0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #860 -: Юни 12, 2007, 18:31:52 pm »
Мари, браво, :balk_47:,розовата роза мнооого ми хареса :balk_46:. Тя прилича малко на дива роза. Бялата също е чудесна. :D



   :balk_81:Osiana ,нямам думи!...Нямам и дъх...невероятни рози,особено адашката ти! :balk_47:



Osi, отново невероятни рози!!! :P Чудя ти се къде ги побираш и как успяваш да ги отгледаш такива хубави. Аз си купих и засях една жълта - мисля че се казваше Sun gold, но още е едва около 20 см. и едва ли ще цъфне тази година.  :( Посях я  в началото на април и не зная дали не е било късно...

Osi-красоти,красоти :balk_47: Откъде ги изкарвате тази цветя направо незнам,ама ако имате още пращайте аз си плакна очите.Браво момичета голяма наслада за очите :lol:



Osi, както винаги ми спираш дъха с тези рози... и всеки път ни изненадваш с нова красавица :D. Аз вече не мога да кажа коя ми е по-любима - Клод Моне, Носталгията или Осиана :wink: :lol:.


Оси, "Osiana" е направо прелесна :lol: Много е нежна,големи красоти имаш :lol:

 Благодаря момичета. :thankyousign: :bighug: :bighug: :bighug:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #861 -: Юни 12, 2007, 18:39:17 pm »
Мари, ще те помоля, ако е възможно да направиш и други снимки на червената ти роза, дето и викаш "моето чудо", тя ме заинтригува, но не можах много добре да я огледам на снимката, малко е странна. Ще се радвам ако пуснеш и други снимки в различен стадий от цъфтежа и. Благодаря ти. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #862 -: Юни 12, 2007, 19:05:24 pm »
Mary ,пу,пу на бялата ти красавица и розовото ти бижу!"Задоволяваш" страстта ми към кичестите дребосъци!Много цунки от мен за награда! :wink:

Ами,показвам ви вече моят "кичест" дънер,накачулен със кофи от боя(имат много-удобни дръжки за закачане :D).

*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #863 -: Юни 12, 2007, 19:17:19 pm »
Баракудке направо ме смайваш :balk_81: дънера е страшно атрактивен-евала много ми харесва :lol: Има какво да показваш още,зная :lol:
Мари прекрасни рози,особенно розовичката е приказна :lol: Тази червената не мога много добре да я видя.Пусни и друга снимка ако можеш :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #864 -: Юни 12, 2007, 22:40:53 pm »
         БАРАКУДКЕ, :balk_47: :balk_602: :blob10: СУПЕР!!!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #865 -: Юни 13, 2007, 09:09:50 am »
Баракудке, много ми хараса творението ти. :balk_47: :balk_47: :balk_47:
И ми даде страхотна идея... :? :P


Osi, точно спазвах инструкциите на опаковката, преди да посея розата. Държах я 24 часа във вода и малко подрязах коренчетата. Засях я на село в градинката, и я наторих. Значи да очаквам цъфтеж :P... макар и по-късно.
Благодаря Оsi!

*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #866 -: Юни 13, 2007, 09:13:41 am »
Mary, браво за прекрасните рози! Особено ми хареса японската ти красавица :D!

Baracuda, невероятна идея - хем семпла, хем страшно артистична.
Към темата Моята градинка можем направо да спретнем и тема "От нищо нещо" или "Какво измайсторих с подръчни материали и много фантазия"  :lol: :lol: :lol:.
Намерихме нашето синче.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #867 -: Юни 13, 2007, 11:02:20 am »

Osi, точно спазвах инструкциите на опаковката, преди да посея розата. Държах я 24 часа във вода и малко подрязах коренчетата. Засях я на село в градинката, и я наторих. Значи да очаквам цъфтеж :P... макар и по-късно.
Благодаря Оsi!


Ето тук вероятно е грешката. Новопосадена роза не се тори. Защото ще изгори. Тори се след втората година от цъфтежа. Това го бях писала няколко пъти.  :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #868 -: Юни 13, 2007, 11:12:27 am »

Ето тук вероятно е грешката. Новопосадена роза не се тори. Защото ще изгори. Тори се след втората година от цъфтежа. Това го бях писала няколко пъти.  :D




Мали-и-и, пак съм я оплескала...
Ама знае ли човек, може пък да цъфне. :? Поне все още има зелени листенца...
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #869 -: Юни 13, 2007, 11:35:28 am »
Това с дънера е много оригинално.Страхотна идеика :lol:

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #870 -: Юни 13, 2007, 15:57:28 pm »

Ето тук вероятно е грешката. Новопосадена роза не се тори. Защото ще изгори. Тори се след втората година от цъфтежа. Това го бях писала няколко пъти.  :D




Мали-и-и, пак съм я оплескала...
Ама знае ли човек, може пък да цъфне. :? Поне все още има зелени листенца...

Аз също не знаех, че не трябва да се тори. Миналата година всички рози, които посадих ги наторих едно хубаво, даже есента хубаво ги загърлих с тор за през зимата, но и това било грешка. Две ми цъфтяха, пет не и две умряха. Тази година посадих 3, без да ги торя, две се хванаха, но една ми умря. Мисля, че многото дъждове й дойдоха в повече.
Баракуд, дънера е супер. И аз искам такъв голям, но за сега няма къде да го сложа и се задоволих с по - малък.  Но само временно се примирявам.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #871 -: Юни 13, 2007, 17:41:19 pm »
  Мари, мого са ти хубави цветята. :D

  Баракудата утрепа рибата с този дънер. Супер е! :D

  За новите рози на Осиана, няма какво да се повтарям - фантастични са.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #872 -: Юни 13, 2007, 17:42:45 pm »
Хи,хи,радвам се,че ви харесва "творението"ми!
 :grouphug2: :grouphug2: :grouphug2:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #873 -: Юни 13, 2007, 17:43:34 pm »
 

  Баракудата утрепа рибата с този дънер. Супер е! :D 

 :lol: :lol: :lol: Този лаф ми хареса!!!! :lol: :lol: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #874 -: Юни 13, 2007, 18:40:33 pm »
Бари, цветето дето е в средата на дънера като това ли е?
Re: Моята Градинка
« Отговор #875 -: Юни 13, 2007, 20:56:26 pm »
Тъй сега... Аз да си задам моите въпросчета... Моето мило ми подари Бенджи (т.е. фикус бенджамин) за рожденния ден...
За поливането съм наясно, но гледам коренчетата му са се показали от дупките на саксията... А от разсадника са му казали, че засега няма нужда да се пресажда в друга саксия...

Давайте акъл - да пресаждам или не?  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #876 -: Юни 14, 2007, 08:39:25 am »
Rally аз също имам Бенджамин,не съм наясно много с пресаждането,но майка ми каза че по това време на се пресажда.Според мен недей рискува.Градинарките къде сте?Давайте съвети. :lol:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #877 -: Юни 14, 2007, 08:43:58 am »
Тъй сега... Аз да си задам моите въпросчета... Моето мило ми подари Бенджи (т.е. фикус бенджамин) за рожденния ден...
За поливането съм наясно, но гледам коренчетата му са се показали от дупките на саксията... А от разсадника са му казали, че засега няма нужда да се пресажда в друга саксия...

Давайте акъл - да пресаждам или не?  :lol:


Rally, ако цветето е сравнително отскоро в дома ти, по-добре изчакай малко с пресаждането. По принцип е добре цветята да "поживеят" в новия си дом 2-3 седмици, за да се адаптират към новите условия. Нищо, че коренчетата са се показали.
Ако все пак го пресаждаш, гледай да е да е по-късно следобед, когато не е толкова горещо.
На по-късен етап може да сменяш саксията само когато корените се подават на повърхността и внимавай да не ги разчупиш по време на процедурата. Ако растението или саксията са прекалено големи, можеш да смениш почвата на повърхостта, за да добавиш нови хранителни вещества. Те ще проникнат надолу при поливанията.
Друго важно за бенджамина е честото оросяване, особено в тези горещи дни.

УСПЕХ! :P

Re: Моята Градинка
« Отговор #878 -: Юни 14, 2007, 10:19:59 am »
eli_v - благодаря ти... От понеделник е у нас  :lol: А и явно ще трябва да изчакам с пресаждането, че ние сме точно над абонатната станция.... Няма да ви казвам каква жега е .....
А - всъщност кога му е сезона за пресаждане ?  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #879 -: Юни 14, 2007, 11:27:15 am »
По принцип цветята се пресаждат през пролетта.

Рали, забравих да пиша, че е хубаво да избереш място на бенджамина и да не го местиш повече, защото е много чуствителен на промяна на условията на гледане. При всяко местене или намаляване на светлината, листата му може да пожълтеят и да опадат, и може да забави растежа си.
Бенджамина също се нуждае от допълнително желязо за да подържа своя хубав зелен цвят, затова може да добавиш желязо на таблетки или с течен тор. Признак на липса на желязо е пожълтяването на листата или появата на жълти петна по тях.