0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

И аз да помоля за мнение - хормони
« -: Септември 20, 2006, 00:21:14 am »
Здравейте момичета,
и аз искам да ви помоля за мнение по резултатите от моите изследвания. Ние сме с проблем и при двама ни. 
Пуснах хормони на 3-ти ден и ви моля да коментирате как са?
Срещата ми с док е след известно време, та ми се искаше дотогава да имам яснота, дали са наред?
Ето резултатите:
FSH 6.78 mlU/ml -  (ф.3.5-12.5; ов.4.7-21.5; лут.1.7-7.7)
LH   8.02 mlU/ml -  (ф.2.4-12.6; ов.14.0-95.6; лут.1.0-11.4)
Естрадиол E2 - 141 pmol/L   (ф.90.1-716; ов.243-1509; лут.147-958)
Тестостерон - 0.746 nmol/L (м.9.9-27.8; ж.0.22-2.90)
Струва ми се, естрадиолът е нисък. Пък и съотношението LH/FSH май не е идеално. Какво ще кажете?
Благодаря ви предварително!
« Последна редакция: Септември 20, 2006, 02:24:23 am от severina »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: И аз да помоля за мнение - хормони
« Отговор #1 -: Септември 20, 2006, 12:42:25 pm »
По принцип ФСХ трябва да е повече от ЛХ.
Едно изследване нищо не означава - може, напр. О да е по-рано този месец.
Когато ЛХ е повече от ФСХ - това говори и за кисти/СПКЯ/.
Повтори изследването следващият МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: И аз да помоля за мнение - хормони
« Отговор #2 -: Септември 20, 2006, 14:03:43 pm »
Не че аз много разбирам от хормони :dontknow:, понеже все питам това-онова, но щом са правени на 3-и ден, значи са за фол. фаза и се побират в референтните стойности. Пък и не виждам завишен тестостерон - 0,746, или приблизително равно на 0,75, при реф. ст-сти за жени от 0,22 до 2,9! Даже е по-близо до долната граница, отколкото до горната, така че в това отношение - споко  :lol:
Re: И аз да помоля за мнение - хормони
« Отговор #3 -: Септември 21, 2006, 01:31:22 am »
Денис
благодаря ти за отговора. Само да попитам, понеже не съм много наясно по въпроса със СПКЯ :oops:, та въпросът ми е: кистите само от неспукали се фоликули ли се образуват  или може да се получат  незавизимо от фоликулите и по съвсем отделни причини?
Притеснена съм. Никога не са ми установявали кисти при прегледите. Е, то не е гаранция, щото и винаги ми  пишеше на резултатите от прегледите "Матка - с нормална форма и размери", ама при специалистът по стерилитет се оказах с хипоплазия на матката :(
Както и да е. Благодаря ти за вниманието. Ще повторя пак ЛХ и ФСХ другият месец.
 
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: И аз да помоля за мнение - хормони
« Отговор #4 -: Септември 21, 2006, 14:17:54 pm »
Денис
благодаря ти за отговора. Само да попитам, понеже не съм много наясно по въпроса със СПКЯ :oops:, та въпросът ми е: кистите само от неспукали се фоликули ли се образуват  или може да се получат  незавизимо от фоликулите и по съвсем отделни причини?
Притеснена съм. Никога не са ми установявали кисти при прегледите. Е, то не е гаранция, щото и винаги ми  пишеше на резултатите от прегледите "Матка - с нормална форма и размери", ама при специалистът по стерилитет се оказах с хипоплазия на матката :(
Както и да е. Благодаря ти за вниманието. Ще повторя пак ЛХ и ФСХ другият месец.
 
Зависи от вида на кистата.Има различни видове кисти
-фоликуларната - от първичният яйчников фоликул
- литеинова
-шоколадова и т.н ...няма смисъл да говорим за това.
При теб не е откривана, така че излишно се притесняваш.
Колкото до СПКЯ  ...може да прочетеш тук
СПКЯ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: И аз да помоля за мнение - хормони
« Отговор #5 -: Септември 21, 2006, 23:26:08 pm »
Благодаря ти Денис.
Много полезни неща научих от линка. :bighug: