0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

пролактин и овулация
« -: Юли 04, 2006, 15:02:55 pm »
Привет,момичета!Имам следното питане към вас:
на първия цикъл след аборта /з-ти ден/ си пуснах всички полови и щитовидни хормони+антитела ТАТ и МАТ. Всички са в норма с изключение на:

пролактин-582,06 mlU/l  /при ст.29,47-513,04/
естрадиол-113 pmol/L /при ст.143-694/
ANTI-TG-55.4 IU/ml /при ст.до 34/

На втория цикъл повторих само пролактина в друга лаборатория и пак е леко завишен-540,28 mlU/l  /при ст.90-523/
Интересното е, че и при двата цикъла установих овулация чрез мерене на БТ и имах лутеална фаза точно 12 дни. Междувременно след първото изследване започнах да пия селен, М2 ТОН, сок от алое вера.
Възможно ли е с това леко завишение да мога отново да забременея при положение,че имам ову? Кога се блокира овулацията,при много завишен пролактин ли? Според вас необходимо ли е да пия лекарства за понижението му? Чак след 5 дни съм на преглед,затова ще съм ви благодарна като споделите мнения!
Re: пролактин и овулация
« Отговор #1 -: Юли 04, 2006, 19:35:30 pm »
А спази ли изискванията преди да изследваш пролактина? Според мен ти е време за трето изследване, по правилата.

Алоето не го пий след предполагаемата овулация.
*
Re: пролактин и овулация
« Отговор #2 -: Юли 04, 2006, 19:57:23 pm »
Възможно ли е с това леко завишение да мога отново да забременея при положение,че имам ову? Кога се блокира овулацията,при много завишен пролактин ли? Според вас необходимо ли е да пия лекарства за понижението му?

Томина при мен пролактина оказа влияние на овулацията дори когато беше в норма, тоест беше около 500 при норма 619. При всеки е различно, важно е да  имаш доказана овулация, чрез фоликулметрия. Добре е че мериш БТ, но според мен тя по скоро е ориентировъчна отколкото даказваща.Аз имах завишени ТАТ но въпреки всичко имах овулация и настъпила бременност.
Не са ти много завишени стойностите и правилно Зайко Байко ти препоръчва
Според мен ти е време за трето изследване, по правилата.Алоето не го пий след предполагаемата овулация.
 
Сподели после какви са ти резултатите  :goodluck:.
P.S.Можеш да направиш и една консултация с ендокринолог.  :balk_602: :balk_600:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: пролактин и овулация
« Отговор #3 -: Юли 04, 2006, 20:31:22 pm »
Ами ако чакането 15 мин. на опашка в лабораторията е спазване на правилото за почивка..не съм пипала и гърдите си 24 часа.
Консултирах се и с ендокринолог,според който нямам никакви проблеми с ЩЖ. Видя ме и на ехограф,който показа много старо възпаление на жлезата,което обаче не е проблем сега.Направи ми впечатление,че и гинеколожката ми и ендокриноложката не обръщат особено внимание на завишените  антитела. И двете казаха:"..че то всеки ги има" и отговорно заявиха,че не са причина за аборта ми.
Re: пролактин и овулация
« Отговор #4 -: Юли 04, 2006, 21:07:19 pm »
Направи ми впечатление,че и гинеколожката ми и ендокриноложката не обръщат особено внимание на завишените  антитела. И двете казаха:"..че то всеки ги има" и отговорно заявиха,че не са причина за аборта ми.
Бягай бързо и далеч от тях!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: пролактин и овулация
« Отговор #5 -: Юли 04, 2006, 21:39:10 pm »
Консултирах се и с ендокринолог,според който нямам никакви проблеми с ЩЖ. Видя ме и на ехограф,който показа много старо възпаление на жлезата,което обаче не е проблем сега.Направи ми впечатление,че и гинеколожката ми и ендокриноложката не обръщат особено внимание на завишените  антитела. И двете казаха:"..че то всеки ги има" и отговорно заявиха,че не са причина за аборта ми.

Мила Томина тези твои лекарки за нищо нестават!Как така всеки ги има!!!!???
Що за глупости са това?????? 8OНепременно смени лекарката!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
Re: пролактин и овулация
« Отговор #6 -: Юли 05, 2006, 07:36:30 am »
Бягай бързо и далеч от тях!
Цитат
и двете са доста известни във Варна,д-р Бейлерян ми направи кюретажа и съм излючително доволна от свършената работа и отношението й,смятам да й се доверя занапред. А за д-р Сарджева съм чувала добри думи тук,затова я посетих.
*
Re: пролактин и овулация
« Отговор #7 -: Юли 06, 2006, 17:21:57 pm »
що е изтрита тази тема
Re: пролактин и овулация
« Отговор #8 -: Юли 09, 2006, 21:44:55 pm »
що е изтрита тази тема
не бях наясно много с правилата,извинявам се!
*

    didi_788

  • **
  • 64
  • Няма невъзможни неща..винаги има решение
Re: пролактин и овулация
« Отговор #9 -: Юли 18, 2006, 17:31:39 pm »
Здравей;Томина!При мен преди около 1г6м.откриха висок пролактин-999.Лекувам се за това цялото време с Достинекс;постепенно се намали дозата да 1/4 тб.свяка събота от месеца.Много съм доволна от тази терапия.Аз си имах овулация но..не можех да спя;бях изнервена и ме боляха гърдите.Цикълът ми беше къс -на около 21 дни.Понякога ми идваше на 19-я ден.Сега с нормализирането на пролактина се пооправиха и другите хормони и цикълът стана редовен на 27 дни.Иначе този хормон е доста отговорен за забременяване.
didi_788
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: пролактин и овулация
« Отговор #10 -: Юли 20, 2006, 12:03:55 pm »
за пролактина изобщо не бих се притеснявала - повишението е нищожно. виж завишеният ТАТ заслужава внимание
Re: пролактин и овулация
« Отговор #11 -: Юли 21, 2006, 17:57:32 pm »
за пролактина изобщо не бих се притеснявала - повишението е нищожно. виж завишеният ТАТ заслужава внимание
Ами ТАТ незнам как се лекува,самоназначих си селен, защото ендокриноложката каза,че нищо не трябва да взимам и изследванията са ми добри.
Re: пролактин и овулация
« Отговор #12 -: Юли 21, 2006, 22:35:43 pm »
за пролактина изобщо не бих се притеснявала - повишението е нищожно. виж завишеният ТАТ заслужава внимание
Ами ТАТ незнам как се лекува,самоназначих си селен, защото ендокриноложката каза,че нищо не трябва да взимам и изследванията са ми добри.


Момичета,
моля дайте сьвет! Този пролактин като се мери четох че не трябва да се пипат гьрдите и да не се пият течности и тем подобни.Може ли някой от вас да ми даде сьвет какво да правя преди теста за пролактин.Защото моя пролакрин беше 502.2 нормата е 511, а предния ден почти не спах от тревога и бях на фитнес за 2 часа.Все пак не сьм била спокойна.Моля ви дайте ми сьвет какво да правя и колко дни да почивам преди втория ми тест.Искам да е точен.Извинявам се за вьпроса, но сам в началото на хормоналните тестове и сьм много неука.
Много ви благодаря! :a_sheep_01:
"Mnogo 4esto e nai dobre da gledame abstraktno na neshtata, za posledstviata tova vazi s palna sila. Vtora4im li se v deistvitelnostta, shte badem li v sastoianie da prodaljim?"
Re: пролактин и овулация
« Отговор #13 -: Юли 22, 2006, 13:58:47 pm »
за пролактина изобщо не бих се притеснявала - повишението е нищожно. виж завишеният ТАТ заслужава внимание
Ами ТАТ незнам как се лекува,самоназначих си селен, защото ендокриноложката каза,че нищо не трябва да взимам и изследванията са ми добри.


Момичета,
моля дайте сьвет! Този пролактин като се мери четох че не трябва да се пипат гьрдите и да не се пият течности и тем подобни.Може ли някой от вас да ми даде сьвет какво да правя преди теста за пролактин.Защото моя пролакрин беше 502.2 нормата е 511, а предния ден почти не спах от тревога и бях на фитнес за 2 часа.Все пак не сьм била спокойна.Моля ви дайте ми сьвет какво да правя и колко дни да почивам преди втория ми тест.Искам да е точен.Извинявам се за вьпроса, но сам в началото на хормоналните тестове и сьм много неука.
Много ви благодаря! :a_sheep_01:
доколкото знам не трябва да имаш полов контакт предишната вечер, да си яла тежка протеинова вечеря /напр.пържола/,съответно гърдите да не се пипат около 24 часа преди изследването и преди да ти вземат кръв, трябва да си починеш 15-20 мин., по възможност да помолиш да легнеш. Аз на 50% ги изпълних тези изисквания. При теб не виждам завишен пролактин, но все пак е на горна граница, изследвай го отново!