0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

запушени тръби след пластика
« -: Март 24, 2006, 12:47:11 pm »
През 2002г. ми беше направена пластика на тръбите /която беше не успешна/. На контролната снимка /която беше направена 6 мес. след операцията/ се виждаше че едната липсва а другата е останала непроходима. Въпросът ми е, възможно ли е, през тези четири години да са се получили нови сраствания на останалите органи? Питам защото чакам отговор от касата за инвитро. Не знам дали е нужно да си направя нова лапероскопия.
Моля за мнение. Благодаря предварително.



*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: запушени тръби след пластика
« Отговор #1 -: Март 24, 2006, 16:29:49 pm »
Цитат на: hari_77
През 2002г. ми беше направена пластика на тръбите /която беше не успешна/. На контролната снимка /която беше направена 6 мес. след операцията/ се виждаше че едната липсва а другата е останала непроходима. Въпросът ми е, възможно ли е, през тези четири години да са се получили нови сраствания на останалите органи? Питам защото чакам отговор от касата за инвитро. Не знам дали е нужно да си направя нова лапероскопия.
Моля за мнение. Благодаря предварително.


Хари ако си имала силни възпалителни процеси, да речем ако си прекарала някои преносни вирусни или бактериологични заболявание е възможно. Доколкото си спомняма обаче ти беше правила хламидия и МБ и нещата бяха добре (може и да греша). Срастванията след операция се получават почти веднага. След това обаче ако няма повторна операция или ако няма причинители няма как да се получават допълнителни сраствания за тези 4 години. С кой орган точно е свързано притеснението ти? Като цяло обаче не мисля че имаш повод за притеснение, че затова не става бебето.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
запушени тръби след пластика
« Отговор #2 -: Март 24, 2006, 18:01:54 pm »
Не грешиш при мен срастванията са от операция от апандесит. Сега найстина са ми добри изследванията, но си остава едно претиснение, че след пластиката може пак да са започнали сраствания. Не знам може би защото това си е пак отваряне на корема. Нали казват че след всяка операция могат да се получат сраствания. Бебето не става защото съм си със запушени тръби. Но не знам, ако все пак има някъде сраствания ще стане ли инвитрото?



*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
запушени тръби след пластика
« Отговор #3 -: Март 24, 2006, 19:09:30 pm »
Цитат на: hari_77
Не грешиш при мен срастванията са от операция от апандесит. Сега найстина са ми добри изследванията, но си остава едно претиснение, че след пластиката може пак да са започнали сраствания. Не знам може би защото това си е пак отваряне на корема. Нали казват че след всяка операция могат да се получат сраствания. Бебето не става защото съм си със запушени тръби. Но не знам, ако все пак има някъде сраствания ще стане ли инвитрото?


Не би трябвало да има проблеми. Но в повечето случаи лекарите предупреждават че може да има придърпване по време на бременност докато се разтегне и срастналата тъкан. Но за самото инвитро няма да има значение. Аз също съм със сраствания от апандисит, като следствие една извънматочна, отново коремна операция. Сага усещам едно придърпване от дясно, но когото и от лекарите които съм посещавала да съм питала казват че няма да има проблем за забременяването и износването на бебето.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
запушени тръби след пластика
« Отговор #4 -: Март 24, 2006, 22:52:01 pm »
Много ти благодаря Starlet. От известно време се чудех дали да не искам да ми се направи лапаро, /въпреки че ме е страх от него/ но сега, няма изобщо да отварям дума за това пред лекарите. Ако все пак инвитрото стане неуспешно, може би тогава ще направя, за да се види дали няма някакъв скрит проблем. Благодаря ти.



*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
запушени тръби след пластика
« Отговор #5 -: Март 25, 2006, 13:10:10 pm »
Успех, Хари с процедурата дано да нямам никакви проблеми!!!  :balk_21:  :grouphug2:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
запушени тръби след пластика
« Отговор #6 -: Март 25, 2006, 13:15:25 pm »
На мен ми е много странна картинката - запушени тръби след пластика 8O Не е ли възможно просто да си направила спазъм на тръбата и за това да не се вижда?
Все пак Хари не го мисли сега това, не си мъти главата с глупости. Успешна процедура ти желая
запушени тръби след пластика
« Отговор #7 -: Март 25, 2006, 14:42:11 pm »
Здравей Missy, радвам се че си тук. И аз си мислех по въпроса за спазам но това са вече четири години в който правим опит за бебе и все не става.



*
запушени тръби след пластика
« Отговор #8 -: Март 27, 2006, 10:18:37 am »
Здравей, Хари!
Аз ще си позволя да изразя малко по-различно мнение от това на момичетата. ПОнеже и моята ситуация е сходна с твоята, т.е. операция от апандисит, лапаро година след това заради хидросалпингси и завършило с пластика на тръбите, две снимки-отново непроходими тръби и решение за инвитро. Обаче и мен ме беше обзела параноята за евентуални нови сраствания, затова споделих с лекаря си, че мисля да направя нова лапароскопия преди инвитрото. И така и направих. По принцип пак имаше такива, пак ги махнаха и сега започвам инвитро. Доколкото съм запозната, зависи от степента на срастванията и местоположението им, но някои от тях могат да създадат проблем при пункцията. Защо все пак не обсъдиш варианта с твоя лекар за лапаро преди инвитро?


запушени тръби след пластика
« Отговор #9 -: Март 27, 2006, 15:47:50 pm »
via страх ме е от пълната упойка за това не ми се ще да правя отново. Твоето инвитро кога ще е? През касата ли ще минаваш?



*
запушени тръби след пластика
« Отговор #10 -: Март 27, 2006, 15:56:56 pm »
Да, през касата ще го правя. Всъщност вече си взех лекарствата, миналата неделя ми сложиха декапептила и сега чакам да ми дойде, за да започне стимулацията. А лапарото го правих в края на януари с надеждата, че ще е все още "чист" терена. И на мен ми беше кошмарно излизането от упойката първия път, но сега беше съвсем различно и нямаше никакви негативи. Ноооо... всичко е индивидуално. Все пак, сподели с лекаря си, може той да ти даде насока за решението. Успех ти желая!


запушени тръби след пластика
« Отговор #11 -: Март 27, 2006, 16:00:12 pm »
Мерси за "успеха" тъпкано да ти се връща  :wink: . Ти на коя дата си внесла протокола, и кога ти се обадиха че си одобрена?



*
запушени тръби след пластика
« Отговор #12 -: Март 27, 2006, 16:06:54 pm »
:D
На 1-ви февруари си подадох документите, а на 24-ти ми се обадиха от клиниката да ми кажат, че съм одобрена. На 28-ми си взех и протоколите от касата. Направо все още не ми се вярва, че всичко стана толкова бързо и почти безпроблемно, но е факт!
Хайде, дано и теб скоро те зарадват с положителен отговор. Този път ти пожелавам късмет 8)


запушени тръби след пластика
« Отговор #13 -: Март 27, 2006, 16:23:10 pm »
Аз моите ги подадох на 24.02. Днес се обаждахме и казаха че още не са започвали да ги преглеждат,очаква се да го направят към средата на април. Претиснява ме да не се свършат бройките.



*
запушени тръби след пластика
« Отговор #14 -: Март 27, 2006, 17:37:03 pm »
А казаха ли кога ще ги разглеждат?
запушени тръби след пластика
« Отговор #15 -: Март 27, 2006, 19:30:09 pm »
Към средата на април