0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #20 -: Януари 25, 2009, 01:01:07 am »
При мен фенестрацията на яйчниците доведе до намален яйчников резерв и лош отговор при стимулация.Напоследък за фенестрацията се говори,че е остарял метод,който все по рядко се прилага.Каквото и да решиш ти желая успех!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #21 -: Януари 25, 2009, 01:28:40 am »
д-р Явор Владимиров каза в интервю за в. "Капитал", че съвременният метод за лечение на стерилитет е ин-витро, а не методи от типа на "фенестрация на яйчници" и др. подобни.

на 39 години не бих рискувала да лекувам ПКЯ с медикаменти и дупчене на яйчници, а бих потърсила агресивни технологии, които да ми помогнат бързо да забременея.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #22 -: Януари 25, 2009, 12:45:02 pm »
Доста време от началото на тази тема и към момента имам две фенестрации.
Факт е диагнозата ИЯР, но не мисля, че има нещо общо с фенестрациите. Една от причините, поради които се отрича този метод за лечение на поликистозни яйчници е вероятността от появата на антиовариални антитела. Друга причина е съмнителна трайност на ефекта от процедурата. И все пак имам приятелка, която забременя година и 2 месеца след фенестрация заради ПКЯ.
Аз лично бих направила фенестрацията, бих изчакала 2-3 месеца след нея и ако няма резултат - инвитро.


*
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #23 -: Януари 25, 2009, 17:05:21 pm »
При мен фенестрацията на яйчниците доведе до намален яйчников резерв и лош отговор при стимулация.Напоследък за фенестрацията се говори,че е остарял метод,който все по рядко се прилага.Каквото и да решиш ти желая успех!
Цеци, какво точно се случи при теб?
Започваме стимулация от утре и незнам как ще реагират яйчниците ми. Фенестрацията ми беше мин.година през април. По време на лапарото са ми я направили. Не сме обсъждали предварително.
Май тази процедура не е добра идея, особено когато предстои стимулация...
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #24 -: Януари 25, 2009, 18:55:44 pm »
Беше ми направена фенестрация на яйчниците по време на диагностична лапароскопия(без предварително да е обсъждан този вариант).Моето мнение е,че тя ускори изчерпването на яйчниковия ми резерв,както и повлия за слабия отговор на стимулация по време на двата ми ИКСИ опита(година по-късно). :(
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #25 -: Януари 25, 2009, 22:07:32 pm »
При мен фенестрацията на яйчниците доведе до намален яйчников резерв и лош отговор при стимулация.Напоследък за фенестрацията се говори,че е остарял метод,който все по рядко се прилага.Каквото и да решиш ти желая успех!
Цеци, какво точно се случи при теб?
Започваме стимулация от утре и незнам как ще реагират яйчниците ми. Фенестрацията ми беше мин.година през април. По време на лапарото са ми я направили. Не сме обсъждали предварително.
Май тази процедура не е добра идея, особено когато предстои стимулация...

Cream,много лошо реагирах на доста тежка стимулация.Бях стимулирана с по три гонала и пет мерионала на ден,а имах само 7 фоликула,от които извадиха само 5 яцеклетки,една от които пък беше куха.Отделно Антимюлеровия хормон и Инхибин Б бяха ниски.Още преди да започнем процедурата д-р Владимиров искаше да ме прегледа от 2 до 4 ден на цикъла,когато нямаше и достатъчно антрални фоликули,в смисъл бяха по-малко от 5.Тогава той ми каза,че именно фенестрацията "форсира" яйчниците и води до преждевременното им изчерпване.Преди това бях за кратко пациентка и на д-р Стаменов,който също не беше никак очарован от фенестрацията ми.
Понеже започваш процедура ми се иска да ти дам кураж и да ти кажа,че при теб всичко може да протече по  възможно най-добрия начин и ти го пожелавам от сърце.Всеки организъм си е индивидуален и случилото се при мен или при някое от другите момичета съвсем не означава,че и при теб ще е така.Все пак аз имам още мъничко надежда,защото за сега ФСХ е около 8,което според д-р Владимиров е добре,а също и възрастта/29/, макар че на мен и тя ми се вижда вече,че напредва :wink:
Пожелавам ти успех!
*
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #26 -: Януари 25, 2009, 22:18:05 pm »
Надявам се поне десният ми яйчник да отговори добре, защото само на левия са правили финестрация...
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #27 -: Януари 25, 2009, 22:24:40 pm »
Още нещо се сетих-при мен беше поставена грешна диагноза-ПКЯ,което доведе до безмислената фенестрация.Предполагам,ако наистина е удебелена обвивката на яйчниците и вследствие на това не се пукат фоликулите, тази манипулация да доведе до желан резултат,макар и временен.
« Последна редакция: Януари 25, 2009, 22:27:18 pm от Цеци »
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #28 -: Януари 27, 2009, 01:33:15 am »
А съм твърдо против,но това е мое мнение и не ангажирам никой,в други страни този метод изобщо не се използва,и е вярно това за изчерпване на яйчниковия резерв напълно вярно и доказано.придружавах една приятелка до ФРАНЦИЯ за преглед,там това нещо не се практикува от много години пък и не само там.чела съм в интернет една статия,че и по добрите специялисти са против този метод и все по малко доктори го практикуват.успех на всички
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #29 -: Януари 27, 2009, 09:39:21 am »
Значи правилно съм преценила!!! :)

Adi,отговор не може да се даде еднозначно.При всяка състоянието е различно,и само лекуващият ти доки ще кажи дали си за,или не.
Моята снаха беше с ясно изразени симптоми на ПКЯ:пълна,висок тестостерон,без мц,с инсулинова резистентност,всичко за което се сетиш.И 7м.след фенестрацията забременя,разбира се с помоща и на последващо лечение.За което аз съм много щастлива,че си имам племенник.
Виж при мен нещата не се развиха така,но аз имам и имунологичен проблем.За това казвам че решението е индивидуално.
Успех!Каквото и да решиш. :crossfingers:
*
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #30 -: Януари 27, 2009, 21:00:41 pm »
Значи правилно съм преценила!!! :)

Adi,отговор не може да се даде еднозначно.При всяка състоянието е различно,и само лекуващият ти доки ще кажи дали си за,или не.
Моята снаха беше с ясно изразени симптоми на ПКЯ:пълна,висок тестостерон,без мц,с инсулинова резистентност,всичко за което се сетиш.И 7м.след фенестрацията забременя,разбира се с помоща и на последващо лечение.За което аз съм много щастлива,че си имам племенник.
Виж при мен нещата не се развиха така,но аз имам и имунологичен проблем.За това казвам че решението е индивидуално.
Успех!Каквото и да решиш. :crossfingers:

Тя Ади отдавна забрави за лапароскопията. Вече се радва на прекрасна дъщеричка  :D.
Но темата е полезна за много момичета.
     
*
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #31 -: Януари 27, 2009, 22:47:33 pm »
На мен ми предстои през март такава процедура. Като прочетох тази тема взех да се разколбавам дали е необходима. По принцип цикъла ми винаги е бил много нередовен (примерно 3-4 пъти годишно). Хормони съм изследвала веднъж и бяха в норма, но тук често резултатите са грешни, а и с такъв цикъл няма как да са такива. Док каза, че това което вижда на монитора абсолщтно не отговаря на изследванията. Обясни че няма смисъл да стимулираме с Клостил, защото лигавицата ми е 4мм, а клостила още повече ще я изтъни 8O ... Засега пия дуфастон. Като се замисля сега се чудя да правим ли операцията?!?

Ади, не разбрах ти в крайна сметка прави ли лапаро? :)
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #32 -: Януари 29, 2009, 22:01:56 pm »
Ами,да!Даже е и на 5 месеца :oops: :oops: :oops:
Но,исках да отговоря на зайьо-deny,но що съм копирала това :(
*
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #33 -: Януари 30, 2009, 13:18:49 pm »
На 5-ти ден от стимулацията фенестрираният ми яйчник направи само един фоликул :(. Добре, че от другия са станали 5 фол. :wink:.
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #34 -: Септември 12, 2009, 10:19:54 am »
Макар да е стара темата искам и аз да си оставя мнението. Фенестрацията ми донесе само и единствено неприятности: Да, започнах да имам цикъл на 28-30 дни, но толкова обилен, че се докарах до анемия. И което е по-лошото задържам фоликум всеки месец, който става на 4 см киста. Резултатът от фенестрацията е една операция от спукана киста по спешност 4 месеца след фенестрацията и две години с кисти всеки месец във втората половина на цикъла. Бебе няма!
*
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #35 -: Септември 19, 2009, 14:28:27 pm »
А когато стимулации не помагат при поликистоза и това е единствената надежда какво да правим?
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #36 -: Септември 19, 2009, 14:58:47 pm »
А когато стимулации не помагат при поликистоза и това е единствената надежда какво да правим?
Аз лично съм от малкото хора, но доволни че се подложиха на тази манипулация. gbg123 аз почти нямах отговор при стимулация преди фенестрацията. След лапароскопията започнахме активно да работим-т.е. инсеминации. Е имах по 2-3 фоликула, но отговарях на стимулациите. По течение на обстоятелствата две години след операцията ми беше инвитрото и пак си имах 3ф. и в момента чакаме близнаци.
Пак казвам това е моята история. Аз вярвам на лекаря си, които каза че много деликатно пипа яйчниците, но при положение че са двойно уголемени от кисти той ги е фенестрирал. Хормоните също леко влязоха в норма-най вече ЛН. Но аз съм с пълна липса на овулация и пълна липса на МЦ без лекарства и мисля, че изобщо нямах избор.
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #37 -: Октомври 06, 2010, 09:16:10 am »
здравейте момичета!аз съм прясно оперирана преди две седмици ми правиха лапароскопия и фенестрация на яйчниците сега ще видя дали ще има резултат.аз съм семейна от 11 години и съм със поликистоза на яйчниците от както се помня.само едно ще ви кажа с тия хапчета и хормони просто си е едно тровене на организма нито диане ще ви помогне нито нищо а и да се получи бременност това е просто случайност.аз съм пила какво ли не и да ставах бременна и губех плода и то точно заради поликистозата го изхвърлях тъй че само едно ще ви кажа щом докторите смятат че трябва фенестрация направете я нищо не губите и стига сте чели разни мнения и коментари при всеки си е индивидуално.моята лапароскопия ми я направиха в частна клиника света марина в плевен страшно съм доволна и сега ще започваме с опитите за бебче дано се получи.никой не искам да обиждам но не може да се доверявате на мнения от форумите разберете че при всеки организъм си е строго индивидуално тъй че ...!успех ви желая мили момичета!
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #38 -: Октомври 06, 2010, 16:16:57 pm »
Таня 82 какви изследвания си правила заради абортите? Поликистозата не е голяма причина за аборт, а за липса на бременост?
Re: Фенестрация на яйчниците..., за и против.!
« Отговор #39 -: Октомври 07, 2010, 08:22:27 am »
Както и Доре е казала, не ПКЯ е причина за абортите, някой ми се струва те е подвел с информацията, от това че имаш и фенестация съдя, че не си била в клиника по стерилитет. За напред си избери такава. Колкото до хормоналното лечение не може да се правят генерални заключения, на едни хора помага на други не, но за това са лекарите да преценят кое е правилното лечение.
Намери си специалист по стерилитет, това е важно!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]