0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Този път бяхме решили да правим ИКСИ, тъй като имаме проблем и със спермограмата. При мен по принцип на стимулациите реагира само единия яйчник. И тъй - започнах пак с декапептил и меногон - на 1-я УЗИ преглед док. видя само 3 фол. , които бяха около 8-10мм. И така и си останаха, при доза меногон сутрин и вечер по 2 ампули, просто не продължиха да растат и на 9-я ден прекратихме стимулацията. На 16-тия ден започна едно гадно ръждиво-кафяво течение, което продължи 2-3 дни. Обадих се на док. , според него това е хормонално, защото сме прекратили стимулацията. Вече съм 35 ден и не ми идва. На някой случвало ли му се е подобно нещо. Сега не мога и хормони да пусна. Просто не знам вече. Казвайте....
  Сигурна съм, че е от тъпия меногон, просто не е за мен. Но док. само това си знае - меногон, та меногон.
  Бързам да кажа, че не е станало чудо и не съм бременна, защото си правих тест. Определено нещо не е наред. Хормоните ми преди стимулацията си ми бяха О.К. FSH също ми е в норма.
Re: Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #1 -: Май 26, 2006, 11:53:47 am »
Миличка, съжалявам за неуспеха  :cry: Казваш поредния ми опит - колко пъти преди това са те стимулирали с Меногон? Или с друго? Как реагира тогава? Док има ли някакво обяснение за тази реакция?

Не знам дали проблемът е в Меногона. Повечето момичета реагират добре на него (е, не съм чувала резултати за по 20-30 яйцеклетки, ама то и това май не е добре). Предпочитат го, защото с него рядко стават хиперстимулации и защото след неуспешен опит бързо си възвръщаш хормоналния баланс.
*
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #2 -: Май 26, 2006, 11:59:40 am »
Имам 2 опита, при които стигахме до трансфер. При 1-я имах 4 аяцеклетки - трансфер на 2 ембриона. 2-я път извадихме 5 хубави яйцеклетки - трансфер на 3 ембриона. Миналата година пролетта започнах 3-ти опит, който също прекратихме, тъй като не тръгнаха никакви фоликули. Док. няма обяснение, казва, че се случвало, но за мен това не е обяснение.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #3 -: Май 26, 2006, 12:19:35 pm »
Здравей, Солей!!! И при мен реагира само единия яйчник на стимулацията
и на първия преглед имах само два фоликула в десния яйчник. След това увеличихме дозата но гонала и прибавихме меногон и мерионал. На следващия УЗК бяха вече 4-ри, но извадихме един хубав и много се моля да стане!!! Ако мога да ти помогна с нещо питай!!! Не ти ли обясни док. защо реагира само единия яйчник?


Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #4 -: Май 26, 2006, 12:42:53 pm »
Solei, предишните пъти си реагирала в рамките на нормалното за стимулация с Меногон. Интересен факт е, че обикновено пролетта не реагираш добре. Аз пък съм чувала, че жените по-добре реагирали на стимуалции през пролетта, но очевидно има изключения. В действителност, организмът всеки път реагира различно при една и съща стимулация. Може да направиш консултация и с друг лекар. 2 мнения не пречат.
И при мен единият яйчник не рагира добре. Док каза, че понеже ми е махната тръбата, малко трудно се кръвоснабдявал и за това така зле се представя с 1 фоликул.
*
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #5 -: Май 26, 2006, 13:24:52 pm »
99г. махнахме голяма шоколадова киста от левия яйчник. От тогава той не реагира на стимулациите. Пролетта наистина е по-добрия сезон, но ето че при мен и 2-та пъти не се получи.
*
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #6 -: Май 26, 2006, 16:51:37 pm »
А защо не опитате с други лекарства? :roll:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #7 -: Май 26, 2006, 18:31:44 pm »
Мила Солей съжелявам за поредното ти разочарование.Мисля че в момента имаш някакъв хормонален дисбаланс .Временно е ,мисля че до 1 седмица ще ти дойде и ще се нормализират нещата.
При първите опити с какво са те стимулирали!???????????
*
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #8 -: Май 27, 2006, 10:47:14 am »
Солей,след като при предния ти опит с меногон се е полу4ило така, 3ащо тоя пьт те стимулира док.пак с меногон?
А3 не сьм прекратявала и 3атова не мога да ти отговоря директно 3а МЦ, но на мен сьщо ми 3акьснява доста време последните няколко опита и сьщо с меногон сьм стимулирана.Док не ми предписва лекарства, просто си и34аквам.Понякога дори около месец.
Котаранка,мисля, 4е това,4е трьбата ти е махната не би трябвало да е проблем 3а реагирането на яй4ника.И моята е махната от и3вьнмато4на и си правя 16 фоликула и хубави още толкова яйцеклетки.
3атова и отговорите на моми4етата, в по горната тема 3а ин витро и 3апушени трьби,са 4е при ин витро не са необходими трьбите,понякога се отстраняват 3а да не се полу4и и3вьнмато4на.
По твоята логика не може да се направи инвитро 3ащото яй4ниците в такьв слу4ай няма да реагират на стимулацията,понеже нямат трьби.Не е вярно и не е хубаво да се пишат необмислени подобни неща.
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #9 -: Май 27, 2006, 11:15:28 am »
Според мен това не е клиника на която можеш да се довериш. Изглежда че нямат много опит.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #10 -: Май 27, 2006, 17:39:43 pm »
Солей, случва се понякога за съжаление организмът да не реагира по очаквания начин.
Това е случайно и за този цикъл. Не търси някаква особена причина.
Не се притеснявай и за цикъла, нормално е да имаш хормонален дисбаланс. Най-добре е от самосебе си да ти дойде, па макар и по-късно.
*
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #11 -: Май 29, 2006, 14:51:13 pm »
Много го уважавам моя док. , но започвам да си мисля, че го карат много по инерция. Не може да имам 2 неуспешни опита, 1 прекратен протокол и той пак да настоява за меногон. Аз доста се опъвах, но той това си знае - меногон, та меногон. Единственото обяснение е - "ти щом на меногона не реагираш, на другите лекаства ще е още по-зле". Е накъде по зле от това и аз не знам.  Разбирайте го както искате. Вече се замислям за Варна - при доц. Маркова, тъй като не ща да чуя нито за Щерев, нито за Табакова.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #12 -: Май 29, 2006, 15:04:22 pm »
Цитат на: solei
Вече се замислям за Варна - при доц. Маркова, тъй като не ща да чуя нито за Щерев, нито за Табакова.

А при Д-р Владимиров ходи ли?

*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #13 -: Май 29, 2006, 15:21:59 pm »
Цитат на: solei
Имам 2 опита, при които стигахме до трансфер. При 1-я имах 4 аяцеклетки - трансфер на 2 ембриона. 2-я път извадихме 5 хубави яйцеклетки - трансфер на 3 ембриона. Миналата година пролетта започнах 3-ти опит, който също прекратихме, тъй като не тръгнаха никакви фоликули. Док. няма обяснение, казва, че се случвало, но за мен това не е обяснение.

СКЪПА ЗДРАВЕЙ И ОТ МЕН ЕТО ЧЕ В СЪЩАТА БОЛНИЦА И АЗ ПРЕТЪРПЯХ ПОРЕДНИЯ СИ ПРОВАЛ .ДА АЗ ПРАВИХ ФУЛИКУЛИ РАЗВИВАТ СЕ ПРАВИМ ТРАНСФЕР И НА КРАЯ НА 21 Д. ФАЛ .
АЗ СЪЩО НЯМАМ ДУМИ .МОЖЕ БИ ЩЕ СМЕНЯ КЛИНИКАТА .
КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ АРТ.
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #14 -: Юни 01, 2006, 10:59:04 am »
Цитат на: perla
По твоята логика не може да се направи инвитро 3ащото яй4ниците в такьв слу4ай няма да реагират на стимулацията,понеже нямат трьби.Не е вярно и не е хубаво да се пишат необмислени подобни неща.


Perla, не пиша необмислени неща - цитирам какво ми е казал доктора.
*
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #15 -: Юни 01, 2006, 11:13:52 am »
Цитат на: Kotaranka
Цитат на: perla
По твоята логика не може да се направи инвитро 3ащото яй4ниците в такьв слу4ай няма да реагират на стимулацията,понеже нямат трьби.Не е вярно и не е хубаво да се пишат необмислени подобни неща.


Perla, не пиша необмислени неща - цитирам какво ми е казал доктора.


Добре де,3ащо тогава е по добре да няма трьби при ин витро?
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #16 -: Юни 01, 2006, 11:22:14 am »
[/quote]

Добре де,3ащо тогава е по добре да няма трьби при ин витро?[/quote]

При 2-рия си опит, който ще бъде скоро, ще го попитам за неговото мнение и ще го споделя.
*
Поредния ми опит в 1-ва АГ претърпя фиаско
« Отговор #17 -: Юни 01, 2006, 11:36:50 am »
Dano wtoriqt ti opit e uspe6en.Mnogo kasmet ti zelaq.
Nqmam pak kredor.