0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lourdes

  • *
  • 5
  • Мама на принцеса и принц
момичета, вижте и моите резултати
« -: Април 01, 2007, 15:40:47 pm »
Момичета, здравейте!
Бихте ли погледнали моите резултати? Инфо за мен - на 25 съм, около 6 години съм пила последователно Диане 35 и после 3-4 г. Логест. От лятото на миналата година нямам цикъл, чакам да ми дойде поне веднъж, така съм решила и почваме с опити за бебче.
 
FSH 6.1 UI/l
LH 27.3 UI/l
Prolactine 254 mUI/l
Progesterone 2.0 nmol/l
estradiol 262 pmol/l
testosterone 4.7 nmol/l
Testosterone libre 80.0 pmol/l
SDHA 6.90 nanomol/l

Докторът каза, че ще ми предпише да пия нещо за 3 седмици, после да ми дойде и вече можем да дестваме. Но не ми стана много ясно, какво точно означават тези резултати...  :dontknow:
Предварително ви благодаря
*
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #1 -: Април 01, 2007, 15:58:23 pm »
На кой ден са правени и дай референтни стойности

*

    lourdes

  • *
  • 5
  • Мама на принцеса и принц
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #2 -: Април 01, 2007, 16:24:19 pm »
FSH 6.1 UI/l
LH 27.3 UI/l
Prolactine 254 mUI/l - 100-500
Progesterone 2.0 nmol/l
estradiol 262 pmol/l
testosterone 4.7 nmol/l - 1.0 - 2.8
Testosterone libre 80.0 pmol/l - 17 - 50
SDHA 6.90 nanomol/l - 3.1 - 9.0

Реф.стойности:
прогестерон - база - под едно, ову пик - 1.5 - 8, лутеална фаза - 14 - 70,

FSh - база - 3-11, ову пик - 5-22, лутеална фаза - 3-8,

LH - база - 1.5 - 8, ову пик - 13-50, лутеална фаза - 0,8-10.
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #3 -: Април 01, 2007, 18:13:31 pm »
на кой ден от МЦ са правени? Това е много важно за стойностите на хормоните.
*

    lourdes

  • *
  • 5
  • Мама на принцеса и принц
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #4 -: Април 01, 2007, 18:23:09 pm »
Ми аз от лятото на миналата година цикъл нямам, преди това хапчета Логест с прекъснане за почивка веднъж годишно. По принцип аз винаги съм имала цикъл, сравнително редовен да кажем на 35 дни, с едно прескачане от един месец годишно. Но след хапчетата, цикълът ми тотално се сбърка.
С мъжът ми искаме бебе, но аз пък искам поне един цикъл преди това да имам и това са ми и изследванията.
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #5 -: Април 01, 2007, 18:36:57 pm »
Много са високи ЛХ и тестостероните. Лошото е че при теб най-вероятно няма ову и оттам няма и цикъл-високият тестостерон обърква работите.
Лекарят, който ще ти предпише сега лекарството, същият ли е който те е лекувал и преди с противозачатъчните?
Съвета, който мога да ти дам е да се обърнеш към специализирана клиника, където ще проследят какъв е проблема. Това че веднъж ще ти дойде не означава,че нещата ще се урегулират и занапред така че да забременееш. В кварталната поликлиника или обикновенния гинеколог не могат да решат проблемът ти.   
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #6 -: Април 02, 2007, 07:46:36 am »
lourdes Трябва ти добър специалист,който ще ти вкара хормоните в норма.
Тестостерона е доста висок!Пушиш ли???????
*

    lourdes

  • *
  • 5
  • Мама на принцеса и принц
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #7 -: Април 02, 2007, 08:11:30 am »
Не пуша... Не знам откъде са се взели тези мъжки хормони...
Какво ли лечение ме чака, някой може ли да ми обясни. Тази седмица пак ще ходя, вече да се определя лечението
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #8 -: Април 02, 2007, 08:46:43 am »
най-вероятно с противозачатечни
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #9 -: Април 02, 2007, 15:07:29 pm »
Да ме поправят ако греша ама според мен докотра първо трябваше да ти предизвика цикъл и после да изследва хормони особено ЛХ и ФСХ дето се изследват 3-5 ден от цикъла.
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #10 -: Април 02, 2007, 15:43:19 pm »
Не знам какъв е доктора, но пак ще повторя : трябва ти специалист по репродуктивно здраве, тъй като искаш дете, нали?
Ти си пила  противозачатъчни-резултат объркани хормони. Спряла си ги -цикъл няма, а щом няма цикъл не може да се забременее. Сега ако трябва да пиеш пак противозачатъчни, как ще заченеш?
Казвам това не за да те плаша, а за да те насоча към правилното място, което не е обикновения гинеколог. Сигурна съм че има разрешение на твоя проблем.
Децата, понякога не стават само с желание. Понякога е трудно и неприятно да се приеме че има някакъв проблем. Но довери ни се -всички тук много искаме бебчета, но се е случило така че има някаква пречка, която се борим да отстраним, на специализираното място обаче.
Успех ти желая!!!
 
*

    lourdes

  • *
  • 5
  • Мама на принцеса и принц
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #11 -: Април 02, 2007, 21:01:03 pm »
Привет отново!
Консултирах се с двама доктори, и двамата са на мнение, че първо трябва да имам цикъл все пак, да не бързам толкова с бебе точно сега. То не сме и правили опити, честно да ви кажа, защото първо и аз искам няколко цикъла.
Утре ще ходя да ми изпишат нещо да почвам да пия и пак ще пиша. Това, което казаха със сигурност, е че като ми дойде, ще правим изследвания - през целия цикъл и тогава да се видят истинските резултати.

Стискайте палци за утре!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #12 -: Април 03, 2007, 01:19:00 am »
Да ме поправят ако греша ама според мен докотра първо трябваше да ти предизвика цикъл и после да изследва хормони особено ЛХ и ФСХ дето се изследват 3-5 ден от цикъла.

така е. така резултатите са съмнителни.
Re: момичета, вижте и моите резултати
« Отговор #13 -: Април 03, 2007, 09:44:17 am »
Успех и стискам палци !!!  :lol: