0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

момичета, здравейте!

преди малко на мен и мъжа ми ни излезнаха резултатите от теста за хламидии. гинеколожката не вдига телефона, за това ви моля, който е запознат за мнение:

на мъжа ми:
Chlamidia Trach-Ig G - 2 AE /под 9-отрицателен, 9-11-граничен, над 11-положителен/
Chlamidia Trach-Ig M - 9 AE /под 9-отрицателен, 9-11-граничен, над 11-положителен/


моите:
Chlamidia Trach-Ig G - 2 AE /под 9-отрицателен, 9-11-граничен, над 11-положителен/
Chlamidia Trach-Ig M - 6 AE /под 9-отрицателен, 9-11-граничен, над 11-положителен/

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: едно въпросче за резултати от тест за хламидии?
« Отговор #1 -: Април 25, 2007, 17:48:22 pm »
Тестовете ви за антитела и от двата класа срещу хламидия са отрицателни. Това е добра новина.  :)

Все пак може да се наложи да повторите теста след известно време, заради граничната стойност Chlamidia Trach-Ig M - 9 AE и ако лекарят прецени. Или да потърсите не антиген, а антитяло.

Може ли да те питам нещо? Защо наричаш въпроса си "въпросче"?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: едно въпросче за резултати от тест за хламидии?
« Отговор #2 -: Април 25, 2007, 17:50:52 pm »
благодаря много!
не се замислих като написах "въпросче", не е съзнателно омаловажаването на проблема.


« Последна редакция: Април 25, 2007, 17:54:48 pm от Rori »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: едно въпросче за резултати от тест за хламидии?
« Отговор #3 -: Април 25, 2007, 17:52:13 pm »
Вярвам ти. Исках да те предпазя от неволното омаловажаване, правилно си ме разбрала.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: едно въпросче за резултати от тест за хламидии?
« Отговор #4 -: Април 25, 2007, 17:55:24 pm »
само още нещо да попитам: този тест достатъчен ли е, за да се докаже липсата на хламидии и 100% надежден ли е?
защото ми споменаха за най-точен тест при д-р Петрова в Кожния диспансер на Медицинска Академия.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: едно въпросче за резултати от тест за хламидии?
« Отговор #5 -: Април 25, 2007, 18:04:33 pm »
Предполагам са те посъветвали да направиш PCR. Не знам, според мен всички налични комерсиални тестове (имам предвид не изследователските тестове, а тези за общата практика) дават фалшиво положителни и фалшиво отрицателни резултати. По някои методики и до 30%, което е страшно много за науката.

Може би истината е в комбинацията от тестове и в тяхното повтаряне.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу