0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« -: Февруари 20, 2010, 08:47:47 am »
Здравейте, много съм объкрана кога точно мие дошла овулацията. Този месец ми подрани с 7 дни, понеже бях на диета. Получи се леко кървене на 8-мия ден от началото на МЦ и бях сигурна, че е овулация, понеже и рпеди ми се е случвало, когато ми закъсня и мисля, че е от нередовния цикъл. Но после след седмица усещам същите симптоми на овулация - лека болка в долната част на корема, раздразнителност и взех да ям малко повече от колкото преди. Последните дни се разболях и пия антибиотик. Също деня точно преди да се разболея ми се появи бяло течение. Не съм сигурна дали това е от овулацията, която би трябвало вече да е минала или е от това, че съм започнала да настивам. Вчера също ми се получи. И на 14 вечерта правихме любов с моя приятел без предпазни мерки, но без той да еакулира. Объркана съм, вижте ми графиката и ми помогнете: http://calendar.zachatie.org/work/HomePage ето това е новия . Забравих да кажа, че менструацията ми дойде на 3-ти февруари, и ако може кажете кога ще е следващата, при нередовния ми цикъл
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 10:48:11 am от elena_bgggggg »
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2010, 10:32:06 am »
Не се отваря графиката.
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2010, 10:56:03 am »
Вече се отваря
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2010, 11:40:33 am »
Ние не може да я отворим
Дай поне потребителско име, моля :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2010, 12:29:41 pm »
elena_bgggggg password: 888888
*
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2010, 12:48:20 pm »
В календара няма потребител с такова име...
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2010, 13:39:49 pm »
добре дайте ми съвет без него , сгрешила съм името: elneeee_bgggggg с парола 888888, моля дайе ми съвет по-бързо, МОЛЯ...
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 13:44:45 pm от elena_bgggggg »
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2010, 20:27:47 pm »
Ако имаш нередовен цикъл е трудно някой да ти каже точно кога ще ти започне следващия. Наистина не ти се вижда графиката. (Трябва да копираш линка, като накрая да пише потребителското ти име в овулационния календар).  Може симптомите да са ПМС. Може и да не. Ако искаш можеш да си направиш и тест за бременност. Някои жени наистина усещат, кога са в овулация и дори получават зацапване. Друг е въпросът, че при нередовен цикъл е сложно да се каже кое кога какво е  :ask:. Най-добре някой, който разбира повече да ти види графиката, ако имаш и температурни стойности ще е добре. А също да ти кажа, че някои симптоми преди цикъл се дублират с тези, които може да се усетят и по време на овулация. Така че всичко е строго индивидуално, за да се прогнозира нещо със сигурност. Ако си направиш видима графиката предполагам, че повече момичета ще могат ти дадат съвет.
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2010, 20:50:02 pm »
Няма температурни стойности.Значи нищо не можете да кажете...
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2010, 22:16:23 pm »
Няма температурни стойности.Значи нищо не можете да кажете...

Не.. Ние по принцип гадаем кога е била съответно О. и дали е имало и такива неща..Но това става само когато има достатъчно стойности..А като няма никакви какво да кажем....  :? При менструация на 3.02 то предполагам че следващия цикъл ще е поне до 30/33 дни.. не се знае и колко ти е нередовен..защо не говориш с доктор за лечение с дуфастон за нередовен цикъл.. или някакво друго лечение...
*
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2010, 22:55:01 pm »
Мисля, че трябва да посетиш лекар, за да установите точна овулация в няколко последователни цикъла или да мериш Т и да правиш тестове за овулация. Така без температури можем само да гадаем: например може да ти кажем, че бялото течение може да са гъбички, причинени от антибиотика (често се случва), но пак само ще си гадаем  :ask: В библиотеката на Зачатие има много статии за нередовен цикъл, овулация и мерене на температура - ако искаш може да ги погледнеш.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=791&Itemid=20
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=175&Itemid=13
ето тук и за графиките:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=799&Itemid=66
Успех!!
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 22:59:23 pm от dianka »
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2010, 08:47:31 am »
Благодаря, за отговорите. А това може ли да са признаци на бременност. Вчера бях с изключително променливо настроение и ме заболяха гърдите, но второто го дължа на това, че цял ден лежах по корем, понеже съм много отпаднала от болестта. А ако овулацията ми е била на 10 можете ли да ми кажете кога би трябвало да ми дойде, 4 дни по-рано или нормално?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #12 -: Февруари 21, 2010, 09:39:59 am »
Никой не може да ти каже кога ще ти дойде М. Има едно ориентировъчно пресмятане, ако се знае деня на О.+14 дни = предполагаема М.
Но, едва ли си сигурна, че е имало 100% О.
Има и нещо друго Не е задължително половия акт и О. да съвпадат за да стане зачеване. Те може да се разминават  с 1 до 7 дни напр.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2010, 10:01:51 am »
т.е може да са признаци на зачеване??? И само гинеколг ли може да ми каже със сигурност?
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 10:10:03 am от elena_bgggggg »
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2010, 11:38:10 am »
т.е може да са признаци на зачеване??? И само гинеколг ли може да ми каже със сигурност?

Абсолютно.. не можеш ли да отидеш на доктор.. Мисля че е сложна ситуацията при теб и лекарско мнение е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !!!
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2010, 12:29:25 pm »
Да, но приятелят ми не еакулира в мен? При това гърдите ми вече не са болезнени, а ако имаше по-високо ниво на прогестерон щяха вече да са стимулирани за растеж във връзка с кърменето.
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 14:02:38 pm от elena_bgggggg »
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2010, 14:34:54 pm »
т.е може да са признаци на зачеване??? И само гинеколг ли може да ми каже със сигурност?

Абсолютно.. не можеш ли да отидеш на доктор.. Мисля че е сложна ситуацията при теб и лекарско мнение е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !!!

Абсолютното за гинеколога ли се отнася или за признаците?
*
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2010, 14:50:33 pm »
просто иди на лекар или си направи тест за бременност - кръвен или обикновен. така ще си най-спокойна  :wink:
Re: Овулация!ПоМОГНЕТЕ
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2010, 15:38:52 pm »
благодаря ви за всичко.