0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Болки при овулация
« -: Април 11, 2007, 20:16:45 pm »
Момичета, имам такъв въпрос. По време на овулация (засичам я всеки месец през последните  7) ме боли само левия яйчник. Това нормално ли е?  Не би ли следвало всеки месец яйчниците да се редуват кой да овулира и ако е така това значи ли, че овулира само единия, след като всеки месец болката е само в единия? :?
Благодаря
/>
*
Re: Болки при овулация
« Отговор #1 -: Април 11, 2007, 20:22:30 pm »
По принцип се редуват. Но ти може и да се zаблуждаваШ, че болката е само от единия яйчник. На въпросите ти може да отговори гинеколког, като направиШ 2-3 месеца фоликулометрия.
Re: Болки при овулация
« Отговор #2 -: Април 11, 2007, 20:35:03 pm »
Не винаги овулацията става с редуване ляво-дясно-ляво-дясно..... Поне така съм чела и чувала. Понякога може да стане дясно-дясно-ляво-дясно-ляво-ляво...примерно. За болката, може и да е свързана с нещо друго, или да е просто индидентно съвпадение с овулацията.Потърси лекарско мнение за това.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Болки при овулация
« Отговор #3 -: Април 11, 2007, 20:39:53 pm »
Не е задължително да се редуват!Може и 3 месеца да овулира само единия.
*
Re: Болки при овулация
« Отговор #4 -: Април 11, 2007, 20:51:30 pm »
Да, не е задължително да се редуват. При мен също по-често овулира левият яйчник. Понякога единият е по-мързелив.
Re: Болки при овулация
« Отговор #5 -: Април 11, 2007, 20:57:05 pm »
  От доктор Александров знам,че не е задължително,ако овулира дясно, да боли дясно.Специално го попитах по въпроса,защото веднъж имах болки в ляво,а се оказа,че овулацията е била в дясно.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Болки при овулация
« Отговор #6 -: Април 11, 2007, 22:48:13 pm »
Винаги когато овулирам си имам характерните болки. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Болки при овулация
« Отговор #7 -: Април 12, 2007, 06:58:54 am »
Подкрепям момичетата и само да вметна- това, че изпитваш всеки месец болка на едно и също място, не означава, че овулираш от една и съща страна.Болката може да се предава по нервен път и да е от друго.
Консултирай се с лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Болки при овулация
« Отговор #8 -: Април 12, 2007, 09:50:41 am »
Благодаря за консултацията момичета. :phone:  Човек с времето става на половина доктор.  :lovedock:
Ходила съм преди няколко месеца на фоликулометрия, но не попаднах на добър специалист, а и се държа доста грубо (д-р Емил Гърчев в МА), претупа ме на бързо и така и не отидах повече. А вие като засичате овулацията си с тестове, после ходите ли на фоликулометрия? В такъв смисъл дали може да се има вяра на тестовече, като покажат настъпването на овулацията, действително да я има. Има ли вариант според вас само да се повиши LH, а да не се отдели фоликул? :ask:
/>
Re: Болки при овулация
« Отговор #9 -: Април 12, 2007, 10:05:25 am »
Да, може.
При всеки нещата са различни и индивидуални.
Когато си ходила на фоликулометрия, не си ли правила тестове?
Според мен точно по този начин може да се разбере дали лично
за теб тестовете показват точно когато е и самата овулация.
Но все пак не забравяй че има цикли  -ановулалторни, когато
овулацията я няма.
Re: Болки при овулация
« Отговор #10 -: Април 12, 2007, 10:44:51 am »
Тестовете показват кога се повишава нивото на LH, т.е. най-вероятно в следващите 12 до 36 ще има овулация. Но не е 100% сигурно. Има цикли, когато ЛХ се качва, но фоликул не се спуква (де факто овулацията). Само на фоликулометрия може да се види дали има доминантен фоликул, къде е и дали се се пукнал.

Има случаи на ленив яйчник, който не овулира или овулира много рядко. Тогава обикновено другият компенсира, т.е. имаш овулация почти винаги от един и същи яйчник. Моят ляв е ленив, даже мислехме, че не работи. Реагира и направи фоликул едва при стимулацията за първото ми инсе. Затова пък при една серия от фоликулометрии в 5-6 поредни цикъла се видя, че десният почти винаги овулира, нерядко даже с 2 доминантни.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Болки при овулация
« Отговор #11 -: Април 12, 2007, 10:57:24 am »
И аз да се включа за тестовете за овулация:

правила съм само веднъж - миналия месец и ову тест и фоликуметрия. Теста беше отрицателен, а дой видя фоликула и след това и жълтото тяло.
*
Re: Болки при овулация
« Отговор #12 -: Април 12, 2007, 11:50:36 am »
Аз от 7 месеца правя тестове, показват ми положителен резултат м/у 21 и 24 ден при 35-38 дневен цикъл. До сега от както я засичам, всеки месец теста ми е показвал положителен резултат, а леки болки като сигнал за настъпилата овулация получавам м/у 12 и 24 часа след положителния резултат. Само веднъж съм ходила на фоликулометрия на 17-тия ден беше и нямало доминантен фоликул (и резултатите от тестовете през последните дни бяха (-). Тогава доктора ми каза ,че видял НЕЩО КАТО жълто тяло и МАЙ овуто било минало, но (+) резултат от теста се появи на 24-тия ден (седем дни след прегледа).
Мъжа ми мисли вече съм превъртяла на тема бебе, но сте прави, няколко месеца фоликулометрия би било по-успокояващо.
/>
Re: Болки при овулация
« Отговор #13 -: Април 12, 2007, 13:49:30 pm »
Предполагам, че лекарят е очаквал овуто да е в средата на цикъла и те е викнал на 17 ден, но явно е било рано. Щом тестовете ти се позитивират винаги около 21-24 ден, започнете фоликулометрията около 20-ти. Обсъди го с доктора си, разбира се, той ще прецени най-добре, като има вече тази информация от теб. Късмет!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Болки при овулация
« Отговор #14 -: Април 12, 2007, 16:41:05 pm »
Мерси Мармотче, явно трябва да потърся добър специалист.
Успех на теб и на всички момичета да сбъднете поне една голяма и дългоочаквана мечта. :thankyousign:
/>