0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Фалопиеви тръби
« -: Ноември 12, 2004, 19:24:37 pm »
Моля ви ако някой знае повече относно структурата им да обясни.
Лекарят ми каза, че яйцеклетките трудно се движат. Преди няклко дни в клуба четох нещо за -да кажа "власинки" които избутват яйцеклетката към матката-така поне го разбрах. Поради което има леко завишен риск от извънматочна бременност. Дали в такъв случай има вероятност яцеклетката да не пристига навреме в матката. Моля да ме присветите.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Женски неволи
« Отговор #1 -: Април 19, 2006, 22:11:38 pm »
Флопиевите тръби служат за да приемат оовоцита т.е яицеклетката .Тези реснички или фибрионален апарат "метът "яйчника и когато има готова яйцеклетка я амитат към входа на тръбата .Тръбите са с дебелина т.е диаметър колкоо човешки косъм.Тази яйцеклетка се придвижва по тръбата и малко преди да влезе в матката спира и чака сперматозоид ако няма такъв изтича през матката с цикъла.Ако има той я опложда и след 2 дни тя трябва да се придвижи до мтката и да се загнезди някъде в лигавицата и или ендометриума.
*
Фалопиеви тръби
« Отговор #2 -: Април 19, 2006, 22:23:49 pm »
Луни, това пък кога и по-какъв повод и как го разбра лекарят ти???
Фимбриалният апарат се намира непосредствено до яйчника, това е органа, който придвижва яйцето към амуларната част на тръбата където става самото оплождане. Ампуларната част на тръбата обикновенно е 2/3 от самата тръба, но при всяка една жена е различно. Самата тръба отвътре има хиляди власинки, чиято работа е да предвижат оплодената яйцеклетка към матката. Когато власинките са слепнали помежду си или по някакъв начин са унищожени и увредени, яцето не успява да се придвижи надолу по тръбата и тогава говорим за тубарна бременност. Престоят на оплодената яйцеклетка в тръбата мисля, че е около 5-6 дни. Когато оплодената яйцеклетка е достигнала стадии бластоцист (между 5 и 6 ден от оплождането) вече трябва да се намира в матката. За да стане имплантация трябва да е налице отговор от матката, както и имплантационен прозорец
Хайде дано съм ти била полезна и да си си отговорила на въпросите
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Фалопиеви тръби
« Отговор #3 -: Април 20, 2006, 07:48:39 am »
Луничка със сигурност си е отговорила вече на този въпрос, имайки в предвид, че го е задала преди 2 години някъде  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Фалопиеви тръби
« Отговор #4 -: Април 20, 2006, 08:35:02 am »
Фалопиевата тръба (чифтен орган :) ) има 4 части :
-тази ,която идва от матката е най-тясната част от тръбата с просвет 1 мм.
-следващата изтънена част е 2-3 см. дълга, с просвет 1-2мм.
-следва ампуларната част ,дълга 5-6 см(при тръба 10-12см) , това е най-широката и извита част на тръбата
-свободен край с отвор, обкръжен от ресни
Лигавицата на тръбата е нагъната в надлъжна посока и е покрита с висок еднослоен епител. Гънките са по-високи и разклонени в ампуларната част(образуват т.н въси=ресни).Повечето от епителните клетки секретират серозна течност,богата на протеини-хранителна среда за яйцеклетката.
Яйцеклетката се предвижва чрез перисталгичните движения на тръбата и чрез  трепкането на власинките.
При възпаление гънките набъбват,допират се една до друга (и в вкайна сметка срастват) просвета намалява- яйцеклетката неможе да се придвижи напред (надоло към матката).
При възпаление -инфекцията навлиза от долу и се изкачва нагоре.
Пъвро влагалице, след това матка, после тръба ...като бавно напредва към яйчника и т.н.
Доколкото зная първата част на тръбата,най-тясната, има гладка повърхност, и колкото се отива към ампуларната част въсите се увеличават.
Дано да съм била полезна.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Фалопиеви тръби
« Отговор #5 -: Април 20, 2006, 08:55:25 am »
Престоят на яйцеклетката в тръбата, е около 3 дена, 3-4 дена е престоят и в матката (свободностояща). Имплантацията е 1-2 дена. Средно 7-10 дена и трябват от яйчника до имплантирането.
 Ако има някакво стеснение на тръбата-но трябва да е много голямо -тя неможе да премине и загива.
Яйцеклетката е голяма 200 микрона (сперматозоида 60 микрона,60 хилядна част от милиметъра).Така,че всичко ако е наред тя се предвижва свободно през тръбата.
По принцип има опасност от извънматочна бременност (в тръбата),ако има проблем със тръбата (имам предвид възпаление).
А лекар по никакъв начин неможе да установи намалена перисталтика на тръбата.Стеснение- да (лапароскопия), при Цветна снимка само ще предполага.
Иначе само може да гадае.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Фалопиеви тръби
« Отговор #6 -: Април 20, 2006, 09:12:03 am »
ДЕНИС, темата на Луната е от  Nov 12, 2004 7:24 pm    и както е казала Мини предполага се че вече си е отговорила на този въпрос Просто Галинчето е изровило тази стара тема и е дало и то отговор Да кажа ако не си обърнала внимание, че отговорите закъсняват с близо година и половина
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Фалопиеви тръби
« Отговор #7 -: Април 20, 2006, 09:23:35 am »
Да Розичке, видях, но ако някой реши да се поразрови пак за  да прочете още-да има какво . Само това.  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Фалопиеви тръби
« Отговор #8 -: Април 20, 2006, 09:33:28 am »
Цитат на: mini
Луничка със сигурност си е отговорила вече на този въпрос, имайки в предвид, че го е задала преди 2 години някъде  :lol:


И аз пък съм отговорила качествено  :oops:
Ах, това галинче  :lol:
Фалопиеви тръби
« Отговор #9 -: Април 20, 2006, 09:38:40 am »
И аз си мислех за същото..........но като знам как се задава тема за едно и също нещо няколко пъти и не се търси да се чете нещо старо написано......май е по-добре да се пише по актуалната тема, защото за съжаление са малко тези който търсят инфо е едва след като не намерят задават адекватно темата си
Фалопиеви тръби
« Отговор #10 -: Април 20, 2006, 10:04:20 am »
Браво бе Мини. А аз стоях и гледах и не вярвах на ушите си. Луната да зададе такъв въпрос и то след лапароскопия  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Фалопиеви тръби
« Отговор #11 -: Април 27, 2006, 07:54:38 am »
Цитат
Луничка със сигурност си е отговорила вече на този въпрос, имайки в предвид, че го е задала преди 2 години някъде

 кир-кир-кир :lol:  и аз се изумих от този й въпрос, защото и аз нямам навик да гледам дати :oops:
Фалопиеви тръби
« Отговор #12 -: Април 27, 2006, 15:42:19 pm »
И аз се изумих, чудих се кой е влизал с ника ми. :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Фалопиеви тръби
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2012, 12:23:21 pm »
dobyr den , imam vyzpalenie na falopievite trybi , lekarqt mi izpisa antibiotik i sve6ti4ki no prodyljavam da izpitvam bolka nisko dolu v korema . mnogo molq nqkoi moje li da mi kaje pri takova vyzpalenie kakva e veroqtnosta za sterialitet i moga li po nqkakyv na4in da go izbegna? ne mi e qsno i ot kakvo se polu4ava tova vyzpalenie . lekarqt mi kaza 4e sym v naprednal stadii na vyzpalenie no nepojela da obsydi ot kakvo veroqtno sym go polu4ila i za sterialiteta spomena no ni6to konkretno. molq vi se ako nqkoi znae pove4e po temata da mi razqsni za6toto sym ujasno upla6ena
blagodarq vi predvaritelno!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фалопиеви тръби
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2012, 18:36:09 pm »
Здравей! Моля, пиши на кирилица или ползвай кредор, че много трудно се чете тази латиница и в този форум не е прието да пишем така :D Благодаря!

На въпросите ти - прекарала ли си някакви бактериални или други инфекции? Тест за хламидии? Ако не си правила, направи си. Те са твърде вероятна причина за едно възпаление. Изобщо, пусни си микробиология и тест за хламидии. Как се установи това възпаление, с какво изследване? С УЗИ ли? Направи микробиология и ако е чиста, направи една цветна снимка, за да се види какво точно е положението. Едно възпаление може да увреди тръбите и да предизвика проблем със зачеването, но не е задължително. Вземи сериозни мерки. Говори с доктора си отново и го накарай да ти обясни всичко подробно, ако не желае, смени го. Не се шашкай предварително, може и да нямаш проблеми. Важното е да се действа навреме за отстраняване на проблема.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Фалопиеви тръби
« Отговор #15 -: Март 30, 2015, 13:39:37 pm »
Здравейте.
Имам питане по темата, за това си позволявам да я подбутна.
Не успях да намеря информация дали в тръбите може да се образуват (натрупват) мазнини.
Някой дали е запознат възможно ли е?
Тъй като съм с доста наднормено тегло -се чудя, колкото и наивно да звучи, дали ако сваля повечко килограми, има шанс непроходимата тръба да стане проходима  :ask:
Re: Фалопиеви тръби
« Отговор #16 -: Март 30, 2015, 14:51:43 pm »
Мазнините не са вътре в тръбите, наднорменото тегло може да пречи на тръбите да се движат правилно (притиснати са от вътрешните органи и от подкожната мазнина). Хормоните вероятно също да са засегнати. Най-добре е да установиш от какво е наднорменото ти тегло и да го пребориш.

При цветна снимка ли ти е установена непроходима тръба? Хубаво е да се изясни и с лапароскопия.
*
Re: Фалопиеви тръби
« Отговор #17 -: Март 30, 2015, 15:45:32 pm »
За съжаление с лапароскопия - има един стеснен участък и не пропуска нищо. Хормоните са ок всичките. Надявах се, че ако има мазнини и сваля повече кила, може да стане някое чудо, но явно не стоят така нещата.
*
Re: Фалопиеви тръби
« Отговор #18 -: Март 31, 2015, 12:48:49 pm »
Проходимостта на тръбите и излишните килограми нямат нищо общо.