са силни или слаби,тъй като прага ми на болка е висок,яд ме е на докторите,4е дори не ме погледнаха а ми казаха ,да то е нормално да ти се подува и да те боли,аз съм 4ела доста ло6и неща за това подуване и  много ме е страх.Немога да стоя изправена ходя прегърбена ,дано не е това за което се опасявам,мерих си температурата нямам.Незнам дано да са прави докторите,за6тото ако до сряда съм още така ,незнам какъв трансфер ще правят,лошото е 4е и Александров няма да го има,заминава днес слетобед за Плевен и 4ак в четвъртък  петък,ще е тук,а аз му имам голямо доверие и ако не6то ми се слу4и ,предпо4итам да е тук.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Болки след пункция??
« Отговор #7 -: Април 09, 2007, 13:48:01 pm »
missy_hrisi, колко яйца ти извадиха?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Болки след пункция??
« Отговор #8 -: Април 09, 2007, 13:52:31 pm »
missy_hrisi, колко яйца ти извадиха?
Evro, извадиха ми 10 яйчица,8 от които стават,а днес 5 се бяха оплодили. :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Болки след пункция??
« Отговор #9 -: Април 09, 2007, 14:06:23 pm »
Мисля че е норм. да те понаболява, 10 яйчица са добър брой. За хирестимул. още рано да се миисли, така че споко. Успех при трансфера!
Сондаж правен ли ти е?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Болки след пункция??
« Отговор #10 -: Април 09, 2007, 14:39:35 pm »
Мисля че е норм. да те понаболява, 10 яйчица са добър брой. За хирестимул. още рано да се миисли, така че споко. Успех при трансфера!
Сондаж правен ли ти е?

Благодаря ти evro,сондаж ми направиха когато ми правиха дилатация на цервикалния канал,края на февруари!!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Болки след пункция??
« Отговор #11 -: Април 09, 2007, 15:04:14 pm »
ооо, я да те питам аз пък за тая дилатация. Какво я наложи да я правиш или по усмотрение на док?  :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Болки след пункция??
« Отговор #12 -: Април 09, 2007, 15:17:14 pm »
missy_hrisi ВОИСТИНА ВОСКРЕСЕ ,желаяти много късмет и скоро да ни зарадва6 всички. :)
Re: Болки след пункция??
« Отговор #13 -: Април 09, 2007, 16:05:02 pm »
ооо, я да те питам аз пък за тая дилатация. Какво я наложи да я правиш или по усмотрение на док?  :wink:
Evro,първо отидох на цветна снимка ,но Маркова неможа да ми я направи,тъй като неможело да вкара ни6то през цервикалния канал,т.е. няма как да вкара те4носта,и за това ми каза да отида на 2рия ден от цикала за дилатация,но след това не ми направи цв. снимка а направо запо4нахме със стимулацията. После говорих с Александров и той ми каза 4е по принцип не било хубаво да се прави дилатация.
Re: Болки след пункция??
« Отговор #14 -: Април 09, 2007, 16:06:17 pm »
missy_hrisi ВОИСТИНА ВОСКРЕСЕ ,желаяти много късмет и скоро да ни зарадва6 всички. :)
Благодаря ти много Ires :bighug:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Болки след пункция??
« Отговор #15 -: Април 09, 2007, 16:12:39 pm »
ооо, я да те питам аз пък за тая дилатация. Какво я наложи да я правиш или по усмотрение на док?  :wink:
Evro,първо отидох на цветна снимка ,но Маркова неможа да ми я направи,тъй като неможело да вкара ни6то през цервикалния канал,т.е. няма как да вкара те4носта,и за това ми каза да отида на 2рия ден от цикала за дилатация,но след това не ми направи цв. снимка а направо запо4нахме със стимулацията. После говорих с Александров и той ми каза 4е по принцип не било хубаво да се прави дилатация.
Мерси! На мене ми предстои дилатация, за това се поинтерисувах.
Хубу, не хубу като не влизат катетрите - ко да се прави :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Болки след пункция??
« Отговор #16 -: Април 09, 2007, 16:50:24 pm »
Мерси! На мене ми предстои дилатация, за това се поинтерисувах.
Хубу, не хубу като не влизат катетрите - ко да се прави :lol:
[/quote]
Само няма да се притеснява6,с упойка е и нищо не се усе6та,и след това пак нищо не те боли. Успех!!!! :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Болки след пункция??
« Отговор #17 -: Април 09, 2007, 17:53:45 pm »
 :balk_21:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Болки след пункция??
« Отговор #18 -: Април 09, 2007, 21:08:24 pm »
Missi,кой ти прави пункцията?

Също така някой може ли да ми препоръча добра лаборатория за кръвни резултати във Варна. Мерси и успех на всички!!!
Re: Болки след пункция??
« Отговор #19 -: Април 09, 2007, 21:18:56 pm »
Missi,кой ти прави пункцията?

Също така някой може ли да ми препоръча добра лаборатория за кръвни резултати във Варна. Мерси и успех на всички!!!
Ramiez здравей,пункцията ми я прави проф.Козовски,по принцип той ги прави ,а за лабораторията,аз си правих изследванията в АГ и в лабораторията сре6ту спе6ния на окръжна.
Re: Болки след пункция??
« Отговор #20 -: Април 09, 2007, 21:32:07 pm »
Чудесно! Казаха ми за някаква лаборатория- Олимед или нещо подобно...
Re: Болки след пункция??
« Отговор #21 -: Април 09, 2007, 22:11:30 pm »
Също така някой може ли да ми препоръча добра лаборатория за кръвни резултати във Варна. Мерси и успех на всички!!!

Aз ползвах тези двете:
http://www.statuslab.com/
http://www.laborexpres.com/
*
Re: Болки след пункция??
« Отговор #22 -: Април 11, 2007, 09:40:01 am »
Миси, за подуването:
аз бях на пункция след теб - в понеделник. И на мен ми се подува не само корема, а и в областта на стомаха. Аз съм при Чернева. Понеже аз снесох 29 яйчица, се опасяват от ХС и ми вляха 1 банка инфузионен разтвор веднага след пункцията. После ми казаха да пия по 2 литра течности на ден - вода и домашни сокове. И да пишкам интензивно.
И да се следя за подуване. Ако започнат да се задържат течности, т.е. да пия и да не пишкам, да тичам в АГ.
Препоръчвам ти да пиеш и ти много вода. И да се следиш. Не искам да те плаша, само споделям какво ми казаха на мен.
При мен ства подуване в следобедните часове и вечер. Установих, че явно има някакво подуване на яйчниците, няма как да няма, набодени са яко. И това ми намалява обема в коремната кухина. А като се наливам така с вода и като хапна, ставам плондерче. Но пишкам яко, ззатова засега нямам тревога за ХС. Установих, че за момента ми е по-дбре като хапвам по малко. Иначе водата си я пия.
Не се притеснявай, не щади док, звъни и питай за най-малкото. Все пак на нашите кореми им е некомфортно, не на техните, длъжни са да ни помагат поне с информация.

Александров ще бъде в АГ в петък, затова моя трансфер го определи за събота. Попитай Кисьов дали няма да може и твоя да е на 5ти ден.

Успех!
Re: Болки след пункция??
« Отговор #23 -: Април 11, 2007, 09:58:58 am »
Миси, за подуването:
аз бях на пункция след теб - в понеделник. И на мен ми се подува не само корема, а и в областта на стомаха. Аз съм при Чернева. Понеже аз снесох 29 яйчица, се опасяват от ХС и ми вляха 1 банка инфузионен разтвор веднага след пункцията. После ми казаха да пия по 2 литра течности на ден - вода и домашни сокове. И да пишкам интензивно.
И да се следя за подуване. Ако започнат да се задържат течности, т.е. да пия и да не пишкам, да тичам в АГ.
Препоръчвам ти да пиеш и ти много вода. И да се следиш. Не искам да те плаша, само споделям какво ми казаха на мен.
При мен ства подуване в следобедните часове и вечер. Установих, че явно има някакво подуване на яйчниците, няма как да няма, набодени са яко. И това ми намалява обема в коремната кухина. А като се наливам така с вода и като хапна, ставам плондерче. Но пишкам яко, ззатова засега нямам тревога за ХС. Установих, че за момента ми е по-дбре като хапвам по малко. Иначе водата си я пия.
Не се притеснявай, не щади док, звъни и питай за най-малкото. Все пак на нашите кореми им е некомфортно, не на техните, длъжни са да ни помагат поне с информация.

Александров ще бъде в АГ в петък, затова моя трансфер го определи за събота. Попитай Кисьов дали няма да може и твоя да е на 5ти ден.

Успех!

Ази,здравей,то4но се върнах от болницата,днес трябваше да бъде моя трансфер,но го отложиха за петък,което ме радва,Александров ще е там. :D :D
Желая ти успех и 6те стискам палци!!!! :crossfingers: :bighug: yahoo_17
*
Re: Болки след пункция??
« Отговор #24 -: Април 11, 2007, 10:01:36 am »
Миси, новината е чудесна, не само защото Александров ще е там, а и защото това означава, че ембриончетата ти са много добри. На 3ти ден връщат тези, които са рискови и се опасяват, че до 5тия ден няма да има какво да ти върнат.
Така че горе главата. Наливай се с течности и успешен трансфер!
Re: Болки след пункция??
« Отговор #25 -: Април 11, 2007, 10:07:23 am »
Миси, новината е чудесна, не само защото Александров ще е там, а и защото това означава, че ембриончетата ти са много добри. На 3ти ден връщат тези, които са рискови и се опасяват, че до 5тия ден няма да има какво да ти върнат.
Така че горе главата. Наливай се с течности и успешен трансфер!
Мерси  Ази!!!! :bighug: