0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #1000 -: Юни 24, 2012, 01:12:57 am »
"Посявка" синоним на "микробиология" ли е? (простете невежеството)
Да. Микробиологичното изледване се прави с посявка. Ще кажеш, че искаш nasal swab да се изпрати за микробиология или да се излседва за бактерии, което си избереш.

Тук се говорят едни такива странни за мен неща, че се чудя аз ли нещо не съм наред или моето дете е извънземно. Въпреки мнението ми за ринитите, детето ми се е случвало да е на антибиотик по други причини, който общо взето избива всякаква евентуално патологична флора в носа. Е, не спря от това да има хрема. Сега явно го израства малко по малко, защото вече не е като преди. Сега пък малката започна да има течащ нос, а точно преди 10 дена беше на Седакс.
Класическа алергична реакция към Седакс.
Хремата започва, или към края на АБ лечение, или ден, два, след него.
Класически факт. Често срещан в практиката.

Понякога, ден, два след начало на Аугментин, носа се оправя. След още един ден- бистра и обилна хрема "като вода". И кашлица в добавка. С Аб вместо да се подобрява, се влошава. Излиза.

Боби, ако можеше всичко да е таблици... .
Ще прогледнеш, и то с тъга, но няма да го видя това.
Мислиш че на мен ми е лесно да давам АБ... . Виж силни аб почти не давам. Седакс- изобщо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #1001 -: Юни 24, 2012, 01:18:32 am »
.....антибиотик по други причини, който общо взето избива всякаква евентуално патологична флора в носа....

Ех, Боби, какъв е тоя чудодеен АБ да взема да го пия профилактично :) Шегувам се, но ти сама знаеш, че няма как да стане това. Ако се избиваше с един АБ всяка патологична флора в носа щеше да е просто прекрасно :) Нямаше да правя тия излишни харчове за посявки и за антибиограми :)
Боже Джиджи моля те престани да се включваш да коментираш неща, от които нищо не ти разбира главата. Ти за широкоспектърен антибиотик чувала ли си? Посявките ги правиш , за да не пиеше широкоспектърен антибиотик, който да ти разбие цялостно флората или да не би случайно да имаш някакъв резистентен щам.  При положение, че Седакс е нов антибиотик, а и освен това тук не се изполва, вероятност да имаме резистентен шам е нула.

Докторе, казвам, че сега започва със сополита както Ивнаа на нейната възрст. Имаше ги и преди антибиотика и сега пак ги има.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #1002 -: Юни 24, 2012, 01:21:27 am »
Цитат
"Сега пък малката започна да има течащ нос, а точно преди 10 дена беше на Седакс. "

Цитат
Докторе, казвам, че сега започва със сополита както Ивнаа на нейната възрст. Имаше ги и преди антибиотика и сега пак ги има.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #1003 -: Юни 24, 2012, 01:29:55 am »
"Посявка" синоним на "микробиология" ли е? (простете невежеството)
Да. Микробиологичното изледване се прави с посявка. Ще кажеш, че искаш nasal swab да се изпрати за микробиология или да се излседва за бактерии, което си избереш. 

Благодаря за пояснението Боби.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #1004 -: Юни 24, 2012, 02:41:18 am »
Цитат
"Сега пък малката започна да има течащ нос, а точно преди 10 дена беше на Седакс. "

Цитат
Докторе, казвам, че сега започва със сополита както Ивнаа на нейната възрст. Имаше ги и преди антибиотика и сега пак ги има.
Прав сте, не съм се изразила праивлно. Имах предвид, че сега в смисъл на тази възраст тя започна с течащите носове както Ивана на същата възраст. Явно сега става нещо с имунната система, защото тя си е в тази ясла от двумесечна и е боледувала само един път на 5-6 месеца беше. А сега историята с кака и се повтаря. Само дето при нея е лекичко, не изглежда да я притеснява, не е фрапиращо като при голямата.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #1005 -: Юни 24, 2012, 06:47:33 am »
Отварям нова тема и Боби искам да те помоля да престанещ да ни набиваш канчетата колко сме прости, защото раздаваш с лека ръка съвети като медицинско лице, а не си такова.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит