0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бебеправене и грип?
« -: Юни 30, 2005, 15:03:25 pm »
Мацки,

Споделете идеи как се оправяте в такива ситуации. За мен е много изнервящо, като все уж се стремя да избягвам лекарствата, и като се разболея, все се чудя какво да правя. Всички колеги сме с грип, голямо терсене в тая жега, засега смуча само неоангин и се насилих да пийна 3 чая вчера, но днес просто не мога (нямаме климатик и е жегаааа) :wink:
Също кое е по-опасно при евентуално зачеване - антибиотик или температура? Кажете и кои лекарства за подобряване на състоянието са безопасни във втората половина от месеца? Има ли значение дали преди или след евентуална имплантация?

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бебеправене и грип?
« Отговор #1 -: Юни 30, 2005, 15:34:34 pm »
Фрешо, аз се разболях от некъв чревен вирус с температура 38 градуса, баш по овулационно време. Предпочетох да пропусна тоя месец, въпреки, че не пих антибиотик, а други люкарства...
Препоръчвам и на теб същото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Бебеправене и грип?
« Отговор #2 -: Юни 30, 2005, 15:53:12 pm »
И аз преди около два месеца изкарах един вирус точно по врме на овулацията. Основното, което направих казах на личната каква ми е болката. Тя каза, че лекарствата които ми дава не са опасни. (Тя в повечето случаи предписва хомеопатични лекарства). Но така лии иначе нищо не се получи, освен че  ми закъсня 3 дни, което при мен за около 20 години се случва за втори път, и тамън бях почнала да се надявам, ама не стана.
Не може да има пълно щастие....
Бебеправене и грип?
« Отговор #3 -: Юни 30, 2005, 17:34:36 pm »
Цитат на: jam
Фрешо, аз се разболях от некъв чревен вирус с температура 38 градуса, баш по овулационно време. Предпочетох да пропусна тоя месец, въпреки, че не пих антибиотик, а други люкарства...
Препоръчвам и на теб същото.


Джамката, ми то свършихме, каквото свършихме, и ей сега грип ме хвана...
Благодаря ти, Бени!







*
Бебеправене и грип?
« Отговор #4 -: Юни 30, 2005, 21:47:12 pm »
Аз хванах грип миналия месец през втората половина на цикъла. И нали човек все се надява чудото да се случи, реших да не пия абсолютно нищо, дори аспирин или фервекс. В резултат температурата ми падна сама за 2-3 дни, гърлото ми мина за малко повече. Тъй че ако е грип с лекарства или без тях, резултата все същия. Но забременяване така и не се получи, въпреки, че уж се старахме. Вероятно инфекцията също има нещо общо.


Бебеправене и грип?
« Отговор #5 -: Юли 04, 2005, 14:02:46 pm »
А знаете ли някакви лекарства за подобряване на състоянието, които не биха пречили на евентуална бременност: капки за нос, сироп за кашлица, общоукрепващи?

Благодаря!
Благодаря ти, Бени!







Бебеправене и грип?
« Отговор #6 -: Юли 04, 2005, 17:19:17 pm »
Здравей Фрешче,
Трябва точно да погледна вкъщи. Но за нос беше някаква морска вода - не помня как се казваше. Довечера ще погледна вкъщи и ще ти кажа. Бяха ми дали и Цигапан - това са витамини, а за гърлото най-ефикасновто което съм ползвала, при съобразяване с надеждите за бъдещето - бонбони - Coflet мисля, че бяха на Хималая, и капки Кармолис - с коитосе правят инхалации.
Дано съм ти била полезна :lol:
Не може да има пълно щастие....
Бебеправене и грип?
« Отговор #7 -: Юли 05, 2005, 09:49:24 am »
Лилия, благодаря много :D
Благодаря ти, Бени!