0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #980 -: Февруари 21, 2012, 22:46:00 pm »
Лесно и естествено е кърменето, но след като премине първоначалното нагаждане между майката и бебето. :) Преди това, в началото, е трудно и болезнено - поне моят опит това показва.

Абсолютно подкрепям поста на Цигу. За да може човек да се справи с каквото и да е, той трябва да е преди всичко информиран. И спокоен. :) Четете, сега е момента, след това няма да намерите време за това. Четете не само за позите и начините на кърмене, а и за възможните проблеми, които могат да възникнат в процеса на кърмене. А ако имате близка или приятелка, която скоро е кърмила успешно, си мисля че тя ще ви е най-добрия съветник в началото.
След като премине "първоначалния шок" ;), ще видите какво невероятно преживяване е кърменето. И че действително няма нищо по-лесно и естествено от това. :)

Иве, и аз мнооого се радвам да те видя най-сетне тук. :)
Лека и безоблачна бременност желая на всички ви!  yahoo_17
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 22:48:19 pm от twin »
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #981 -: Февруари 21, 2012, 23:19:46 pm »
Аз пък ходих на лекции за кърмене първия път , но бебчо се роди малък в 35 седмица и нямаше сили да суче.Научи се лесно от бутилката и не искаш да засуче, а аз се вманиачавах дали яде и цедях и давах бутилката да съм сигурна че яде.Вторият път , ми я дадоха девойката на 48 час засука веднага и досега сме само кърма. Не сме имали никакви проблеми. Мисля че си зависи от детето много! 
Важното е детето да е живо и здраво и майката да е спокойна !Всички крайности  са грешни!

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #982 -: Февруари 21, 2012, 23:31:02 pm »
Алана, имам приятелка в Испания, която се казва Невена. Най-редовно й викат Нивеа или Невера (хладилник).  :lol:

Аз бях от тези, които бяха прочели за кърменето, бебето засука веднага, но през всичките три месеца, не спрях да имам болки. Четвъртия се цедях. Сега отчитам като важен фактор, че не бях спокойна. Исках на всяка цена да кърмя. Ама на всяка цена! Ако ми се случи още веднъж, просто ще гледам да не съм толкова амбициозна. Ако стане - стане, ако не - решение винаги има. Това е само мое мнение и не ангажирам никого с него.

Лека бременност, раждане и кърмене на всички!  :)
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 23:40:16 pm от blue_sky »

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #983 -: Февруари 21, 2012, 23:33:10 pm »
Ваня,Иве добре дошли,лека бременност ви желая.
Аз от няколко дни си мился за кърменето и то с огромен ужас.С дъщеря ми това беше най -уцасното нещо и спомена ме преследва и 10г по късно!Аз бях със секцио и не ми даваха бебето,имах адски много кърма и развих мастопатия ,гъдите ми посиняха ..абе да не ви разправям.Изцеждах се с пома 5 месеца,защото дълбоко вярвам,че кърмените деца са по здрави(моята за 10г.е пила антибиотик не повече от 6 пъти,най сериозното ни заболяване е зачервено гърло)Сега ще настоявам веднага да ми дадат бебето,за да не го приучат на биберон,много ме страх зърната ми да не станат пак живи рани...Дали от тази организация за кърменето правят посещения в болницата,за да покажат правилния начин за кърмене?По телефона млако трудно ми се вижда.

П.С.вече сме в България,но всеки път като кацна на летището и ме посрещне някоя нацупена служителка се замислям,че не искам да живея в тази държава-мръсно,тъмно,дупки и псуващи хора...Извинете за спама,но адаптацията ще ми е трудна:)

Точно това обясняват на тези училища. Могат да дойдат по всяко време, където кажеш - имат консултанти из цялата страна и а разпределени на райони :D На мен ми беше страшно полезна лекцията :wink:
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #984 -: Февруари 21, 2012, 23:36:24 pm »
blue_sky  наистина е много сериозно положението  :lol:
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #985 -: Февруари 21, 2012, 23:57:06 pm »
Момичета,май е време за нова темичка...


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #986 -: Февруари 22, 2012, 09:28:17 am »

не знам, при мен седмиците са точни, както и термина 14.04. Дори на телефона ме дава в тези седмици и дни. Коя дата си задала за 1-ви ден на МЦ? Аз извадих 2 седмици от пункцията и задавам 9.07.2011.
Anichka, пращам ти сайта с който аз смятам, според мен сега си в 33 седмица. Иначе 1ви ден на последна менструация ми е 08.07.2011
Ето го и сайта: http://www.ladypill.com/calendar.php