0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    big_eyes

късна овулация
« -: Май 16, 2007, 14:52:06 pm »
Здравейте момичета.
За пръв път пиша във форум, просто не ми се е налагало, но се оказа, че и аз съм от момичетата с някои проблеми. ...Та искам да ви попитам за мнение и съвет по моя въпрос, а именно: Имам късна овулация (19-20 ден), тя проблем ли е за зачеването?
Питам вас, защото от ходене по лекари, тотално се обърквам, понеже 2-ма казват, че трябва да се измести по-рано (изписват Dufaston), а други 2-ма, че не трябва и щом О е тогава, то ми е заложено тя да е по това време и че няма да се измести. И наистина, преди време пих 2 месеца Dufaston, но О не се промени нито ден. Вчера пак ми го изписаха, този път за 6 месеца. Да го пия ли, или не?  8O
Най-вече ме тревожи късната О и дали това е предпоставка, че все още, след много опити, нямаме бебе.
Благодаря Ви предварително
*

    big_eyes

късна овулация
« Отговор #1 -: Май 16, 2007, 14:59:16 pm »
p.s. Забравих да кажа, че цикълът ми е 28-30 дни  :oops:
*
Re: късна овулация
« Отговор #2 -: Май 16, 2007, 15:05:25 pm »
Не е чак толкова важно овулацията да се "измести" напред колкото да ти се увеличи лутеалната фаза, а това става с прогестеронов препарат какъвто е дуфастона.
Когато го пиеш се увери, че овулацията е минала вече, в противен случай дуфастона може да я подтисне.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: късна овулация
« Отговор #3 -: Май 16, 2007, 15:29:56 pm »
...трябва да го пия от 5-тия ден, 20 дни. Поне така ми казаха :?
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: късна овулация
« Отговор #4 -: Май 16, 2007, 15:39:19 pm »
...трябва да го пия от 5-тия ден, 20 дни. Поне така ми казаха :?

Странно, обикновено го изписват след като овулацията е минала вече...след 15-тия ден
Ти в клиника по стерилитет ли ходиш, или при друг гинеколог?
* премахнато от модератор
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: късна овулация
« Отговор #5 -: Май 16, 2007, 15:51:00 pm »
при друг, в случая нямах голям избор, понеже съм от малък град и ми се наложи спешно да го посетя за друг проблем. но защо нямам спомен по каква схема пих 1-я път :ask:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: късна овулация
« Отговор #6 -: Май 16, 2007, 15:51:16 pm »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: късна овулация
« Отговор #7 -: Май 16, 2007, 20:51:42 pm »
big_eyes По това което написа ,аз разбрах че трябва да го пиеш от 5-25 ден от цикъла ,за изместване на ову.

Моето мнение е следното.......късна ову непречи,но къса ЛФ пречи.Трябва да ти се удължи Лф ...може и с Дуфастон,но трябва да го пиеш след доказана ову!
Най добре се обърни към специалист по репродуктивно здраве,иначе само си губиш време.Успех мила! :D
*
Re: късна овулация
« Отговор #8 -: Май 16, 2007, 21:02:08 pm »
...трябва да го пия от 5-тия ден, 20 дни. Поне така ми казаха :?
С такава схема няма как да забременееш,дори да нямаш никакви проблеми!
Това е абсолютно невежество(от страна на доктора ти)!Сменяй го веднага!
Ади ти е написала правилно.Дано да се решиш да посетиш клиника по репродуктивна медицина...Иначе ще те мотаят още дълго.
Успех,мила!
Re: късна овулация
« Отговор #9 -: Май 17, 2007, 12:32:32 pm »
Наистина е важно при какъв лекър ходиш. И аз знам, че късната о не е проблем. По-важно е да си спокойна. Когато най-малко очакваш тогава става. :balk_16:
*
Re: късна овулация
« Отговор #10 -: Май 18, 2007, 00:00:29 am »
Аз съм с късна овулация - 19 ден, при цикъл от 35 дни. С такъв цикъл съм забременявала 3 пъти.
Re: късна овулация
« Отговор #11 -: Май 19, 2007, 12:34:08 pm »
Здравей big_eyes!Аз имах същия проблем късна овулация даже моята е още по късна 18-24 ден и цикъла ми е много нередовен просто ужас но преди няколко  седмици имах вече желаните две чертички и преди дни видяхме на ехограф плодното сакче без да пия нищо за да коригирам овулацията.Така че мисля че не е необходимо да пиеш каквото и дая било,аз не разбирам де но споделям моя опит и друго което мога да те посъветвам е да ходиш при добър лекар аз попаднах на най-страхотния лекар на света- д-р Даскалов,който след три години лутане тук и там от лекар на лекар, ми помогна да забремения за няколко месеца.Желая ти успех! :bighug:
Re: късна овулация
« Отговор #12 -: Май 19, 2007, 13:53:40 pm »
Аз също съм с късна овулация - след 20 ден. Този МЦ например беше на 23 ден. Не мисля че е проблем, важното е лутеалната ти фаза да е с достатъчна дължина.

Дуфастон обаче приемай само след овулация.
  09.11.2007
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: късна овулация
« Отговор #13 -: Май 22, 2007, 16:05:09 pm »
Благодаря ви момичета!
....наистина вината, че не съм потърсила помощта на специалистите от репродуктивна клиника, е изцяло моя.
Още веднъж благодаря и желая на всички ви щастие и успехи :goodluck:!
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: късна овулация
« Отговор #14 -: Май 22, 2007, 17:53:14 pm »
Re: късна овулация
« Отговор #15 -: Ноември 08, 2016, 15:12:34 pm »
Здравейте момичета, от месеци чета форума и съм много благодарна на всяка една от вас, която успява да отдели от времето си да сподели опит или да даде съвет. Аз съм с доказано късна овулация и дълъг цикъл (точен като албански реотан). Този месец овулацията ми е била на 28 или 29 октомври като три дни преди и след нея правихме опити за бебе, кога смятате, че е най-възможно да се отчете резултат от домашен тест за бременност? Знам, че не трябва да се надявам да стане от първият път на случена О, но все пак нетърпението е огромно.
Благодаря Ви!

Доброто е по-силно от злото!
*
Re: късна овулация
« Отговор #16 -: Ноември 08, 2016, 18:25:59 pm »
Здравей, agapula!
Уринен тест за бременност около 14-15 дни след предполагаемите дни за овулация, най-добре с първа сутрешна урина (тогава концентрацията на ЧХГ в урината е по-висока), ако тестваш през деня - след 2-3 часа въздържане от прием на течности. Успех в този месец!  :)

Re: късна овулация
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2016, 20:56:48 pm »
Марси благодаря, честно казано се опитвам да се възпитам на търпение и да изчакам първият ден на закъснение, за първи месец се засякохме с овулацията и нетърпението е на върха си :)

Доброто е по-силно от злото!