0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Висок пролактин и ин-витро
« -: Януари 13, 2007, 02:01:30 am »
Здравейте, момичета!
Мислите ли, че е възможно да се стартира процедура ин-витро при повишена стойност на пролактина или е задължително той да бъде намален до референтните граници?
Благодаря предварително!
*
Re: Висок пролактин и ин-витро
« Отговор #1 -: Януари 13, 2007, 09:50:42 am »
Здравей ДидиА, на мен док ми каза, че пролактинът трябва да е даже под средните стойности, за да се почне ин-витро. Със сигурност не е добре да бъде над максималната граница. Вече повече от месец пия Парлодел и при изследване преди около 2 седмици се оказа, че е  пролактина ми е 320 при реф 70 – 850 (преди това беше 885 при съшите реф. стойности).
*
Re: Висок пролактин и ин-витро
« Отговор #2 -: Януари 13, 2007, 11:39:10 am »
Здравей, borea!
Благодаря ти за отговора! Аз пих 10 вечери преди лягане по 1/4 Парлодел и 10 вечери - по 1/2, след което трябваше да направя контролно изследване. Но нали съм си Марко Тотев, от много притеснения да спазя всички изисквания вечерта преди теста - да спя 8 часа и т.н., изключих да си изпия хапчето. И вместо понижение, имах повишение в стойностите. Приемът на Парлодел не трябва да се прекъсва нито ден - хем го знаех, но уви!
Сега съм много отчаяна, тъй като бях настроена да се включа този месец към групата с ин-витро! 
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Висок пролактин и ин-витро
« Отговор #3 -: Януари 13, 2007, 11:43:30 am »
За да има успех ин-витрото трябва да го намалиш трайно. Не съжалявай - за добро е.
*
Re: Висок пролактин и ин-витро
« Отговор #4 -: Януари 13, 2007, 13:33:25 pm »
ДидиА, явно ходим при един док  :)– и моята схема беше същата, само че след контролното изследване продължих по ½ на ден – господ знае докога ... В понеделник мисля да правя нова контрола, че на обяд ще ходя да говоря с док ще мога ли да се включа този месец за инвитро. А ти не продължи ли да го пиеш, не би трябвало пропуск на един прием да е чак толкова фатален (си мисля аз)...А и док какво каза, не му ли се обади за съвет?
*
Re: Висок пролактин и ин-витро
« Отговор #5 -: Януари 13, 2007, 13:35:43 pm »
Имах предвид, че пия по половин таблетка (не знам какво съм написала по-горе)
*
Re: Висок пролактин и ин-витро
« Отговор #6 -: Януари 13, 2007, 14:18:24 pm »
Лали, благодаря ти!
Бореа, сутринта след контролата изпих пропуснатото хапче и сега продължавам да пия по 1/2 по съвет на лекаря - още 10 дни и пак контрола. Мисля да започна и с Витекс - прочетох във форума добри отзиви.
При контролното изследване пролактинът беше ли в норма?
Късмет ти желая и пиши какво е развитието на нещата при тебе!
*
Re: Висок пролактин и ин-витро
« Отговор #7 -: Януари 13, 2007, 19:23:28 pm »
При контролното беше 320 при референтни ст-ти 70-850 (правено в края на 2006); ще видим в понеделник как е сега. Надявам се всичко да е наред, защото много ми се иска да почнем до края на месеца. Благодаря за пожеланията. И на теб ти пожелавам много късмет, и ако не този, то следващия месец да се включиш! Не се отчайвай, толкова сме чакали, ще чакаме още, ако това ще увеличи шансовете за успех. Непременно пиши за развитието на нещата. Сигурна съм, че съвсем скоро това препятствие ще е предоляно.