0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

хидроцефалия с фатален край
« -: Ноември 03, 2012, 15:01:37 pm »
Бебенцето ми почина в 28 седмица с тази диагноза. в 22та седмица бяхме на 3д апарат казаха че всичко  е наред. Как не са я видели? Някой сблъсквал ли се е с това. Родих я нормално но го водят аборт.
Re: хидроцефалия с фатален край
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2012, 15:04:42 pm »
Много съжалявам за това което се е случило  :(
Няма утеха за такова нещо....

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: хидроцефалия с фатален край
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2012, 15:31:29 pm »
съболезнования за тъжната загуба, но явно е било неизбежно. дали в 22-ра, дали в 28-ма седмица - крайният резултат щеше да е същият.

не виждам как ще го водят аборт в 28-ма седмица. в коя болница това?

кой те е гледал на феталната морфология? не всички могат да гледат, а дори и най-квалифицираните понякога не виждат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: хидроцефалия с фатален край
« Отговор #3 -: Ноември 03, 2012, 17:05:35 pm »
в Дева Мариа в Ветрен, Бургаско. Аборт защото е било мъртво в мен от седмици.
*
Re: хидроцефалия с фатален край
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2012, 18:15:27 pm »
Съболезнования за загубата :?
Не, че това би те успокоило в такъв момент, но като майка на дете, което почина от същото заболяване, те уверявам, че ти се е случило по-малкото зло, ако мога така да се изразя.
Моите близнаци се родиха преждевременно в 32 г.с., с добро тегло по 2 кг всеки, живи и здрави, но въпреки това около 3 седмици след раждането при Митко се разви екстремна хидроцефалия. Доколкото ни обясниха - вследствие на мозъчен кръвоизлив (било често срещано при недоносени, заради временна липса на кислород в един или друг момент), който за съжаление не се резорбирал от само себе си и е запушил някъде, оттам мозъчната течност (ликвор) започва да се събира и главата започва да расте със страшни темпове. При нас се развиваше екстремно и дори ни казаха, че няма смисъл от операция за поставяне на клапа, както се развивала болестта до 2 седмици щял да умре така или иначе, почти нямало останал мозък, течността го смазала почти целия :( Но как да оставиш детето си, без да му да дадеш шанс, ами ако е имал такъв? Как щяхме да живеем със себе си цял живот, знаейки, че умишлено не сме предприели нищо? Взехме решение за операция, впоследстие клапата се инфектира и бе извадена, последва и още една операция след половин година... Която обаче също не спря прогресивното влошаване на нещата.
За съжаление към днешна дата знам, че решението ни е било погрешно - само му удължихме мъките, той изкара краткия си живот по болници, прикован на легло, почти като в кома,(особено последните месеци), непрекъснато на лекарства...  
Думите са слаби, за да ти опиша какъв ужас преживя това дете и как го обезобрази и изсмука тази болест... и накрая на 1 г. и почти 8 месеца не издържа и си отиде. Никой лекар не му даваше и половината от това, всички бяха изумени колко дълго се живя и се бори...
Извинете ме за дългото отклонение, тъй като днес е задушница и ходихме на гроба и сега като видях тази тема, някак спонтанно се излях... :(

Знам, че това няма да те успокои в никакъв случай, princesaIrulan, просто исках да ти споделя колко коварна може да е тази болест и въпреки, че има много случаи на дечица, които живеят с нея... по-добре, че не сте се сблъскали с нея на живо... Съжалявам, ако постът ми не е на място, възможно е да не съм преценила правилно, емоциите са ми малко в повече днес.

Понеже питаш дали хидроцефалията се вижда по време на бременността - при нас не беше вродена, но доколкото знам когато е такава, би трябвало със сигурност да се види на ултразвук...

Кураж и сила ти пожелавам, опитай се да гледаш напред!
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 18:17:38 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: хидроцефалия с фатален край
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2012, 22:16:11 pm »
Counterfeit, прегръщам те... Царство небесно на малката душичка...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: хидроцефалия с фатален край
« Отговор #6 -: Ноември 03, 2012, 23:25:41 pm »
Разплаках се като четох за сина ти. Бъди силна!  :flower:
*
Re: хидроцефалия с фатален край
« Отговор #7 -: Ноември 04, 2012, 21:15:14 pm »
 :balk_145:
Re: хидроцефалия с фатален край
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2012, 14:00:06 pm »
Counterfeit, светла му памет на изстрадалото Митаче.
Направила си единственото възможно нещо за един истински родител...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: хидроцефалия с фатален край
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2012, 15:03:26 pm »
Counterfeit, прегръщам те! 

princesaIrulan, съжалявам за това, което си преживяла и загубата на бебето. Моят съвет към теб е при втора бременност да се обърнеш към добър специалист да следи бременността ти. Дори да се налага да пътуваш.

Аз също имам една бременност прекъсната по медицински причини в 22 гест. седм. Но лекарят, следящ бременността забеляза проблема още в 17 седм.  Беше несъвършенство в развитието на костната система а това в динамика се проследява и вероятността за грешка се свежда до минимум.

Хубавата новина е, че в повечето случаи такива аномалии не се повтарят. Не се притеснявай да забременееш отново и съм убедена, че ще имаш здраво, хубаво бебе.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън