0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
три последователни аборта????
« -: Март 22, 2007, 11:31:05 am »


здравейте момичета,
имам голям проблем с повтарящите се аборти.какво да направя при добро физическо здраве и всички изследвания напълно в нормата?помогнете ми и ме посъветвайте какво да предприема , какво да направя за да предотвратя евентуален следващ аборт?

моля Ви за помощ
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: три последователни аборта????
« Отговор #1 -: Март 22, 2007, 11:43:55 am »
какви са всичките изследвания които си правила
съжалявам за загубите ти.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: три последователни аборта????
« Отговор #2 -: Март 22, 2007, 11:47:34 am »
Много ти съчувствам, самата аз съм с два и направо си ме е страх от следваща бременост и от трети такъв.

Наистина ли си си направила всички изследвания, хормонални, имунологични и генетични?

На колко години си? Питам, защото на бременни напр. над 35 години им дават хепарин за разреждане на кръвта, както и при неизяснени случаи на повтарящи се аборти. Бях чела за някакво изследване, което е провеждано в Америка по въпроса.
Re: три последователни аборта????
« Отговор #3 -: Март 22, 2007, 12:10:59 pm »
VikiP, много съжалявам за загубите ти  :(

Jam имаше два ранни аборта и прави имунологични изследвания в Плевен, после и терапия при успешната бременност. Описала е в статистиката на успеха какво са правили http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=1797.20

Дано се отзоват още момичета, преодолели проблема.

« Последна редакция: Март 22, 2007, 12:13:19 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: три последователни аборта????
« Отговор #4 -: Март 22, 2007, 12:51:21 pm »
причините за повтарящите се спонтанни аборти основно се делят на следните групи:

1. генетични - установяват се с генетичен анализ на кръвна проба от двамата родители
2. анатомични - установяват се с обстоен гинекологичен преглед, понякога и чрез по-инвазивна процедура
3. ендокринни (проблеми с щитовидната жлеза) - установяват се с кръвни тестове
4. имунологични - установяват се с кръвни тестове.

казваш, че си в добро физическо здраве - това означава ли, че причина №2 е обстойно изследвана и изключена?
в кои седмици бяха абортите? какви бяха заключенията от хистологичния анализ?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: три последователни аборта????
« Отговор #5 -: Март 22, 2007, 14:03:00 pm »
Ориентирай се към имунологични изследвания. Съжалявам.
*
Re: три последователни аборта????
« Отговор #6 -: Март 23, 2007, 10:48:48 am »
здравейте  Lali ,jam ,marmotche ,jul4e,лили
благодаря Ви за подкрепата.
на 33 години съм, със съпруга ми сме правили генетични -които са наред,имунологични също съм правила-пиех аспирин протект,но явно не е било достатъчно.Сега ще ги повторя.проблеми със щитовидната жлеза нямам,
и трите аборта бяха съответно 8,7,9 седмица
Пожелавам на всички нас от все сърце да намерим вярното лечение и причините които пречат и следващия път да успеем!!!
*
Re: три последователни аборта????
« Отговор #7 -: Март 23, 2007, 13:50:50 pm »
VikiP, според мен е добре да се свържеш пак с доц. Конова, а също и да направиш консултация с д-р Тодорова от Майчин дом. Тя е ендокринолог и се занимава предимно с рискови бременности.

Успех! Пожелавам ти следващата бременност да доведе до раждането на здраво и прекрасно бебе!
« Последна редакция: Март 23, 2007, 13:53:06 pm от cygnus »
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: три последователни аборта????
« Отговор #8 -: Март 30, 2007, 09:49:12 am »
Вики, каква причина посочват лекарите? Да не би да имаш скъсяване на шийката? Сигурна ли си, че в матката няма прегради, миоми, полипи?
Re: три последователни аборта????
« Отговор #9 -: Март 30, 2007, 10:45:20 am »
Вики, и аз като cygnus ти препоръчвам да се насочиш към доц. Конова. Д-р Тодорова е в екипа на новия център в Плевен.
www.ivfpleven.com
*
Re: три последователни аборта????
« Отговор #10 -: Март 30, 2007, 11:01:38 am »
Вики, каква причина посочват лекарите? Да не би да имаш скъсяване на шийката? Сигурна ли си, че в матката няма прегради, миоми, полипи?

Лали е права. От личен опит те съветвам да потърсиш причината в анатомични дефекти на матката. Може да и има сраствания. При мен след втория аборт откриха слепване ня десния рог на матката и го отстРаниха.   
Re: три последователни аборта????
« Отговор #11 -: Март 30, 2007, 14:51:06 pm »
Много съжалявам, мила Вики.Аз съм с два аборта/трети месец/.Направих си редица изследвания-токсоплазмоза,листериоза,бруцелоза,цитомегаловирус,хепатит,рубеола и т.н.После отидох в Плевен при доц.Конова и си пуснах имунологични и генетични изследвания.Единствено на антикардиолипин имам стойности 10,45 при нормални<10.В момента пия Аспирин протект,фолиева киселина и антиоксиданти на Walmark.При + бременост отново при Конова за изследвания и вливания на имуновенин,направо ме е страх много какво ще стане,мина времето за чакане и сега пробваме,но още нищо...Искрено ти съчувствам и те съветвам да направиш всички необходими изследвания при добър специалист,за да може при следваща + бременност да се действа. Изследванията си направи поне след месец след аборта,защото моите ги направиха на другия ден,организма ми не беше се въстановил още и ги повторих след месец-поне така ми казаха.Желая ти много кураж,защото ще ти трябва.
*
Re: три последователни аборта????
« Отговор #12 -: Април 05, 2007, 18:31:43 pm »
благодаря Ви за разбирането и съдействието,споделяйки с Вас се чуствам по добре и имам надежда че всичко ще доведе до успещен завършек на нещата.Ще направя всичко необходимо за да съм сигурна,че всичко което е нужно съм го направила.Предприех първата крачка и писах на д-р Конова.