0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Разширена спермограма?
« -: Октомври 23, 2006, 20:46:02 pm »
Доста прочетох, но не се ориентирах много добрре, затова ще питам. Гинката иска 3 спермограми в рамките на един месец в 3 различни лаборатории. И аз на своя глава си реших да искам разширена, но като ме попита мъжа ми що за чудо е това, не успях точно да му обясня. днес направихме едната и мислим в петък да пуснем и другата, та затова малко припирам и нямам време да изчета цялата информация по въпроса.


П.П. Дали е удобно да пиша на Мели на лични и да я питам направо та да изстрелвам моичкия при нея?
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #1 -: Октомври 23, 2006, 21:52:29 pm »
Може би под разширена спермограма имаш впредвид Морфология по Крюгер? Иначе разширена спермограма съм виждала на сайта на МЦРЗ /http://ivf-bg.com/ceni.htm/, но тя включва много показатели. Мисля че обикновена спермограма + морфология по Крюгер ще ви е достатъчна.
  09.11.2007
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #2 -: Октомври 23, 2006, 22:56:30 pm »
Благодаря ти мила, за бързата реакция.
Термина - разширена - мисля, чего срещнах тук. Пак казвам гинката иска просто спермограми. Ама аз нали ровичкам непрекъснато та се чудех само. Ако смятате че е излишно кажете ми да не го юркам нахалос момчето.Предварително ви благодаря!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #3 -: Октомври 23, 2006, 23:01:00 pm »
морфология по Крюгер никак не е излишна. прати момчето при Мели.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #4 -: Октомври 23, 2006, 23:08:35 pm »
jam точно това ли трябва да каже "морфология по Крюгер" ? Защото той днес е бил там, но казали, че трябва да отиде във вторник или петък. А пък аз съм на работа и ще трябва да му дам точни инструкции за това какво точно да направи и пита, че сам да вземе да разпитва - тя дето няма да я бъде.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2006, 00:07:19 am »
да, това да каже. но доколкото знам, Мели май винаги прави спермограмите с морфология по Крюгер, така или иначе...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2006, 00:21:10 am »
jam благодаря :balk_81:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2006, 07:57:54 am »
Ако сте решили да правите спермограми в Торакс, там са три вида- обикновенна, разширена и имунологична. Имунологичната е най- скъпата, но пък с най- много показатели. Ако питаш мен- направете нея, разликата с разширената не е толкова голяма. И късмет. :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #8 -: Октомври 28, 2006, 00:10:59 am »
Момичета, искам първо да ви благодаря за отговорите. Днес мъжа ми си направи втората спермограма при Мели и аз не мога да устискам да дойде време и за третата, та да я коментирам с гинката. Затова ще напиша резултатите тук да чуя какво можете да ми кажете вие. Прочетох това което имах време да намеря и разбрах някои неща, но не всичко ми е ясно.
Сега за Астенозооспермията разбрах, че показателите са променливи, а и нашите не са толкова лоши. Ще ви напиша само заключението засега:
Астенозооспермия( намалена подвижност на сперматозоидите) - това го разбрах - променлив показател и не много сериозен 44% при норма над 50%
Тератозооспермия(нарушена морфология на сперматозоидите) - по Крюгер с нормална морфология :16бр.= 8%(норма над 14%)
с патологична морфология: 184бр -не пише процент, но то е ясно де че е 92
Хемоспермия( наличие на кръв в еякулата)
Левкоцитоспермия(повишен брой левкоцити в еякулата) - пише" левкоцити:( пероксидазна реакция) - 1,5х10*6 в мл.( норма - под 1х10*6 в мл)
Не знам какво точно значат последните три неща от заключението. Препоръката на Мели е консултация с уролог и ще я направим. Но следват почивни дни и още една спермограма, а пък мен ме човърка сърцето - има ли от какво да се притеснявам?
 :balk_132:Извинявам се, :sorry: че ви занимавам с глупости, ама не знам защо изведнъж много се притесних. Досега смятах, че при него всичко е ОК и  изведнъж - :balk_160: вот тебя красная шапочка желты волк. Благодаря на всички които отговорят предварително, дори и да ме нахокате , че се шашкам без нужда :balk_21:
« Последна редакция: Октомври 28, 2006, 00:12:55 am от Pesheck »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #9 -: Октомври 28, 2006, 13:44:01 pm »
Да ти кажа според мен, няма нужда да правите трета. Идете при уролога и евентуално пуснете хормони. А за шашкане винаги ще си намерим причини, аз се успокоих след като излезнаха изледванията му, но си се тревожа за куп други неща.
Такива сме си -  били сме тревожни момичета - сега сме тревожни жени - и сигурно ще бъдем тревожни бабки, само бебето да стане!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #10 -: Октомври 28, 2006, 14:20:13 pm »
Хихихи, Евро това за бабките ми хареса. А за третата с/грама викам да я направим все пак. От тази ме притеснява морфологията. А  за подвижността след като му прочетох всички възможни причини, които намерих тук момчето се сети, че преди първата е ходил по анцуг, а сега цяла седмица с едни дънки дето леко му утесняха и сега са му доста впити. Дано от това да е. Благодаря за отговора и успокоението.
*
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #11 -: Март 21, 2007, 19:14:22 pm »
Pesheck извинявам се че повдигам  темата, но какво стана с повишеният брой левкоцити в еяакулата. Открихте ли на какво се дължи. При нас излезнаха 2х10^6 в мл.

Сега решихме да направим микробиологична посявка и консултация с уролог.

Мели, безкрайно благодаря!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #12 -: Март 21, 2007, 20:22:24 pm »
Танче, на уролог отидохме едва миналата седмица, след много врънкане от моя страна. След това си отнесе едно конско защото не знае какви изследвания е правил. Вече имаме една микробиология - чиста и сега я повтаряме( щото хайвана не помни, че е правил). Утре трябва да излязат резултатите от новата. В същото време уролога казал, че има лека форма на варикоцеле(май така казал доктора според неговите думи). Ще трябва да решаваме дали да правим операция. И май ще трябва аз да се срещна с този лекар. За сега му подбирам теми за въпросната диагноза, за да се образова малко. Дори току що му връчих "Жената днес" та да знае и да е наясно с моите мисли и чувства. Като научим повече пак ще пиша.
*
Re: Разширена спермограма?
« Отговор #13 -: Март 21, 2007, 22:02:03 pm »
Оооооооо, аз за това благодаря на Мели ;) Нямаме проблеми вечес прегледи, проби и пиене на лекарства. И да не забравя, вече нямаме проблем и с цигарите :)

А за микробиология трябват ли пак дни въздържание или не?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън