0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #20 -: Март 06, 2010, 16:42:51 pm »
 :) Да, май наистина е по-добре да се почива...

Аз не съм си и помисляла за спорт с идеята да пазя фигура  :lol: Постоянно качвам лека полека и съм далече от мисълта , че със 15 мин каланетика ще съм във форма.
По-скоро за кондиция...

При всички положения, като стане малко по-топло ще започна поне да излизам на въздух. 2 разходки с кучето са ми 1 час навън  :wink:


Искам да ви попитам за контракциите...
Как се усещат? В смисъл как да позная, че имам контракции ? Какво е чувството...

Благодарско!  :wink:
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #21 -: Март 06, 2010, 21:47:46 pm »
Раиса, разходките с кучо са нещо незаменимо :) Обаче внимавай с тях, че понякога като си играят и скачат на корема.
Контракциите са два вида - подготвителни и тези с които започва раждането.
Подготвителните са почти през цялата бременност - при тях ти се втвърдява корема, става като камък, като ПМС малко се усеща, но не са болезнени. А другите - стяга те кръста отзад, стяха те корема ниско долу и са болезнени.
Подготвителните понякога не се усещат - моите във втори месец се видяха на видеозон и по-нататък до 15 седмица също не ги усещах, но ги виждах на видеозона. После, когато бебо порастна и започнах да усещам движенията му, като има контракции ги усещам много ясно, дори и неболезнени.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #22 -: Март 06, 2010, 23:05:59 pm »
 :) ех, само 69 дни ти остават  :) Браво!
искам и аз да се изтъркули времето и да усещам как човечето мърда  :)


Да, скачат..аз мислех че по някакъв начин кучо ще усети, :wink: но не , хич не ме пази.
Ние имаме Френски Булдог и той е дребничък, средна порода...та дори като ми скача не ми достига корема. Само да стене по-топличко !

Успех на теб!  :)

Рая
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #23 -: Март 07, 2010, 11:27:38 am »
Със сигурност не става въпрос за сериозни натоварвания, за спорт като при не-бременни и рискуване здравето на плода!
Само да кажа, че преди да започна да ходя по пътеката, специално се информирах по въпроса и много внимавам да не се пресилвам. Ако се усетя по-уморена от обикновено - просто спирам. Освен, че е добре за фигурата, движението помага за доброто кръвообращение и е препоръчително за всички дами, които нямат проблеми с бременността.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #24 -: Май 23, 2010, 21:19:20 pm »
Здравейте, бих искала да задам следния въпрос, който от изнестно време ме мъчи. След претърпян спонтанен аборт/ 7 седмица без тонове и без кюртаж/ започнах интензивно тренировки и се натоварвам 3 пъти седмично. Ще приемам и хранителни добавки като Л- карнитин. Питав се това дали би навредило на опитите ни за следваща бременност. Реших, че ако спортуваме ще е по-добре и за мен и за съпруга ми да се преборим с това и да пордължим с опитите да станем родители. Моля за съвет!  :oops:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #25 -: Май 24, 2010, 00:08:21 am »
Аз вярам, че няма проблем. Поне моят опит е такъв...
Точно преди да забременея започнах да тренирам яко ( цял живот съм тренирала нещо, но тогава се хванах в ръце , след затишие от няколко месеца ).
В интерес на истината не си позволявах да тренирам както си знам докато бебеправихме, но в момента в който ми казаха че няма да стане скоро - отдадох се на тренировки, може би за да заглуша мъката си. Да нямам свободно време за мислене.

Тренирах 3 пъти в седмицата нещо като тае-бо и 2-3 пъти фитнес. Общо 5-6 дни в седмицата тренирах. Забременяла съм на този режим, + че карах ски...
Да не кажа голяма дума, но Декември и Януари ми бяха месеците с най-много движение за последните 2 години . Спрях с този режим когато разбрах, тоест първите ми 2-3 седмици от бременността си бяха яко движение.

Говорих си с една лекарка веднъж по този повод ( дали мога да тренирам ако искам бебе ) и тя каза, "ама момиче, то ако ставаше така лесно...нямаше да се правят аборти! Която жена не иска да ражда отива за 2-3 часа на интензивна аеробика ( примерно ) и готово!
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #26 -: Май 25, 2010, 22:07:52 pm »
Благодаря за мнението и отговора!
Аз мислех и за това, че ако човек живее здравословно е по -спокоен и нещата сякаш са по-хармонични и бебето може и да се появи. Реших да не се задълбочавам,защото взех прекалено много да се побърквам на тази тема, а не ми се иска да съм вманиачена побъркана едва на 25 години.Е , искам веднага да забременея, тк намерих и човека до себе си, но Господ явно си знае работата. Искам за съм напълно заета, за да не си мисля всеки цикъл - ще дойде или няма да дойде!  :( Освен това, никога не съм мислила, че точно аз, която никога досега не мислих за това да имам детенце, ще ми се случи да го чакам с такова нетърпение да си появи в мен и после на бял свят. но ето ,че не пита и се случва на всеки! :? Нека спортът бъде онова хубаво нещо, което като правим за тялото и душата си успокои всички рецептори и даде старт на развитието на плода в мен и на всички ,което искат да дарят живот!!!!!
Относно добавките се чудех дали няма да навредят специално за Л - карнитина, аз ще го вземам 1 път на ден за 15 дена и после почивка :wink:

Ако има и съвет,който можете да ми дадете, ще очаквам с радост!!!!!
*
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #27 -: Май 26, 2010, 00:18:48 am »
Ако опитвате целенасочено от повече от година, обърнете се към клиника по стерилитет. Спокойствието не е достатъчно.

Успех!

*
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #28 -: Май 29, 2010, 20:32:54 pm »
Изчетох темата и много ми хареса! Действително споделям мнението, че умереният спорт при безпроблемна бременност е добре за организма. Разходки, плуване, гимнастика..на кой каквото му е на душа. Все пак не е добре да се натоварваме излишно. Аз често ходя пеш - прибирам се от работа 2-3 пъти в седмицата - около 45 мин.Сега времето е топло и е приятно да си на въздух...Този уикенд направих и плуване - беше страхотно! Е, аз съм все още в съвсем начална бременност така че като порастне тумбака не ми се мисли  :oops: явно ще е по-трудно да се спортува- разходки и това е!
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #29 -: Май 31, 2010, 09:46:45 am »
Да така си е когато бъдещата мама се чувства добре, няма проблеми. Аз обаче се питам дали докато се правят опити е вредно. Аз не се натоварвам чак толкова де 3 пъти в седмицата във фитнеса, но да попитам все пак.
Относно лекарите - ходим си налекар и засега не са ни открили някакъв проблем, слава Богу!!!!!! Надявам се скоро да стане!!!
Ще ида отново на профилактичен преглед, но лошото е, че постоянно мисля за това и се навивам и чакам всеки цикъл! Дайте съвет и за разсейка! Спортът е една такава и помага! Ако някой има такъв опит - може да сподели с радост премам съвети!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #30 -: Септември 11, 2010, 04:34:16 am »
Вчера се разхождахме в парка и забелязах 2 бременни да тичат. Джогинг. Доктор ме посъветва да изчакам още месец и да се мятам на колелото. От 6 месеца спортувам повече от активно, спрях, след като видях двете чертички и на следващия ден прокървих. А и в момента от тези хормони не мога да се мръдна, заспивам права, седнала, където намеря :).
Ще видим какво ще е положението, ако съм добре - лек спорт за тонус ми се вижда съвсем нормално нещо.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #31 -: Септември 11, 2010, 22:47:17 pm »
да се мятам на колелото

 8O А ако паднеш от колелото ? Заслужава ли си риска ?

Бременни и джогинг ми звучи адски несъвместимо. Особено щом им личи, значи бебето е достатъчно голямо...как ще го лашкат и друсат така, не знам! На мен лично изобщо не ми звучи добре.
Аз ходих на йога преди да забремения и жената ми каза че трябва да спра след 3тия месец или да се прехвърля към йога за бременни...а за джогинг  8O ...но, всеки си има тиква на раменете и си решава  :lol: Аз не бих рискувала.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #32 -: Септември 11, 2010, 23:08:37 pm »
Статично колело, разбира се. И мен би ме било шубе да се разкарвам през зимата на колело с шкембе :). Не мисля, че мога и да тичам бременна, но ги видях с очите си и просто споделям.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #33 -: Септември 11, 2010, 23:33:46 pm »
  :lol: То е велоаргуметър, затова не разбрах . Така по-става  :D
При мен обаче не се получи, при все че цял живот спортувам редовно. Бях започнала слаба гимнастика тип каланетика, малко велоаргуметър и малко гирички.  Уж добре, но си докарах контракции и се спрях. Някак не става, каквото и да се прави корема все се напряга...Разбира се има момичета, които си спортуват без проблем.
Както се чувстваш добре :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #34 -: Септември 11, 2010, 23:39:23 pm »
Да... ще се нагласяме според ситуацията, само бебетата да са здрави. Имам и бягаща пътека, но може да я ползвам за ходене, когато стане студено и не мога да се разхождам навън. През зимата става -20 -25 и хич не ми се вижда подходящо за бременни разходки :) Ти вече си на финала, успех!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #35 -: Септември 12, 2010, 22:26:59 pm »
 :D Благодаря !
Леки месеци на теб .

А относно спорта - много ми се искаше да отида на водна гимнастика за бременни. Зучеше ми много хубаво, но така и не намерих време...Сега да отида, но няма басейн, който да ме побере  :lol:
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #36 -: Септември 12, 2010, 22:42:15 pm »
Раиска, каза че си ходила на йога преди да забременееш, а и си искала да спортуваш след това- не започна ли йога за бременни? Аз съм решила да пробвам, въпреки че преди забреняването съм ходила само 4-5 пъти. Четох че е много добре, както за тонуса на майката, подпомага по-леко раждане, ако ще е естествено и се създава пренатално общуване -връзка с малкото. Водна гимнастика също звучи добре, само заради гъбите ми се струва малко рисковано..
Иначе за тичането съм чувала, че ако нямаш проблеми и си свикнал отпреди, може да продължиш след 3-4 месец. Аз незнам още как ще е по-нататък, но сега се чувствам като парцал от един етаж стълби..
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #37 -: Септември 12, 2010, 22:57:51 pm »
 :) Аз наистина не го разбирам това с тичането...в 4ти месец вече си имах коремче, как ще го друсам така с тичане  :? Няма да ми е спокойно със сигурност. Към 6ти месец вече ме дразнеха дупките по улиците докато карах...не знам.
За йогата, аз си ходех при една жена и ми харесваше. Тя нямаше часове за бременни, а не ми се занимаваше с търсене на нов учител. А и в интерес на истината се оказа, че работата в офиса, интензивното шофиране + чистене, пране, гладене, готвене...ми дойдоха пре-достатъчно и от допълнително движение нямах нужда  :D

Аз винаги съм спортувала динамични неща и йогата ми беше малко скучна, но пък аз ходих на една за релаксация и дишане основно...та ми беше добре. Сега обаче, нямам търпение да се раздвижа здраво.

За водната гимнастика, майка ми ми каза, че някаква нейна позната водила такива часове и докато била бременна - пак си ги водила до края. Било страхотно и имало доста желаещи. Предполагам, че се съобразяват и слагат достатъчно препарати в басейните за да е безопасно.
*
Re: Леко спортуване по време на бременност !
« Отговор #38 -: Септември 13, 2010, 15:51:24 pm »
аз преди да забременея ходех на йога, но като забременях спях. сега питах док дали мога да подновя ходенето, но тя ми препоръча че не е желателно, все пак е чакана и желана бременност а и аз имах отлепване в началото. препоръча ми бавни разходки 1-2 часа. но с мойто работно време и застудяващото време нисля че разходките само от време на време ще ме огреят. но важното е бебо да е добре, пък като се роди тогава ще почна.