0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Втори опит ин витро
« -: Декември 26, 2008, 21:21:22 pm »
Интересува ме,някой знае ли след първи неуспешен опит Ин витро,след колко време се прави втори опит -веднага или се изчаква ...Благодаря
*
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #1 -: Декември 26, 2008, 23:09:36 pm »
Зависи дали си имала стимулация или не. Обикновено след стимулация организма се връща към нормалните стойности на хормоните след 3 до 6 месеца. Ако е на естествен цикъл мисля, че 2-3 месеца са достатъчни. Довери се на лекаря си - той най-добре ще прецени.
Успех!
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #2 -: Декември 27, 2008, 02:54:49 am »
 Аз зная ( не от личен опит) , че на ЕЦ може да се опитва всеки месец.
 Когато опита е със стимулация е необходима почивка от около 3 месеца , или докато хормоните влязат в норма.
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #3 -: Декември 27, 2008, 09:25:10 am »
Зависи много,при всеки е различно.Моят втори опит започна след 2 месеца заради неспукан фоликул иначе хормоните ми бяха в норма и можеше да започнем още на следващия цикъл,но бях с лека стимулация.
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #4 -: Декември 27, 2008, 09:46:12 am »
Когато има стим. хубаво е да се изчака поне 3 месеца. Аз втоия опит го направих на четвъртия месец от прекъсване на бременността, а третия 6 месеца след втория.
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #5 -: Декември 27, 2008, 10:41:00 am »
При мен опитите бяха на естествен цикъл и ги правихме почти всеки месец -три опита.
Никакви лекарства ,само те боцкат за прегнила и упойката.
От моя личен опит ,съвета ми е да не е всеки месец.Аз страшно се изнервих,да не говорим ,че като видя абокат ми призлява.
Сега ни предстои инвитро със стимулация февруари.Но изчаках 6 месеца след предишния опит.
Ако е със стимулация ,съм чувала ,че около 6 месеца трябват на оргазнима да се възстанови,но всичко зависи и от случая -възраст,вид стимулация.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #6 -: Декември 27, 2008, 18:08:58 pm »
Поне три мензиса да минат.
Съжалявам за неуспеха ви!
Късмет за напред!  yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #7 -: Януари 15, 2009, 19:53:25 pm »
Искам да попитам след колко време след неуспешно икси може да се започне отначало ,минала съм един чист цикъл/мензис/ но на следващия трябва да започна с противозатачни ...мисълта ми е трябва ли да изчакам още един чист цикъл или мога да започна сега като ми дойде.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #8 -: Януари 15, 2009, 20:28:10 pm »
 :oops: :oops:АЗ ЩЕ ПРАВЯ ПЕТИ ОПИТ СЕГА.ТРЯБВА ДА МИНАТ ДВА МЦ.НО ВАЖНО Е ТИ КАК СЕ ЧУВСТВАШ ПСИХИЧЕСКИ
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #9 -: Януари 15, 2009, 21:36:17 pm »
Искам да попитам след колко време след неуспешно икси може да се започне отначало ,минала съм един чист цикъл/мензис/ но на следващия трябва да започна с противозатачни ...мисълта ми е трябва ли да изчакам още един чист цикъл или мога да започна сега като ми дойде.
Съобрази се със съвета на доктора си.
Доскоро имаше еднозначен съвет 3-6 цикъла и тогава опит.
Сега пък вече четем и за аргументи без пауза.
Това за физиологичната страна на въпроса.
Психологическата ти си преценяваш най-добре.
Успех!
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 21:39:05 pm от mmery »
*
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #10 -: Януари 20, 2009, 11:13:16 am »
В клиника Малинов-при Д-р Стаменов.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #11 -: Януари 20, 2009, 12:19:05 pm »
Цитат
а къде правите инвитро на ец питам ,защото във варна не се прави
Как така не се прави?На мен ли4но ми предложиха,но последно решихме да е със стимулация,защото шансовете при ин-витро на е.ц.са много по-малки от това със стимулация.
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    Moli1977

Re: Втори опит ин витро
« Отговор #12 -: Януари 21, 2009, 16:54:11 pm »
здравейте момичета
февруари месец ми предстои инвитро на естествен цикъл при д-р стаменов. знае ли някой поне ориентировъчно колко струва процедурата

и ако имате координати относно по-евтини нощувки ще съм ви много благодарна-
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #13 -: Февруари 12, 2009, 16:16:48 pm »
Хотел Шипка е може би най-разумното решение. Там има много прилични стаи и цените са доста нормални, за разлика от другите хотели.
*
Re: Втори опит ин витро
« Отговор #14 -: Февруари 12, 2009, 16:34:26 pm »
здравейте момичета
февруари месец ми предстои инвитро на естествен цикъл при д-р стаменов. знае ли някой поне ориентировъчно колко струва процедурата


http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m16