0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
КАКВО МОЖЕ ДА Е?-/болки в гърдите/
« -: Април 22, 2006, 22:01:23 pm »
Здравейте!

Момичета, ще ми кажете ли на какво може да се дължи постоянна болка в гърдите. Не става въпрос за предменструално а постояна. Вече около година и май се засилва. Преди ме боляха само при пипане а сега почват да болят и като се движа и от сутиена и от тежестта им въпреки че са малки. :cry:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: КАКВО МОЖЕ ДА Е?
« Отговор #1 -: Април 23, 2006, 07:10:25 am »
Цитат на: kasiel
Здравейте!

Момичета, ще ми кажете ли на какво може да се дължи постоянна болка в гърдите. Не става въпрос за предменструално а постояна. Вече около година и май се засилва. Преди ме боляха само при пипане а сега почват да болят и като се движа и от сутиена и от тежестта им въпреки че са малки. :cry:

Здравей!
Причините може да са различни.За да не де гадае и да не се изказват предположения, които може да са далеч от истината   и да те плашат излишно, най-добре е да отидеш възможно най-бързо  на лекар. И ми е много чудно защо не си го направила досега? Една година си имала болки ?! Та това рефлектира върху цялото ти психично състояние. Един преглед и проблема е решен 99%.Защо се тормозиш излишно? Може да е нещо елементарно и с лекарства( в някои случаи дори само витамини )  да се оправи за дни. Отивай на лекар и после разкажи какво ти е казал.
Желая ти успех.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
КАКВО МОЖЕ ДА Е?-/болки в гърдите/
« Отговор #2 -: Април 23, 2006, 10:29:41 am »
Направи си хормонални изследвания. Може да е занижено ниво  на прогестерон .
*
КАКВО МОЖЕ ДА Е?-/болки в гърдите/
« Отговор #3 -: Април 23, 2006, 11:05:00 am »
Ако е от прогестерона дали той е виновника да не мога и да забременея?
Ще тръгвам по лекари естествено, но исках предварително да проуча какво може да е?
*
КАКВО МОЖЕ ДА Е?-/болки в гърдите/
« Отговор #4 -: Април 24, 2006, 17:07:31 pm »
Защо прогестерона да е занижен?!?! Мен започват да ме болят именно, когато би трябвало прогесетона да се покачва - 2 седмици преди М. и до самия М.
*

    Anonymous

КАКВО МОЖЕ ДА Е?-/болки в гърдите/
« Отговор #5 -: Април 24, 2006, 17:31:59 pm »
Нищо не разбирам от тези неща и затова се обърнах към вас. :oops:
*
КАКВО МОЖЕ ДА Е?-/болки в гърдите/
« Отговор #6 -: Април 24, 2006, 17:58:39 pm »
Ми, аз не че разбирам, но по-скоро е пролактина замесен!
На мен ми остават 2-3 дни до овулация и вече ги усещам, че ми се напомпват..., ама и при мен преди не беше така! Най-много седмица преди М. ставаха твърди, а сега още преди ову-то?!?
Това, в което съм сигурна обаче е, че прогестерона ги лекува - дори има прогестеронови кремове за намазване на гърдите и това облекчава напрежението и болката
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
КАКВО МОЖЕ ДА Е?-/болки в гърдите/
« Отговор #7 -: Април 24, 2006, 18:45:11 pm »
Цитат
Ако е от прогестерона дали той е виновника да не мога и да забременея?
Ще тръгвам по лекари естествено, но исках предварително да проуча какво може да е?


Казва му се дефект на лутеалната фаза.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
КАКВО МОЖЕ ДА Е?-/болки в гърдите/
« Отговор #8 -: Април 24, 2006, 21:17:24 pm »
Мила Касиел,непременно се консултирай с лекар и си изследвай хормоните.Със сигурност там е проблема.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Пиши за резултати.Успех. :balk_102:
КАКВО МОЖЕ ДА Е?-/болки в гърдите/
« Отговор #9 -: Април 25, 2006, 10:53:22 am »
Мда, прогестерон се изписва за лечение на болезнени гърди в някои случаи, ето при мен този месец съм на Утрогестан (за друго), но целия месец гърдите не ме боляха, ама хич, иначе имам фиброкистозна структура.
Моят съвет е да си направиш първо хормони - на 3-5 ден естрадиол, ЛХ, ФСХ, пролактин и тестостерон, а 7 дни след ову (или около 14 дни преди датата, на която трябва да ти дойде М) - и с тези резултати отиваш при мамолог, който ще ти прегледа гърдите на УЗ и ще ти каже защо те болят и какво да правиш.
И аз мисля, че може да е от прогестерона, а ако се окаже, че е недостатъчен, може да е бил това и проблемът за забременяване. При недосатъчен прогестерон се получава т.нар. дефект на ЛФ - което можеш да го разбереш, ако засичаш овулация с мерене на базална темп. или с домашни тестове - дните от овулация до идването на М трябва да са поне 12, а лигавицата по време и след ову трябва да е достатъчно дебела - това пък може да се види на УЗ.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!