0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мария

посткоитален тест
« -: Април 03, 2007, 17:08:03 pm »
Здравейте момичета! Въпросът ми е свързан с необходимостта от посткоитален тест при хормони в нормата /и по-специално естроген, който, доколкото прочетох, е свързан с производството на цервикална слуз/. Трябва ли да се прави този тест при липса на хормонални смущения.
Ще се радвам и ако Мели се включи, тъй като много ми помогна на питането ми в друг форум от сайта.
Предварително благодаря на всички, които ще споделят своя опит :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: посткоитален тест
« Отговор #1 -: Април 03, 2007, 17:33:45 pm »
Здраве Мария.

Това че хормонмите ти са наред,неозначава че няма нужда от посткоитален тест.
Посткоитален тест  е  тест за съвместимост между двамата партньори,много често точно тук се крие причината за стерилитет.Дори да се окаже не наред,това да не те плаши,защото този проблем се преодолява с вътрематочна инсеминация. :D
Re: посткоитален тест
« Отговор #2 -: Април 03, 2007, 19:40:45 pm »
Здравей,Мария,наистина Мели най-точно ще ти обясни за посткоиталния тест,той наистина дава най-точна информация за състоянието на цервикалната слуз и това доколко сте съвместими с партньора ти т.е.показва дали твойта слуз не "изяжда" неговия материал по-простичко казано.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: посткоитален тест
« Отговор #3 -: Април 03, 2007, 20:29:31 pm »
Това, че хормоните са ти наред, не означава, че средата е благоприятна. Направи си посткоитален тест.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: посткоитален тест
« Отговор #4 -: Април 03, 2007, 20:51:04 pm »
Посткоиталният тест дава допълнителна полезна информация в процеса на изясняване на причините за репродуктивните неудачи. Прави се сравнително лесно, не боли, резултатите излизат бързо, не е много скъп ... направи го.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мария

Re: посткоитален тест
« Отговор #5 -: Април 04, 2007, 13:55:50 pm »
Благодаря на всички, които ми писаха. Ще направя теста :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: посткоитален тест
« Отговор #6 -: Април 04, 2007, 14:14:13 pm »
Да, добра идея е да го направиш. Аз го пренебрегнах, а може би щях да щях да си спестя много разочерования.
Успех!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com